Sezon drugi

Kilka książek Maxa Czornyja zdobi moje półki, ale „Sezon drugi”, to, prócz mocnego i dość makabrycznego opowiadania „Władca much” zawartego w zbiorze „Seryjni mordercy”, pierwsza moja styczność z twórczością autora. Czy to był dobry wybór na początek? Z tego co widziałam, nie jest najwyżej ocenianą książką, a że oceniam ją pozytywnie, rokuje to dobrze kolejnym spotkaniom.

Do czego jesteśmy w stanie się posunąć dla zdobycia popularności i wielkich pieniędzy? Jak wyglądają kulisy tworzenia i promowania programów typu reality show bazujących na ludzkiej potrzebie podglądactwa? Jak wreszcie czują się osoby decydujące się wystawić na widok publiczny nawet w najbardziej intymnych okolicznościach?

Bohaterami tego intrygującego thrillera, w którym znajdziecie więcej aspektów psychologicznych, niż akcji, są dwie pary, które decydują się na udział w wyjątkowym programie. Sara i Adam mają funkcjonować przez rok w izolacji od społeczeństwa żyjąc jak mąż z żoną. Pierwszy sezon kończy się jednak śmiercią jego uczestniczki. Czy to tragiczny wypadek, czy może za tym kryje się coś więcej? W końcu "nic tak nie podnosi oglądalności jak prawdziwa śmierć."

Na fali popularności organizatorzy przygotowują sezon drugi. Tym razem parą show zostają Ewa i Michał. Każde z nich podejmuje decyzję o udziale z własnych pobudek, wnosząc ze sobą, prócz niewielkiej walizki, głęboko skrywane tajemnice i zatajone fakty.

Historie tych dwóch par przeplatają się ze sobą, a napięcie narasta z każdym rozdziałem, budząc ogromną ciekawość. Czy otrzymamy wyjaśnienie tragedii pierwszego sezonu? Czy poznamy powody wytypowania Ewy i Michała do programu? Nie wszystkie wątki zostają wyjaśnione, lecz otwarte zakończenie jest moim zdaniem dużym plusem tej powieści i mam nadzieję, że nie pojawi się Sezon trzeci.

Mimo, że fabuła wydaje się momentami oderwana od rzeczywistości, nie zmienia to faktu, że stanowi znakomitą, choć dość lekką jak na możliwości autora, rozrywkę.

Informacje dodatkowe o Sezon drugi:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 9788381953849
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Sezon drugi

Kup książkę Sezon drugi

Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz

PRZERAŻAJĄCA HISTORIA OPĘTANEGO SZALEŃSTWEM PSEUDONAUKOWCA HISTORIA JOSEFA MENGELEGO, OSŁAWIONEGO ANIOŁA ŚMIERCI Z AUSCHWITZ. Wydarzenia w tej książce...

Czas śmierci
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Czas śmierci

Każdy jest mordercą, wszystko zależy od perspektywy i okoliczności. Grzechy kościoła, seryjny morderca rokrocznie składający ofiarę, sztuka artystycznego...