Shamelless

Romans, w którym z miłością może konkurować tylko nienawiść.

Ava Green wiedzie na pozór idealne życie. Piękna córeczka najlepszego prawnika w Kalifornii, złota dziewczyna z Yale i właścicielka agencji PR w Nowym Jorku. Narzeczona Masona Browna, najbardziej pożądanego mężczyzny w Ameryce. Doskonała w każdym calu, poprawna do bólu, zna swoją wartość.

Jednak każda księżniczka za luksus musi płacić wysoką cenę. Bo dziedziczki kalifornijskich fortun mają wszystko poza jednym: wolnością. A właśnie nią smakował Weston ,,Flame" Cavill, chłopak, któremu w ostatni dzień liceum oddała wszystko to, co najcenniejsze: siebie. Gotowa była dać jeszcze więcej, tyle że on zniknął. A jej nigdy nie udało się o nim zapomnieć.

Jego ogień nie tylko mnie poparzył. On spalił mnie doszczętnie.

Gdy 10 lat później ich drogi znów się krzyżują, jedyne, na co Ava ma ochotę, to głośno zakląć. Szybko okazuje się, że Weston nie jest tym chłopakiem, w którym się zakochała... i ma wobec niej pewien plan.

W życiu każdego człowieka zdarzają się trudne momenty. Każdy z nas choć jeden raz stanął na rozstaju dróg. Ja - chwilę przed tym, gdy zdecydowałam, że napiszę książkę. I uwierzcie mi, nie żałuję.

Gdyby nie ta chwila zawahania, ,,co dalej", nie rozpoczęłabym tej cudownej przygody. A każda z moich książek czegoś mnie nauczyła.

"Niegrzeczny prezes", erotyczny romans biurowy, którym debiutowałam, pozwolił mi zmierzyć się ze wstydem. Bo jak to: mama i żona wydaje książkę, w której aż kipi od scen erotycznych?

"Niepokorny driver", romans od nienawiści do miłości o kierowcy Formuły 1, uświadomił mi, że jestem silniejsza, niż mi się wydawało oraz że nie chcę przeżyć choćby jednego dnia bez pisania.

"Shameless, powieść", którą dzisiaj oddaję w Wasze ręce, dodała mi odwagi, żeby spełniać kolejne marzenia.

Dziękuję, że jesteście ze mną i znajdujecie radość i rozrywkę w napisanych przeze mnie historiach. Moją misją jest wywołanie uśmiechu na Waszych twarzach, okazjonalnie okraszonego rzucaniem książki na drugi koniec pokoju.

Weronika Jaczewska

Weronika Jaczewska- jej debiut literacki "Niegrzeczny prezes" został wyłowiony spośród tysięcy propozycji nadesłanych na skrzynkę mailową Wydawnictwa Agora. Na co dzień mieszka w Zurichu.

Informacje dodatkowe o Shamelless:

Wydawnictwo: Ale!
Data wydania: 2023-03-08

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Shamelless

Shamelless - opinie o książce

Ava Green pochodzi z zamożnej rodziny. Jej życie już od dawna było zaplanowane. To jej ojciec mówił jej, co ma robić i kiedy. Dziewczyna jest przed trzydziestką, ma własną firmę, narzeczonego, do którego wzdychają wszystkie kobiety. Czego chcieć więcej? Może prawdziwej miłości i wolności?

Gdy w jej otoczeniu pojawia się chłopak, w którym zakochała się jeszcze w szkole, ma mętlik w głowie. Weston Cavill już nie jest tym kim był w liceum, zmienił się nie do poznania.

Czy Ava odzyska wolność i w końcu zacznie żyć? Czemu Weston zniknął na dziesięć lat? Oraz czy miłość zwycięży z nienawiścią?

Widziałam wiele pozytywnych opinii i to sprawiło, że chciałam się przekonać czy mi również przypadnie do gustu.

Nie będę ukrywać, że książkę czyta się w błyskawicznym tempie. Ja akurat niemalże całą przeczytałam w drodze powrotnej do Hamburga z Polski. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i na pewno nie ostatnie. Historia jest napisana bardzo lekko i naprawdę przyjemnie było się w nią wciągnąć.

Autorka porusza ciężki temat jakim jest nękanie w szkole. Westonowi ciężko było przetrwać w liceum, gdzie uczęszczała sama elita, a on jeden miał stypendium. Do szkoły jeździł na deskorolce, a nie nowym wypasionym autem. Jego życie nie było usłane różami jak innych dzieciaków. Jednak to, że nie miał auta, ani markowych ciuchów powodowało, iż był wyśmiewany przez rówieśników.

Bardzo podobała mi się przemiana głównego bohatera. Zmienił się nie do poznania. Jednak czy aby na lepsze? I nie chodzi mi tylko o wygląd.

Co do Avy trochę mnie ta dziewczyna irytowała. Z jednej strony była z jednym chłopakiem, a kochała innego. Z drugiej strony zdawała sobie sprawę, iż ojciec ją szantażuje, a mimo to nie odcięła się od niego, nie stawiała na swoim tylko ślepo robiła to, co tatuś kazał.

Książka wzbudzała we mnie wiele emocji. Nie raz, aż mnie nosiło z nerwów, bo zupełnie nie rozumiałam, co głowni bohaterowie wyprawiają, mimo że gołym okiem widać, że coś do siebie czują. Historia czasami bywała również zabawna, a sceny erotyczne są napisane ze smakiem.

Drażniło mnie niezdecydowanie głównych bohaterów. Raz tak, raz nie… czasami miałam wrażenie, że albo coś przegapiłam, albo jedno z nich ma rozdwojenie jaźni. Dodatkowo zabraklo mi dokończenia wątku Ivy.

Co do zakończenia zwrot akcji był dosyć zaskakujący. Starałam się przewidzieć, co i jak, jednak zupełnie nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Jak wspominałam ja na pewno sięgnę po kolejne książki Weroniki Jaczewskiej, a wam gorąco polecam tę książkę.

Avatar użytkownika - kurdemolksiazkow
kurdemolksiazkow
Przeczytane:2023-03-26,

Ava wywodzi się z wyższej klasy. Jej ojciec jest znanym prawnikiem, który ma ogromny wpływ na całą swoją rodzinę. To on podejmuje najważniejsze decyzje, którym zarówno jego żona jak i dzieci muszą się podporządkować. Ava nigdy nie sprzeciwia się ojcu, mimo że często ma odmienne zdanie. Można powiedzieć, że ojciec zaplanował całe życie dziewczyny, a ona posłusznie wypełnia jego wolę.

Do czasu…

Ava wiedzie poukładane życie u boku mężczyzny, z którym jest w związku od liceum. Jednak pewnego dnia staje twarzą w twarz z Westonem - chłopakiem, w którym 10 lat wcześniej była skrycie zakochana i spędziła z nim pamiętną noc.

Weston nie jest już jednak tą samą osobą. Z niepozornego i wyśmiewanego chłopaka stał się właścicielem renomowanej firmy i jednocześnie milionerem.

Historia Avy i Westona pełna jest niedomówień, skrajnych uczuć i bólu. Nie jest to lekki romans, jednak książkę czyta się z przyjemnością.

„Shameless” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Weroniki Jaczewskiej. Podoba mi się styl pisania autorki, jednak miałam wrażenie, że w niektóre fragmenty były zbyt długie, a zachowania bohaterów nieco przerysowane.

Nie mniej jednak zaskoczyło mnie zakończenie za co przyznaje książce duży plus! 😊

Avatar użytkownika - zlosnica_czyta
zlosnica_czyta
Przeczytane:2023-03-26,

Ava Green - córka najlepszego prawnika w Kalifornii. Złota dziewczyna z Yale a także właścicielka agencji PR w Nowym Jorku. Na pozór prowadzi idealne życie. Jest narzeczoną najbardziej pożądanego mężczyzny w Ameryce - Masona Browna. Idealna, perfekcyjna, doskonała i znająca swoją wartość. Wszystko brzmi jak z bajki. Jednak nawet w bajce, ma swoją cenę. Ava za luksus płaci jedną z najwyższych cen - wolność. Od liceum ma zaplanowane przez ojca życie.

Weston 'Flame' Cavill to chłopak z ubogiej rodziny, z niższych sfer. Dręczony i wyśmiewany przez rówieśników. Nawet mezalians nie przeszkodził w tym, że w ostatni dzień liceum Ava oddala mu to co miała najcenniejsze - siebie. Odważyła się żyć po swojemu ale niestety Weston z dnia na dzień zniknął z jej życia.

Po upływie 10 lat ich drogi znowu się krzyżują. Nie jest już tak, jak się Ava spodziewała. Przede wszystkim Weston nie jest już tym samym chłopakiem co wcześniej...

Historia tej dwójki zaskoczyła mnie swoją dynamiką. Spodziewałam się, że rzucą się sobie w ramiona, a nie wręcz odwrotnie. Były momenty kiedy pragnęłam aby Ava zaczęła myśleć... głową.

Mocno zachwycił i zaimponował mi progres, zmiany jakie dokonywały się w myśleniu i zachowaniu kobiety. Nareszcie dorosła do podejmowania własnych decyzji. Autorka wykreowała fantastyczną fabułę. Mamy w niej ogrom emocji, namiętności, pożądania, nienawiść ale również miłość i jeszcze więcej tajemnic.

Kazda strona sprawiała, że nie mogłam o niej zapomnieć. Ilość i jakość intryg zdumiewała mnie cały czas. W życiu nie podejrzewałabym takiego obrotu akcji ani tym bardziej takiego zakończenia. Bo zakończenie powieści było mistrzowskie i perfekcyjne. Nie pozostał mi niesmak ani niedosyt a właśnie odwrotnie - pełna satysfakcja, przyjemność i uśmiech na ustach.

Zlosnica_czyta

Avatar użytkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2023-03-19,

"Miłość to broń obosieczna, kochanie. Kiedy trzymamy ją odpowiednio, chroni nas i daje nam skrzydła, ale gdy znajdziemy się po złej stronie, ucina je bezlitośnie."

Ava Green ma wszystko, o czym inni marzą: świetną pracę, szanowaną rodzinę, pieniądze i przystojnego narzeczonego. Żyje tak, jak bliscy tego od niej oczekują i raczej nie ma nadziei na zmianę. Sama pragnie bowiem wolności i niezależności, a gdzieś tam w środku również prawdziwej miłości...
Ale jak to? Przecież ma narzeczonego! 😱
No właśnie...😉

Ava, Mason i Weston są częścią tej przygody już od czasów szkolnych. Prolog nakreśla nam sytuację całej trójki, która w ciągu 10 lat mocno się zmieni...
Ava- zrywająca z Masonem i kochająca Westona zamieni się w Avę zaręczoną z Masonem i... 🤫
Mason zdradzający Avę pozostanie Masonem zdradzającym Avę, a Weston kochający Avę stanie się Westonem nienawidzącym Avy.
Nadążacie? 😁

Po 10 latach, drogi Avy i Westona ponownie się przecinają, ale w międzyczasie wiele się zmieniło. Już nie są tymi samymi, wpatrzonymi w siebie dzieciakami, tylko dorosłymi odnoszącymi sukcesy i dążącymi do swoich celów.
Co będzie celem Westona?
Czy Ava w końcu weźmie się w garść i zawalczy o swoje szczęście?

"Brała coś, co należało do mnie, choć tak naprawdę nie miałam do tego żadnych praw. Wdychała mój dom, a on jej na to pozwalał. Tak samo jak ja pozwalałam Masonowi kraść coś, co zawsze należało do niego. To było okrutne, niemoralne i nienormalne, ale miałam poczucie, że to było fair. Że właśnie na to zasłużyłam."

Myślę, że nie zdradziłam Wam, wbrew pozorom, zbyt dużo z fabuły, chociaż być może domyślacie się teraz, w którą stronę się ona potoczy. Zapewniam jednak, że jesteście w błędzie, a przynajmniej w jakimś stopniu. 😉

Znajdziecie tu masę zakrętów, karuzeli, królików z kapeluszy i Filipów z konopii.😁
Poza oczywistymi miłosnymi rozterkami, bohaterowie będą musieli zmierzyć się też z sekretami, rodzinnymi problemami i manipulacjami. Do samego końca nie wszystko będzie jasne, co tylko wzmaga apetyt na czytanie i sprawia, że nie można się oderwać od lektury.😊
Jeśli chodzi o kreację bohaterów, większość z nich była dość tajemnicza. Weston na początku mnie dezorientował, byłam ciekawa jego zamiarów oraz powodów jego zachowania. Ostatecznie jednak zrozumiałam go bardzo dobrze i myślę, że autorka fajnie go napisała.
Ava przypadła mi do gustu nieco mniej, ale nie tyle przez jej słabą kreację, co przez jej odmienność w stosunku do mnie. 😉
Ja bym na jej miejscu postępowała po prostu inaczej, nie wyobrażam sobie żyć tak, jak żyła ona, kilka rzeczy wręcz potępiam, ale rozumiem, że taka po prostu była i miało to duży wpływ na książkę.

"Chodź, mój ulubiony koszmarze – polecił Weston i pociągnął mnie za rękę.[...]
Byłam jego ulubionym koszmarem i gdy wreszcie pozwoliłam sobie naprawdę czuć, zorientowałam się, że o niczym innym nie marzyłam."

Bardzo spodobali mi się bohaterowie drugoplanowi - Ivy i Ian, chociaż nie są to postacie stuprocentowo pozytywne, są bardzo ciekawe. A może właśnie ta nieidealność takimi ich czyni.🤔 Ogromnie czekam na ich historię i mam nadzieję, że szybko zobaczę ją na papierze. ❤️
Książka zaskoczyła mnie też pod względem umiejętnego wplecenia w fabułę "spicy" scen. Spodziewałam się ich, oczywiście, ale były tak jakoś fajnie zrobione. 😁
Same w sobie były ciekawe, czasem nieoczekiwanie sprośne, ale zaskakująco "smaczne" w odbiorze. 😊
Gdybym miała jakoś krótko tę powieść opisać, nazwałabym ją przyjemnym chaosem, pełnym niespodzianek i emocji.❤️

Książka jest też dobrze napisana i dopracowana pod względem wydania. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Weroniki Jaczewskiej i na pewno nie ostatnie, no i widać też, że Wydawnictwo Ale! również świetnie sobie radzi od samego początku, dbając aby każdy szczegół, od korekty po okładkę, był perfekcyjny. 😊
Dobrze się takie książki czyta, oby było ich na rynku jak najwięcej!
Całość oceniam na 8,5/10 i czekam na kolejne barwne historie!🌸

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2023-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Jego ogień nie tylko mnie poparzył. On spalił mnie doszczętnie".
Ava to kobieta, która wiedzie na pozór idealne życie. Ukończyła dobrą uczelnię, prowadzi własną agencję PR, ma przystojnego i sławnego narzeczonego. Perfekcjonistka, która zna swoją wartość. Jednak mało kto wie, jaką ponosi za to cenę. Niby posiada wszystko, poza jednym - wolnością. A właśnie nią był dla Avy Weston "Flame" Cavill, chłopak któremu na zakończenie szkoły oddała siebie. Chciała go więcej, poważniej, ale on zniknął. Jednak ona nigdy nie zapomniała.
Po 10 latach drogi tej dwójki ponownie się krzyżują. Szybko okazuje się, że Weston to już nie ten sam wycofany chłopak. Teraz jest mężczyzną, który ma swój plan wobec Avy.
Czy Ava i Weston się dogadają? Jak rozwinie się ich znajomość po latach? Czy kobieta uwolni się od przeszłości? Czy mężczyzna dokona zemsty?
Poznajemy tu fajnie wykreowanych bohaterów, którzy chwilami zaskakują. Muszę przyznać, że Ava i Flame momentami mnie irytowali, jednak ostatecznie weszli na odpowiednie tory. Do gustu przypadli mi również bohaterowie drugoplanowi. Mocno zaciekawiła mnie postać Iana. Czekam na jego historię.
Intrygi, kłamstwa, manipulacje. Rany przeszłości, zdrada, zemsta, ból i smutek. Uczucia trzymane w sobie przez lata. Ognista i pełna emocji relacja. Narzeczony z grzechami na sumieniu, szkolna miłość, rodzinne sekrety, prawdziwa przyjaźń. Zdecydowanie, nie będziecie się nudzić. "Shameless" to emocjonalna historia, która ani przez chwilę nie zwalnia tempa i na każdym kroku zaskakuje czytelnika. No a sama końcówka... Mało brakowało, a zaczęłabym obgryzać paznokcie z nerwów. 😅
Ojjj, co to była za książka. Znajdziemy tu motywy hate- love, licealną miłość, a także zemstę po latach. Całość wciąga, zaskakuje i szokuje. Łamie, rani, smuci. Daje nadzieję i rozpala do czerwoności.
Autorka zdecydowanie nie zwalnia tempa. Jest to dopracowana i bardzo przyjemna historia, która pochłania czytelnika. Bardzo miło spędziłam z nią czas. No i nie mogę nie wspomnieć o gorących scenach. Autorka zdecydowanie potrafi w pisanie hot and spicy momentów. Rozpala jak mało kto.
Osobiście szczerze polecam. Na pewno będziecie zadowoleni z czasu spędzonego z Avą i Westonem. Ja już wyczekuję premiery drugiego tomu. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu Ale za egzemplarz. ❤️

Ava ma wszystko o czym mogła tylko zamarzyć. Wychowała się w bogatej rodzinie, jest piękna, świetnie radzi sobie w szkole, a jej chłopakiem jest najpopularniejszy i najprzystojniejszy futbolista. Brzmi jak bajka, prawda? Ale czy na pewno?

Okazuje się, że to tylko pozory. Tak naprawdę nie kocha swojego chłopaka, a serce oddała wyrzutków, który jest pośmiewiskiem całej szkoły. Co więcej, jest pionkiem w grze własnego ojca i to on nie pozwala jej rozstać się z Masonem. Jednak Ava oddaje swoje dziewictwo Westonowi. A wtedy wszystko sypie się jak domek z kart. Weston znika bez słowa, a ich drogi krzyżują się ponownie dopiero po dziesięciu latach. Czy jest jeszcze dla nich szansa?

Po raz kolejny Weronika Jaczewska mnie nie zawiodła. Napisała historię, którą czytałam z zapartym tchem. Zapewniła mi huśtawkę emocjonalną i takie zwroty akcji, których zupełnie się nie spodziewałam. Intrygi, tajemnice, ciągle pojawiające się kolejne pytania - to wszystko tu znalazłam i to też sprawiło, że pochłaniałam kolejne rozdziały. Musiałam przecież dowiedzieć się jak, dlaczego i czemu właśnie tak. Do tego wszystkiego nutka pikanterii, która ubarwiła całą historię. A gdy do tego dodamy dwa silne charaktery, które stale przyciągają się i odpychają, a chemia jest taka, że grozi wybuchem to chyba już nic więcej nie mogę dodawać. Bo czy można kochać i nienawidzić jednocześnie? O tym przekonacie się czytając "Shameless". Ja tymczasem zabieram się za kolejną część serii.

Chociaż mam na swoim regale wszystkie książki autorstwa Weroniki Jaczewskiej, "Shameless" była pierwszą, po którą sięgnęłam. Wiecie, jak to jest. Człowiek nakupi multum książek, a potem sam nie wie, za co zabrać się w pierwszej kolejności. Jednak cieszę się, że zaczęłam właśnie od tej historii.

Już po pierwszych rozdziałach zorientowałam się, że odwlekanie spotkania z Weroniką Jaczewską było z mojej strony dość dużym błędem, ponieważ bardzo przypasował mi styl autorki, która stworzyła bardzo intrygującą i niezwykle wciągającą historię, która dosłownie skradła mi serce.

Bohaterów pierwszego tomu cyklu Savage Sweethearts poznajemy w dniu, zakończenia liceum. Ava Green, która jest córką jednego z najlepszych prawników w całej Kalifornii, została wychowana w przeświadczeniu, że zgodnie z wolą rodziców, swoje życie będzie dzieliła z nikim innym, jak z Masonem Brownem, futbolistą i bożyszczem tłumów.

Jednak tak się składa, że serce Avy wcale nie należy do dziedzica fortuny Brownów, a do Westona ,,Flame'a" Cavilla, chłopaka, który uczył się w ich prestiżowym liceum, tylko dzięki stypendium. Chociaż Weston nie miał nic, czym mógłby zaimponować córce bogatego prawnika, dziewczyna była gotowa oddać mu całą siebie. I chociaż wydawałoby się, że po zerwaniu z Masonem, nic nie stanie na przeszkodzie, żeby Ava i Weston w końcu zostali parą, niespodziewanie po ich wspólnej nocy chłopak znika i nikt nie jest w stanie go odnaleźć.

Po dziesięciu latach od wydarzeń opisanych w prologu Ava, która wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Ivy prowadzi firmę zajmującą się PR-em, ku uciesze rodziców, przyjmuje oświadczyny Masona. I mimo że zaręczyny powinny być jednym z najpiękniejszych dni w życiu każdej kobiety, Ava wcale nie jest z tego powodu szczęśliwa, ponieważ Mason już nie raz nadszarpnął jej zaufanie, zdradzając ją z różnymi kobietami. Dlaczego więc kobieta w dalszym ciągu trwa w tym związku? Wszystko przez jej despotycznego ojca. I kiedy mogłoby się wydawać, że Ava i Mason prędko staną na ślubnym kobiercu, w jej życiu nagle ponownie pojawia się jej licealna miłość. Jak pojawienie się Westona wpłynie na dalsze życie Avy? Tego dowiecie się, sięgając po "Shameless".

Muszę przyznać, że książka zrobiła na mnie piorunujące wrażenie, ponieważ była dosłownie napakowana emocjami.

Bardzo podobało mi się, jak została poprowadzona relacja między głównymi bohaterami, ponieważ przypominała prawdziwy rollercoaster. Ava i Weston często najpierw wpadali sobie w ramiona, żeby dosłownie na następnej stronie nienawidzić się, aż do szpiku kości, co może miejscami było nieco irytujące, ale jednocześnie niezwykle intrygujące, szczególnie że już od samego początku doszukiwałam się w ich relacji drugiego dna.

Cała historia była niezwykle złożona i tajemnicza. I powiem szczerze, że byłam bardzo zaskoczona niektórymi rozwiązaniami, które otrzymałam, gdyż o pewne sprawki podejrzewałam zupełnie inne osoby.

"Shameless" to książka, która wywołuje skrajne emocje, dlatego z pewnością będzie miała zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ja zdecydowanie zaliczam się do tej pierwszej grupy i już nie mogę się doczekać, aż w księgarniach pojawi się druga część, która będzie poświęcona starszemu bratu Avy -- Ianowi oraz jej najlepszej przyjaciółce Ivy.

Avatar użytkownika - Oktawia_czyta
Oktawia_czyta
Przeczytane:2023-03-09, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Książka wciąga nas swoją historią od 1 stron.

W pewnym momencie poczułam niepokój. No bo tyle stron przed nami, a tu jest tak dobrze. Zaczęłam podejrzewać, że bajka jest zbyt piękna...I wtedy autorka zrobiła mi pierwsze bum ?. Nie było delikatnie. A dalej... Zmiotła czytelnika...

polecam!

Niegrzeczny prezes
Weronika Jaczewska0
Okładka ksiązki - Niegrzeczny prezes

Erotyczny romans biurowy Fryderyk Baker ma swoje powody, żeby być egocentrycznym sukinsynem, jak nazywają go brukowce. W końcu jest nieziemsko przystojnym...

Heartless
Weronika Jaczewska0
Okładka ksiązki - Heartless

Tylko miłość może wyleczyć poharatane serce i poranioną duszę Ivy Heart jest wyzwoloną i pewną siebie właścicielką agencji PR w Nowym Jorku. Zarabia...

Forget Me Not
Julie Soto