Siedem czarnych mieczy

Tom 1 cyklu Śmierć imperiów

Recenzja „Siedem czarnych mieczy”

Co byście zrobili gdyby wasz cały świat zmienił się w jednej sekundzie? Jak by nagle okazało się że ludzie którym ufaliście, zdradzili was? Moc którą mieliście, przepadła? Czy byście się poddali czy jak Sal Kakafonia byście byli pełni woli silniejszej od czarów?

„Siedem nazwisk. Siedem z trzydziestu trzech. Mogło się to wydawać niewiele. Jednak na liście było inne zawołanie, którego wykreślenie zostało okupione mnóstwem kul, mnóstwem krwi i mnóstwem trupów.”

„Siedem czarnych mieczy” została napisana w 2020r. a napisał ją Sam Sykes. Pisarz fantastyki, jest synem Diany Gabeldon, również autorki powieści fantasy. Syknes znany jest z takich powieści jak „An Affinity for Steel”, trylogii „Bring Down Heaven” „Brave Chef Brianna”, a teraz tworzy trylogię „Śmierć imperiów”, której pierwszą częścią jest „Siedem czarnych mieczy”.

Sal Kakofonia kiedyś miała magie, otoczona przyjaciółmi była szczęśliwa. Jej życie wydawało się kompletne, miała wszystko. Jej szczęście prysło w jednej chwili gdy dotarło do niej że przyjaciele ją zdradzili, jej magia nie wróci a ona nie ma nic co tak ceniła. Sal jednak nie ma charakteru przegranej. Teraz gdy ma swoje imię, sławę i legendarną broń wyrusza do Blizny. Miejsca rozdartego przez imperia, pełnego zbuntowanych magów, zhańbionych żołnierzy i innych wielu nieprzyjemnych osobowości. Kakafonia jednak ma swój cel. W prawdzie wyrusza w drogę tylko z mieczem, pistoletem i listą siedmiu nazwisk, ale ma silną wolę i jest gotowa na zemstę.

„Siedem czarnych mieczy” na początku mnie lekko przeraził. Jak zobaczyłam że ma ponad 600 stron zastanawiałam się tylko, kiedy ja to przeczytam?, jednak jak siadłam do powieści już po pierwszych rozdziałam książka tak mnie wciągnęła że nie wiem kiedy dobrnęłam do końca. Wciągająca historia, pełna magii, walki i stworzeń nie z tego świata. Czyta się ja niesamowicie i chce się więcej. Postacie wręcz żyją własnym życiem i nie da się ich nie pokochać. Myślę że to jedna z niewielu powieści fantasy, której dalszą część będę wyczekiwała z niecierpliwością.

Informacje dodatkowe o Siedem czarnych mieczy:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-09-01
Tytuł oryginału: Seven Blades in Black
Dodał/a opinię: Colibri

Zobacz opinie o książce Siedem czarnych mieczy

Kup książkę Siedem czarnych mieczy

Dziesięć żelaznych strzał
Sam Sykes0
Okładka ksiązki - Dziesięć żelaznych strzał

Sal Kakofonia, banitka i Włóczęga, niszczy wszystko, co kocha. Po tym, jak jej kochanka zaginęła, a ona pozostawiła za sobą spalone miasta, zostały jej...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;