Setna królowa

Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Dodał/a opinię: Wiiki_books
Tom 1 cyklu Setna Królowa

"Setna królowa" to historia osadzona w indyjskich realiach, ukazująca poniekąd życie w tym kraju.

Książka opowiada o nastoletniej Kalindzie- sierocie, zamieszkującej zakon, w którym uczy się jak zostać dobrą żoną. Niestety dziewczyna choruje na częste gorączki, co sprawia, że nie nadaje się aby zostać żoną mężczyzny o zbyt dobrym statucie społecznym.
Pewnego razu Kalinda znalazła się w złym miejscu i w złym czasie, przez co przypadkowo podsłuchała rozmowę, informującą o przyjeździe gościa, który miał za zadanie wybrać kolejne dziewczyny na zamążpójście.
Życie dziewczyny zmienia się jednak o 180 stopni gdy zostaje wybrana na zostanie żoną Radży Taraka słynącego z okrucieństw. Długie przeprawy przez pustynie przywiodły ją do Haremu, gdzie jako setna żona musiała zawalczyć z pozostałymi dziewięćdziesięcioma dziewięcioma kobietami o status królowej. Podczas sporu pomiędzy pozostałymi żonami Radży Taraka, Kalinda odnajduje pocieszenie w ramionach strażnika.

"Setna królowa" nie jest ani dobrą, ani złą powieścią. W moim odczuciu zasługuje na połowę gwiazdek, bowiem książka mnie nie zachwyciła i nie rozczarowała.
Plusami powieści są wiarygodnie sportretowani bohaterowie, z autentycznymi uczuciami i czasami zawiłym charakterem.
Dodatkowo świat wykreowany przez autorkę jest zarazem realistycznym odbiciem znanym nam dotychczas Indii, a także baśniowym światem z elementami fantastycznymi, jakimi jest magia.
Nie można także zapomnieć o cudownej okładce w jakiej zakochałam się od pierwszego ujrzenia.
Niestety powieść okazała się być momentami nudnawa i pospolita. Przyłapywałam się czasami na nieuważnym sunięciu wzrokiem po linijkach tekstu, nie załapując o co w nich chodzi.
Od początku byłam nawiasem mówiąc nastawiona pozytywnie na tę pozycję, co po zetknięciu się ze światem realnym spowodowało u mnie lekkie rozczarowanie.
Jednak po zakończeniu tej książki uznałam, iż jest ona lekką i interesującą pozycją na wolny wieczór.

"Setna królowa" nie jest tytułem, który należy koniecznie nadrobić, lecz jest na pewno ciekawym i wciągającym czytadłem na spokojny dzień.

Zapraszam do odwiedzenia serwisu czytampierwszy.pl!

Kup książkę Setna królowa

Zobacz opinie o książce Setna królowa

Im szybciej poddasz się mojej woli, tym wcześniej będziesz szczęśliwa.

Jedna ścieżka. Myślałam, że moje przeznaczenia zostało ustalone dawno temu i że nie mogę go zmienić. A co, jeśli nigdy nie odebrano mi władzy nad własnym życiem? Co, jeśli moje życie jest w moich rękach?

Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz