Sezon drugi

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 9788381953849

CHCIWOŚĆ PROWADZI PROSTO DO PIEKŁA. POWINNIŚMY TO WIEDZIEĆ.

Uwaga! Takiego reality show jeszcze nie było! Premiera już w najbliższy piątek. Tego nie możecie przegapić!

Ewa dostaje zaproszenie do udziału w reality show, którego pierwszy sezon zakończył się tragedią. Dlaczego spośród tysięcy chętnych wytypowano właśnie ją? Co ma wspólnego z kobietą, która w nim wystąpiła? Co jest prawdą, a co fałszem w domu obserwowanym przez setki kamer?

Oglądajcie uważnie drugi sezon. Obowiązuje tylko jedna zasada: brak zasad.

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Sezon drugi

Opinie o książce - Sezon drugi

Avatar użytkownika - AniaK_ka1
AniaK_ka1
Przeczytane:2021-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

[ RECENZJA ]

Max Czornyj "Sezon drugi"
Wyd. Filia

Jeśli uważacie, że oglądając reality show widzicie prawdę a to, co się dzieje nie jest wyreżyserowane, żyjecie w błędzie...
   Żądzy pieniądza uległo już czworo bohaterów programu. Ewa i Michał to uczestnicy drugiego sezonu programu. Odcięci od świata, na odludziu, tylko we dwoje, bez kontaktu z kimkolwiek, udając małżeństwo mają spędzić przed oczami kamer i tysiąca ludzi 9 miesięcy.
Z pozoru nietrudne zadanie. Ekipa dba o potrzeby i zapasy graczy. Każde ich zamówienie zostaje spełnione. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli. Na jaw wychodzą tajemnice pierwszego sezonu reality show, które rodzą dystans między Ewą a Michałem. Odkrycie prawdziwej przeszłości i problemy psychiczne też nie ułatwiają sprawy.
   Czy uczestnikom uda się dotrwać do końca i zgarnąć ogromną, finansową nagrodę? A może należy zapytać inaczej.... Czy uczestnikom uda się dożyć do końca programu???
Czy losy Sary i Adama, bohaterów pierwszej edycji będzie miało znaczenie i wpływ na przebieg drugiej?
Mój ulubiony, "mordujący" ludzi autor, tym razem nie urządził krwawej jatki. Pokusiła bym się o stwierdzenie, że "Sezon drugi" jest thrillerem. Mimo to, nadal kryjąc w sobie mnóstwo niewyjaśnionych sytuacji i tajemnic, książka skutecznie trzyma w napięciu.
A że czasem sama lubię podglądać ludzi (w reality show😉) i ja uległam tej zabawie, choć zamiast połowy miliona wygrałam kolejną dawkę emocji, które towarzyszyły całej powieści.
   Nie mogłoby być inaczej.
Polecam autora i jego książki zawsze, wszędzie i każdemu ‼️ 😍💃

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-03-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kilka książek Maxa Czornyja zdobi moje półki, ale „Sezon drugi”, to, prócz mocnego i dość makabrycznego opowiadania „Władca much” zawartego w zbiorze „Seryjni mordercy”, pierwsza moja styczność z twórczością autora. Czy to był dobry wybór na początek? Z tego co widziałam, nie jest najwyżej ocenianą książką, a że oceniam ją pozytywnie, rokuje to dobrze kolejnym spotkaniom.

Do czego jesteśmy w stanie się posunąć dla zdobycia popularności i wielkich pieniędzy? Jak wyglądają kulisy tworzenia i promowania programów typu reality show bazujących na ludzkiej potrzebie podglądactwa? Jak wreszcie czują się osoby decydujące się wystawić na widok publiczny nawet w najbardziej intymnych okolicznościach?

Bohaterami tego intrygującego thrillera, w którym znajdziecie więcej aspektów psychologicznych, niż akcji, są dwie pary, które decydują się na udział w wyjątkowym programie. Sara i Adam mają funkcjonować przez rok w izolacji od społeczeństwa żyjąc jak mąż z żoną. Pierwszy sezon kończy się jednak śmiercią jego uczestniczki. Czy to tragiczny wypadek, czy może za tym kryje się coś więcej? W końcu "nic tak nie podnosi oglądalności jak prawdziwa śmierć."

Na fali popularności organizatorzy przygotowują sezon drugi. Tym razem parą show zostają Ewa i Michał. Każde z nich podejmuje decyzję o udziale z własnych pobudek, wnosząc ze sobą, prócz niewielkiej walizki, głęboko skrywane tajemnice i zatajone fakty.

Historie tych dwóch par przeplatają się ze sobą, a napięcie narasta z każdym rozdziałem, budząc ogromną ciekawość. Czy otrzymamy wyjaśnienie tragedii pierwszego sezonu? Czy poznamy powody wytypowania Ewy i Michała do programu? Nie wszystkie wątki zostają wyjaśnione, lecz otwarte zakończenie jest moim zdaniem dużym plusem tej powieści i mam nadzieję, że nie pojawi się Sezon trzeci.

Mimo, że fabuła wydaje się momentami oderwana od rzeczywistości, nie zmienia to faktu, że stanowi znakomitą, choć dość lekką jak na możliwości autora, rozrywkę.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-06-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Max Czornyj przyzwyczaił mnie do trochę innego typu książek. Ale to nie znaczy,że tym tytułem mnie rozczarował. Nie ma tu brutalnych morderstw, krew się nie leje, zamiast ciała niszczona jest psychika. Książkę czyta się szybko, rozdziały krótkie na przemian opisują pary biorące udział w reality show. Każdy rozdział kończy się w kulminacyjnym punkcie, nie sposób więc odłożyć czytania na później. Zakończenie zaskoczyło mnie.

Avatar użytkownika - Ja_Karola
Ja_Karola
Przeczytane:2021-05-19, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam już ,
Avatar użytkownika - selwka
selwka
Przeczytane:2021-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Max Czornyj po raz kolejny serwuje swoim czytelnikom mroczny thriller psychologiczny, w którym przygląda się kondycji współczesnego człowieka.

Któż z nas nie chciałaby wygrać dużej sumy pieniędzy, zyskując przy okazji sławę? Przepustką do świata blichtru, wielkich pieniędzy i brudnych interesów jest wzięcie udziału w reality show.  W pierwszym sezonie programu para młodych ludzi, udająca małżeństwo, miała za zadanie wytrzymać rok w domu na odludziu, cały czas dostarczając widzom rozrywkę i starać się o punkty popularności. Pierwszy sezon stał się prawdziwym hitem – nie tylko za sprawą barwnej pary, Sary i Adama, lecz także... śmierci na planie! Cóż to były za emocje, cóż to była za afera, cóż za popularność.

O show mówili wszyscy. I ci, którzy oglądali, i ci, którzy zarzekali się, że nie widzieli ani jednego odcinka. Czy tak popularny program może zakończyć się po jednym sezonie? Oczywiście, że nie! Przygotowania do kręcenia drugiego sezonu ruszyły pełną parą. Tym razem o nagrodę główną zawalczą Ewa i Michał. Nie mają nic do stracenia, mają za to sporo sekretów i przewinień na sumieniu. Nie znają jednak klucza, według którego wybierani są kolejni uczestnicy, nie wiedzą, czemu akurat oni zostali przyjęci do udziału w programie. Wiedzą jedno: liczy się oglądalność, uznanie widzów i wygrana. Z każdym tygodniem czują jednak, że coś jest nie tak...

Drugi sezon to świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, z genialną fabułą, zmuszająca czytelnika do refleksji nad... samym sobą. Nad wadami człowieka, nad chciwością, pragnieniem popularności. Nie ma tu morza krwi, trup też nie ściele się gęsto, a mimo to momentami czytelnik może dostać gęsiej skórki. Max Czornyj brawurowo rozprawia się w tym thrillerze z machinami wielkich produkcji telewizyjnych, a także z kondycją ludzi biorących w nich udział.

Z odcinka na odcinek atmosfera gęstnieje, a emocje rosną. Jak daleko posunie się człowiek owładnięty emocjami? Ile jest w stanie zrobić dla sławy? Kiedy granica między prawdą a fikcją się zatrze? Czy biorąc udział w reality show można zachować swoje człowieczeństwo? Max Czornyj w szczytowej formie!

lady-in-red.pl

„SEZON DRUGI”

Max Czornyj Wydawnictwo Filia Filia Mroczna Strona

Czy bralibyście udział w reality show, w którym w pierwszym sezonie został zamordowany jeden z uczestników?
Książkę czytamy z perspektywy dwóch sezonów pewnego reality show. Główną zasadą tego reality jest to, że nie mogą się komunikować z innymi. Na dzień dobry muszą oddać telefony komórkowe. Z obsługą tego show kontaktują się jedynie przez pisanie listy zakupów. Uczestnicy zamykani są na rok w domu naszpikowanym kamerami. Uczestnicy się nie znają. Ilość uczestników 2 . Chłopak i dziewczyna. Muszą uprawiać sex.
Wartka akcja. Trzymająca w napięciu. Nie jesteśmy pewni co za chwilę może się zdarzyć. Dlaczego uczestnik sezonu 1 został zamordowany?
Powiem jedno. Jeszcze nie czytałam takiej książki. Oczywiście zakończenie to wow. Tego się nie spodziewałam. Autor Max Czornyj mnie zaskoczył. Bohaterowie tajemniczy i z biegiem czasu poznajemy ich. Dlaczego powstał sezon drugi ? Tego dowiecie się czytając.
Lubicie oglądać tego typu reality show? Ja nie bardzo. Jednak powieść w tym klimacie jest rewelacyjna. Książka przypadła mi do gustu. Autor jest genialny.
Takiego reality show jeszcze nie widzieliście. Dwójka obcych sobie osób musi udawać małżeństwo, a co za tym idzie robić wszystko co z tego wynika. Jak potoczą się losy bohaterów?
Zapraszam do przeczytania. Nie zawiedziecie się o ile lubicie thrillery.

Krew
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Krew

Komisarz Deryło powraca w jednej z najmakabryczniejszych spraw w swojej karierze! W przerażających okolicznościach zostaje zamordowana kobieta. W miejscu...

Ślepiec
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Ślepiec

Cudze oczy patrzą na was.Zawsze.Ona ma takie piękne oczy. Muszę je mieć... Nowy kryminał autora, który w ciągu jednego tylko roku podbił wszystkie...