Shamelless

Ava Green pochodzi z zamożnej rodziny. Jej życie już od dawna było zaplanowane. To jej ojciec mówił jej, co ma robić i kiedy. Dziewczyna jest przed trzydziestką, ma własną firmę, narzeczonego, do którego wzdychają wszystkie kobiety. Czego chcieć więcej? Może prawdziwej miłości i wolności?

Gdy w jej otoczeniu pojawia się chłopak, w którym zakochała się jeszcze w szkole, ma mętlik w głowie. Weston Cavill już nie jest tym kim był w liceum, zmienił się nie do poznania.

Czy Ava odzyska wolność i w końcu zacznie żyć? Czemu Weston zniknął na dziesięć lat? Oraz czy miłość zwycięży z nienawiścią?

Widziałam wiele pozytywnych opinii i to sprawiło, że chciałam się przekonać czy mi również przypadnie do gustu.

Nie będę ukrywać, że książkę czyta się w błyskawicznym tempie. Ja akurat niemalże całą przeczytałam w drodze powrotnej do Hamburga z Polski. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i na pewno nie ostatnie. Historia jest napisana bardzo lekko i naprawdę przyjemnie było się w nią wciągnąć.

Autorka porusza ciężki temat jakim jest nękanie w szkole. Westonowi ciężko było przetrwać w liceum, gdzie uczęszczała sama elita, a on jeden miał stypendium. Do szkoły jeździł na deskorolce, a nie nowym wypasionym autem. Jego życie nie było usłane różami jak innych dzieciaków. Jednak to, że nie miał auta, ani markowych ciuchów powodowało, iż był wyśmiewany przez rówieśników.

Bardzo podobała mi się przemiana głównego bohatera. Zmienił się nie do poznania. Jednak czy aby na lepsze? I nie chodzi mi tylko o wygląd.

Co do Avy trochę mnie ta dziewczyna irytowała. Z jednej strony była z jednym chłopakiem, a kochała innego. Z drugiej strony zdawała sobie sprawę, iż ojciec ją szantażuje, a mimo to nie odcięła się od niego, nie stawiała na swoim tylko ślepo robiła to, co tatuś kazał.

Książka wzbudzała we mnie wiele emocji. Nie raz, aż mnie nosiło z nerwów, bo zupełnie nie rozumiałam, co głowni bohaterowie wyprawiają, mimo że gołym okiem widać, że coś do siebie czują. Historia czasami bywała również zabawna, a sceny erotyczne są napisane ze smakiem.

Drażniło mnie niezdecydowanie głównych bohaterów. Raz tak, raz nie… czasami miałam wrażenie, że albo coś przegapiłam, albo jedno z nich ma rozdwojenie jaźni. Dodatkowo zabraklo mi dokończenia wątku Ivy.

Co do zakończenia zwrot akcji był dosyć zaskakujący. Starałam się przewidzieć, co i jak, jednak zupełnie nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Jak wspominałam ja na pewno sięgnę po kolejne książki Weroniki Jaczewskiej, a wam gorąco polecam tę książkę.

Informacje dodatkowe o Shamelless:

Kup książkę Shamelless

Niepokorny driver
Weronika Jaczewska0
Okładka ksiązki - Niepokorny driver

Romans hate-love osadzony w elektryzującym świecie Formuły 1 Zakochałem się w niej bez pamięci, dokładnie w momencie, gdy obiecałem nam obojgu, że będzie...

Heartless
Weronika Jaczewska0
Okładka ksiązki - Heartless

Tylko miłość może wyleczyć poharatane serce i poranioną duszę Ivy Heart jest wyzwoloną i pewną siebie właścicielką agencji PR w Nowym Jorku. Zarabia...