Sezon drugi

CHCIWOŚĆ PROWADZI PROSTO DO PIEKŁA. POWINNIŚMY TO WIEDZIEĆ.

Uwaga! Takiego reality show jeszcze nie było! Premiera już w najbliższy piątek. Tego nie możecie przegapić!

Ewa dostaje zaproszenie do udziału w reality show, którego pierwszy sezon zakończył się tragedią. Dlaczego spośród tysięcy chętnych wytypowano właśnie ją? Co ma wspólnego z kobietą, która w nim wystąpiła? Co jest prawdą, a co fałszem w domu obserwowanym przez setki kamer?

Oglądajcie uważnie drugi sezon. Obowiązuje tylko jedna zasada: brak zasad.

Informacje dodatkowe o Sezon drugi:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 9788381953849

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Kup książkę Sezon drugi

Sezon drugi - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nie uwierzycie, wczoraj przed wieczorem przyszła do mnie ta książka, a dziś o 11 skończyłam ją czytać! Mega wciągające dzieło, które określam mianem najlepszej powieści autora, jaką do tej pory przeczytałam! Aż w głowie mi wiruje od wrażeń i emocji, które są nieodłączne od początku do końca książki.  Przerażająco prawdziwa sceneria, której nikt z nas nie chciałby być świadkiem. Wspaniałe zagrania bohaterów, którzy sami nie mają pewności, co jest prawdą, a co fałszem.  Całkowicie odcięci od świata mogą jedynie mieć nadzieję, że koniec programu załatwi wszystko. Nic bardziej mylnego. Scenografia ma określony regulamin, który z pewnym czasem sam ulega drobnym zmianom. Chęć zdobycia pieniędzy przechodzi tutaj ludzkie pojęcie, tym bardziej, że z każdą kolejną przygodą zdaje się wzrastać. Największą zasadą jest brak zasad. Ile jesteśmy warci? Czy da się nasze życie przeliczyć na złotówki?. Ile tak naprawdę jesteśmy w stanie znieść, by wiara w miłość okazała się prawdziwa, a świat nas zaakceptował? Chyba nie muszę nikomu przypominać reality show, jakim było Big brother. Zwykli ludzie ze zwykłym instynktem, którzy chcieli zdobyć pieniądze, które zapewniłyby im świetlaną przyszłość. By nie zdradzać wam więcej fabuły powiem, że pan Czornyj z podobnym wątkiem zamknął nas w tej powieści. Sprawił, że to, co zwykłe, stało się niezwykłe, a to, co oczywiste opiewa ponad wszelką wątpliwość. Są pewne momenty w życiu człowieka, kiedy sami sobie nie możemy zaufać. A co dopiero, kiedy zaufać nam powinni inni. I co, jeśli faktycznie wszystko, co jest prawdą ma wyreżyserowaną sposobność, a co kłamstwo samo spowiło, może zawierać przeszłość każdego z nas? Lub kogoś nam bliskiego?Wspaniała, wciągająca, inspirująca, okrutnie prawdziwa i zachłannie dobra powieść, która chciałabym, aby trwała w nieskończoność. Bo w sumie tutaj jest wszystko możliwe. A co, jeśli sezon drugi nie jest końcem? Albo może koniec jest początkiem? Przeczytaj, a sam nie będziesz wiedział, co jest prawdą, a co kłamstwem. Zdecydowanie sto na dziesięć.

Książki Maxa Czornyja są przeze mnie bardzo wyczekiwane, bowiem serie wciągają a pojedyncze tytuły zaskakują nie tylko fabułą, ale i zakończeniem. Zwykle jest makabrycznie, pełno krwi i brutalności - teraz autor pokazał zupełnie inną odsłonę siebie.

"Sezon drugi" to nawiązanie do wszechobecnych w naszych czasach programach typu reality show. Oglądacie? Lubicie? Był taki czas w moim życiu, że często pasjonowałam się losami uczestników zamkniętych w domach z kamerami... Jak zatem odebrałam książkę Czornyja?

Dwa sezony jednego reality show 'Za wszelką cenę', który prowadzi tajemniczy Mistrz Gry. W każdym sezonie po jednej zaaranżowanej na potrzeby programu parze małżeńskiej, która przez określony czas ma funkcjonować w przygotowanym dla niej miejscu nafaszerowanym kamerami i mikrofonami. Muszą spełnić mnóstwo dziwnych punktów regulaminu, które już w chwili podpisywania umowy podnoszą im adrenalinę; dochować poufności, ale powiedzmy szczerze - liczą na gigantyczną wygraną.

W pierwszym sezonie podglądamy Sarę i Adama, których relacje, nawet dla nich samych, zmierzają w zaskakującym kierunku. Obserwujemy różnorodne emocje w wyniku niespodziewanych wydarzeń. Sezon drugi to nowi bohaterowie - Ewa i Michał, którzy od początku mają do siebie dystans i walczą ze swoimi demonami. Pojawia się nawet strach. To niewątpliwie bardziej dynamiczny sezon niż pierwszy. Dlaczego Ewa zgodziła się na udział skoro pierwszy sezon zakończył się tragicznie?

Każdy z nich inaczej reaguje na zamknięcie i odcięcie od świata.
Każdy nosi w sercu tajemnice z przeszłości, których woli nikomu nie wyjawiać.
Każdy czegoś się boi, za czymś tęskni, o czymś marzy.
Jednak nie wszystko potoczy się tak, jak tego oczekiwali...

Fabuła potoczyła się w zupełnie innym kierunku, niż się spodziewałam. Nie przypuszczałam, jakie tajemnice na kartach książki ukrył Czornyj. Wydarzenia końcowe zaskoczyły mnie wbijając w fotel, powodując że nie mogłam się oderwać, bo choć napięcie zwiększa się z każdą stroną, to im bliżej finału jest coraz większe. Ogromnie chciałam poznać prawdę!

I choć w zasadzie oczekiwałam innego zakończenia, to muszę przyznać, że to zaserwowane przez autora jest logiczne i mocno daje do myślenia. Skłania do głębokiej refleksji dotyczącej decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Nakazuje pochylić się nad dylematami moralnymi, tęsknotą i bólem czy żalem po utracie bliskiej osoby.

Max Czornyj wyśmienicie odnalazł się w stworzonej przez siebie książce, w thrillerze psychologicznym jakże innym od dotychczasowych. Podsunął czytelnikowi ciekawie i intrygująco nakreślone postacie pełne tajemnic i 'trupów w szafie'. Popchnął swoich bohaterów do nietypowych zachowań i decyzji w niecodziennych warunkach a przez to i sytuacjach.

Kto z nich wygra swój sezon?
Kto wytrzyma psychicznie?
Kto będzie sobą a kto nieustannie będzie grał kogoś, kim nie jest?
Kto podda się zagrywkom producentów i będzie chciał opuścić program?

Sięgnijcie i przekonajcie się sami! Warto!
Krótkie rozdziały odnoszące się naprzemiennie do pierwszego i drugiego sezonu na pewno Was wciągną...

Podsumowując - "Sezon drugi" to łagodniejsza wersja Maxa Czornyja. Nie jest tak krwawo i mocno jak w poprzednich książkach, autor skupił się bowiem na emocjach, przeżywaniu, wyrzutach sumienia, wspomnieniach i wydarzeniach z przeszłości. Ciekawa i rozwijająca się akcja sprawia, że książkę czyta się szybko. To thriller pełen napięcia, niepokoju, podsycania podświadomych lęków i tęsknot. Polecam!

Avatar użytkownika - AniaK_ka1
AniaK_ka1
Przeczytane:2021-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

[ RECENZJA ]

Max Czornyj "Sezon drugi"
Wyd. Filia

Jeśli uważacie, że oglądając reality show widzicie prawdę a to, co się dzieje nie jest wyreżyserowane, żyjecie w błędzie...
   Żądzy pieniądza uległo już czworo bohaterów programu. Ewa i Michał to uczestnicy drugiego sezonu programu. Odcięci od świata, na odludziu, tylko we dwoje, bez kontaktu z kimkolwiek, udając małżeństwo mają spędzić przed oczami kamer i tysiąca ludzi 9 miesięcy.
Z pozoru nietrudne zadanie. Ekipa dba o potrzeby i zapasy graczy. Każde ich zamówienie zostaje spełnione. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli. Na jaw wychodzą tajemnice pierwszego sezonu reality show, które rodzą dystans między Ewą a Michałem. Odkrycie prawdziwej przeszłości i problemy psychiczne też nie ułatwiają sprawy.
   Czy uczestnikom uda się dotrwać do końca i zgarnąć ogromną, finansową nagrodę? A może należy zapytać inaczej.... Czy uczestnikom uda się dożyć do końca programu???
Czy losy Sary i Adama, bohaterów pierwszej edycji będzie miało znaczenie i wpływ na przebieg drugiej?
Mój ulubiony, "mordujący" ludzi autor, tym razem nie urządził krwawej jatki. Pokusiła bym się o stwierdzenie, że "Sezon drugi" jest thrillerem. Mimo to, nadal kryjąc w sobie mnóstwo niewyjaśnionych sytuacji i tajemnic, książka skutecznie trzyma w napięciu.
A że czasem sama lubię podglądać ludzi (w reality show😉) i ja uległam tej zabawie, choć zamiast połowy miliona wygrałam kolejną dawkę emocji, które towarzyszyły całej powieści.
   Nie mogłoby być inaczej.
Polecam autora i jego książki zawsze, wszędzie i każdemu ‼️ 😍💃

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-03-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kilka książek Maxa Czornyja zdobi moje półki, ale „Sezon drugi”, to, prócz mocnego i dość makabrycznego opowiadania „Władca much” zawartego w zbiorze „Seryjni mordercy”, pierwsza moja styczność z twórczością autora. Czy to był dobry wybór na początek? Z tego co widziałam, nie jest najwyżej ocenianą książką, a że oceniam ją pozytywnie, rokuje to dobrze kolejnym spotkaniom.

Do czego jesteśmy w stanie się posunąć dla zdobycia popularności i wielkich pieniędzy? Jak wyglądają kulisy tworzenia i promowania programów typu reality show bazujących na ludzkiej potrzebie podglądactwa? Jak wreszcie czują się osoby decydujące się wystawić na widok publiczny nawet w najbardziej intymnych okolicznościach?

Bohaterami tego intrygującego thrillera, w którym znajdziecie więcej aspektów psychologicznych, niż akcji, są dwie pary, które decydują się na udział w wyjątkowym programie. Sara i Adam mają funkcjonować przez rok w izolacji od społeczeństwa żyjąc jak mąż z żoną. Pierwszy sezon kończy się jednak śmiercią jego uczestniczki. Czy to tragiczny wypadek, czy może za tym kryje się coś więcej? W końcu "nic tak nie podnosi oglądalności jak prawdziwa śmierć."

Na fali popularności organizatorzy przygotowują sezon drugi. Tym razem parą show zostają Ewa i Michał. Każde z nich podejmuje decyzję o udziale z własnych pobudek, wnosząc ze sobą, prócz niewielkiej walizki, głęboko skrywane tajemnice i zatajone fakty.

Historie tych dwóch par przeplatają się ze sobą, a napięcie narasta z każdym rozdziałem, budząc ogromną ciekawość. Czy otrzymamy wyjaśnienie tragedii pierwszego sezonu? Czy poznamy powody wytypowania Ewy i Michała do programu? Nie wszystkie wątki zostają wyjaśnione, lecz otwarte zakończenie jest moim zdaniem dużym plusem tej powieści i mam nadzieję, że nie pojawi się Sezon trzeci.

Mimo, że fabuła wydaje się momentami oderwana od rzeczywistości, nie zmienia to faktu, że stanowi znakomitą, choć dość lekką jak na możliwości autora, rozrywkę.

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2022-05-21, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam,

Jakiś czas temu dostałam tę książkę w prezencie. I by o niej nie zapomnieć szybko się za nią zabrałam mając dość wysokie oczekiwania. Tym bardziej, że opis mnie intrygował. Czy się zawiodłam? Niestety tak.

I tak jak początek mnie wciągnął i zainteresował, tak później było słabiej. Liczyłam, że może końcówka nadrobi, ze może zatrze słabe wrażenie, tym bardziej, że słyszłam, że koniec mocny.
Nie. Niestety dla mnie mocny on nie był.

Tak w skrócie. Para obcych ludzi bierze udział w programie telewizyjnym. Zostają zamknięci na rok w obkamerowanym domu, gdzie mają prowadzić normalne , małżeńskie życie. Do wygrania jest kilka milionów euro. Wystarczy tylko, że się utrzymają. Że telewidzowie będą chcieli ich oglądać i że ich poparcie nie spadnie poniżej 40%.

Kim są Ewa i Michał? Czy odnajdą się w swoim towarzystwie? Czy uda im się zachować swoje sekrety w tajemnicy? Czy będą mogli sobie zaufać? A może ta cała mistyfikacja ma drugie dno, o którym nie wiedzą?

Mnie ta historia nie porwała.Nie było chemii między nami...A szkoda, bo zapowiadało się fajnie.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-06-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Max Czornyj przyzwyczaił mnie do trochę innego typu książek. Ale to nie znaczy,że tym tytułem mnie rozczarował. Nie ma tu brutalnych morderstw, krew się nie leje, zamiast ciała niszczona jest psychika. Książkę czyta się szybko, rozdziały krótkie na przemian opisują pary biorące udział w reality show. Każdy rozdział kończy się w kulminacyjnym punkcie, nie sposób więc odłożyć czytania na później. Zakończenie zaskoczyło mnie.

Max Czornyj po raz kolejny serwuje swoim czytelnikom mroczny thriller psychologiczny, w którym przygląda się kondycji współczesnego człowieka.

Któż z nas nie chciałaby wygrać dużej sumy pieniędzy, zyskując przy okazji sławę? Przepustką do świata blichtru, wielkich pieniędzy i brudnych interesów jest wzięcie udziału w reality show.  W pierwszym sezonie programu para młodych ludzi, udająca małżeństwo, miała za zadanie wytrzymać rok w domu na odludziu, cały czas dostarczając widzom rozrywkę i starać się o punkty popularności. Pierwszy sezon stał się prawdziwym hitem – nie tylko za sprawą barwnej pary, Sary i Adama, lecz także... śmierci na planie! Cóż to były za emocje, cóż to była za afera, cóż za popularność.

O show mówili wszyscy. I ci, którzy oglądali, i ci, którzy zarzekali się, że nie widzieli ani jednego odcinka. Czy tak popularny program może zakończyć się po jednym sezonie? Oczywiście, że nie! Przygotowania do kręcenia drugiego sezonu ruszyły pełną parą. Tym razem o nagrodę główną zawalczą Ewa i Michał. Nie mają nic do stracenia, mają za to sporo sekretów i przewinień na sumieniu. Nie znają jednak klucza, według którego wybierani są kolejni uczestnicy, nie wiedzą, czemu akurat oni zostali przyjęci do udziału w programie. Wiedzą jedno: liczy się oglądalność, uznanie widzów i wygrana. Z każdym tygodniem czują jednak, że coś jest nie tak...

Drugi sezon to świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, z genialną fabułą, zmuszająca czytelnika do refleksji nad... samym sobą. Nad wadami człowieka, nad chciwością, pragnieniem popularności. Nie ma tu morza krwi, trup też nie ściele się gęsto, a mimo to momentami czytelnik może dostać gęsiej skórki. Max Czornyj brawurowo rozprawia się w tym thrillerze z machinami wielkich produkcji telewizyjnych, a także z kondycją ludzi biorących w nich udział.

Z odcinka na odcinek atmosfera gęstnieje, a emocje rosną. Jak daleko posunie się człowiek owładnięty emocjami? Ile jest w stanie zrobić dla sławy? Kiedy granica między prawdą a fikcją się zatrze? Czy biorąc udział w reality show można zachować swoje człowieczeństwo? Max Czornyj w szczytowej formie!

lady-in-red.pl

„SEZON DRUGI”

Max Czornyj Wydawnictwo Filia Filia Mroczna Strona

Czy bralibyście udział w reality show, w którym w pierwszym sezonie został zamordowany jeden z uczestników?
Książkę czytamy z perspektywy dwóch sezonów pewnego reality show. Główną zasadą tego reality jest to, że nie mogą się komunikować z innymi. Na dzień dobry muszą oddać telefony komórkowe. Z obsługą tego show kontaktują się jedynie przez pisanie listy zakupów. Uczestnicy zamykani są na rok w domu naszpikowanym kamerami. Uczestnicy się nie znają. Ilość uczestników 2 . Chłopak i dziewczyna. Muszą uprawiać sex.
Wartka akcja. Trzymająca w napięciu. Nie jesteśmy pewni co za chwilę może się zdarzyć. Dlaczego uczestnik sezonu 1 został zamordowany?
Powiem jedno. Jeszcze nie czytałam takiej książki. Oczywiście zakończenie to wow. Tego się nie spodziewałam. Autor Max Czornyj mnie zaskoczył. Bohaterowie tajemniczy i z biegiem czasu poznajemy ich. Dlaczego powstał sezon drugi ? Tego dowiecie się czytając.
Lubicie oglądać tego typu reality show? Ja nie bardzo. Jednak powieść w tym klimacie jest rewelacyjna. Książka przypadła mi do gustu. Autor jest genialny.
Takiego reality show jeszcze nie widzieliście. Dwójka obcych sobie osób musi udawać małżeństwo, a co za tym idzie robić wszystko co z tego wynika. Jak potoczą się losy bohaterów?
Zapraszam do przeczytania. Nie zawiedziecie się o ile lubicie thrillery.

Oglądaliście kiedykolwiek reality show typu "Big Brother" czy "Ślub od pierwszego wejrzenia"?

Jeżeli tak to właśnie w taki świat wprowadza nas autor w książce "Sezon drugi".

W świat intryg i wielu kamer. W świat, który jest wyreżyserowany a tylko Ci najlepsi wygrają duże pieniądze.

Lecz co trzeba robić aby przychylić do siebie widzów być szczerym czy udawać?

Szczęśliwcami, którzy mają szansę na wygranie są Ewa i Michał. Muszą udawać,że są małżeństwem i robić to co mają zapisane w

regulaminie. Obydwoje mają swoje tajemnice, które z upływem czasu i tak wyjdą na jaw.

W pierwszym sezonie tego reality show doszło do tragedii a Michał znał osobę, której ta tragedia dotyczyła. Nie wiedzieli

jednak dlaczego to właśnie oni tutaj trafili, takiej prawdy się jednak nie spodziewają. Czy aby popularność była większa niż

w sezonie pierwszym musi znów dojść do tragedii? A może to tylko wytwór wyobraźni i wszystko co się dzieję nie jest prawdziwe?

Nie jest to książka typowo Czornyjowska, nie jest tam brutalnie i nie rozlewa się krew ale jest bardzo intrygująco i tajemniczo.

Przecież nie zawsze książka dobra musi mieć w sobie coś mocnego. Tutaj mimo iż nie ma tego typu rzeczy to i tak książka

przypadła mi do gustu. Nie mogłam przestać czytać gdyż strasznie mnie ciekawiło w jaką stronę to wszystko pójdzie.

Z rozdziału na rozdział było coraz lepiej a zakończenie wyjaśniło wszystko to, na co czekałam.

Córka nazisty
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Córka nazisty

CÓRKA NAZISTY to przejmująca powieść o przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć. O strasznych czasach II wojny światowej i o miłości...

Inna
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Inna

Jestem porywaczem, a może również mordercą. Mikołaj Popławski budzi się w luksusowej rezydencji nad Bałtykiem. Poza swoim imieniem i nazwiskiem nie...