Setna królowa

Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-66134-85-0
Tytuł oryginału: The Hundredth Queen
Tłumaczenie: Ryszard Oślizło

Chciał  wojowniczej królowej. Dostał rewolucjonistkę.

Osiemnastoletnia Kalinda jest sierotą wychowaną w zakonie, której przeznaczono życie  w samotności i modlitwie. Dziewczyna cierpi na częste gorączki, przez co nie nadaje się nawet na służącą, nie mówiąc o, kurtyzanie czy żonie..

Los Kalindy odmienia wizyta potężnego tyrana Radży Tarka. Nagle dziewczyna musi opuścić zakon i wyruszyć na pustynną wyprawę, która zaprowadzi ją prosto do haremu. Jako setna żona będzie walczyć o pozycję królowej z pozostałymi dziewięćdziesięcioma dziewięcioma żonami i licznym kurtyzanami. Jedyną pociechą odnajdzie w osobie strażnika Devena.

W obliczu niebezpiecznego turnieju na śmierć i życie oraz uczucia, które żywi do młodego kapitana, Kalinda ma tylko jedną nadzieję na ucieczkę. Musi obudzić w sobie tajemną i zakazaną moc.

O autorce

Emily R. King — z zamiłowania czytelnik wszystkich gatunków, z zawodu pisarka specjalizująca się w historiach fantasy i adwokat. Urodziła się w Kanadzie, ale wychowała w Stanach Zjednoczonych. Jest członkinią the Society of Children’s Book Writers and Illustrators, w którym aktywnie działa. Mieszka w północnym Utah wraz z rodziną i kotem.

Kup książkę Setna królowa

Decyzja o tym, co na siebie założymy, jak upniemy włosy i jakiego będziemy używać mydła powinna należeć do nas. W zasadzie nie wyobrażamy sobie, by mogło być inaczej. A co, jeśli gdzieś istnieje świat, w którym panują zupełnie inne prawa? Świat, w którym prawo przemawia męskim głosem, a kobiety pozbawione są tych najbardziej podstawowych i fundamentalnych: prawa do decydowania o sobie i prawa do wolności. Problematykę tę podejmuje Emily R. King w Setnej królowej – powieści niezwykle dynamicznej i bardzo zaskakującej. Kalinda ma osiemnaście lat. Jest sierotą i wychowanką świątyni Samiya, gdzie Siostry-Kapłanki uczą swoje podopieczne posłuszeństwa, zasad wiary i umiejętności walki, które dziewczęta mają wykorzystać podczas turniejów. Świątynie, w których dorastają dziewczynki, utrzymywane są z pieniędzy benefaktorów: głów państw, możnych, generałów lub bogatych i wysoko postawionych oficerów. Mężczyznom tym z uwagi na ich „hojność” przysługuje prawo „Powołania” wybranej przez siebie dziewczyny jako żony, służącej lub kurtyzany. Kalinda, główna bohaterka powieści, jest bardzo chorowitą dziewczyną. Zamiast na treningach, większość czasu spędza w infirmerii, gdzie uzdrowicielka próbuje leczyć jej gorączki. Gdy jednak przychodzi czas próby kunsztu, podczas której starsze dziewczęta mają zaprezentować ...

Im szybciej poddasz się mojej woli, tym wcześniej będziesz szczęśliwa.

Jedna ścieżka. Myślałam, że moje przeznaczenia zostało ustalone dawno temu i że nie mogę go zmienić. A co, jeśli nigdy nie odebrano mi władzy nad własnym życiem? Co, jeśli moje życie jest w moich rękach?