Siedem czarnych mieczy

Tom 1 cyklu Śmierć imperiów

Rewolwerowcy, szaleni magowie, potwory. WOW! - Chuck Wendig.

Pierwszy tom porywających przygód Sal Kakofonii w cyklu ,,Śmierć imperiów"

Okradziono ją z magii.

Pozostawiono na śmierć.

Zdradzonej przez tych, którym ufała najmocniej, i odartej z magii Sal Kakofonii nie pozostało nic prócz imienia, sławy i legendarnej broni. Ma jednak wolę silniejszą od czarów i świetnie wie, dokąd pójść.

Blizna to kraina rozdarta przez potężne imperia, do której zbuntowani magowie się udają, żeby zniknąć, zhańbieni żołnierze umrzeć, Sal zaś idzie tam z mieczem, bronią i listą siedmiu nazwisk. Zemsta sama w sobie jest nagrodą.

Jeśli zafascynowała cię magia i cynizm powieści Zemsta najlepiej smakuje na zimno Abercrombiego, kochasz brutalne westerny Sergia Leone i Clinta Eastwooda w stylu Dobry, zły i brzydki, to w nowym cyklu Sama Sykesa znajdziesz spektakularne połączenie tych uzależniających składników. Nie oderwiesz się od lektury i pokochasz Sal Kakofonię, bezwzględną antybohaterkę na krwawej drodze do zemsty i odkupienia.

Siedem czarnych mieczy - okrutny, brutalny epos. - Chuck Wendig, autor Star Wars: Koniec i początek.

Opowieść o Sal Kakofonii jest cudownie sarkastyczna i melancholijna zarazem. - Nicholas Eames, autor powieści Królowie Wyldu i Krwawa Róża.

Pod koniec pierwszej strony stwierdzicie, że Sykes jest zakochany w swoich bohaterach. Pod koniec drugiej przekonacie się, że wy też. - Myke Cole, autor m.in. Shadow Ops: Control Point.

Zabawna, szelmowska, wspaniała. - Pierce Brown, autor cyklu ,,Red Rising"

Sykes pisze z sercem, humorem i zrozumieniem, że jako ludzie wszyscy jesteśmy katastrofą. - R.F. Kuang, autor bestsellera Wojna makowa.

Ekscytująca i pomysłowa. - Peter V. Brett.

Świetna kompozycja akcji, magii, romansu i humoru. - Robin Hobb, autorka trylogii ,,Skrytobójca"

Informacje dodatkowe o Siedem czarnych mieczy:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-09-01
Tytuł oryginału: Seven Blades in Black

Kup książkę Siedem czarnych mieczy

Siedem czarnych mieczy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2020-09-21, Przeczytałam,

Recenzja „Siedem czarnych mieczy”

Co byście zrobili gdyby wasz cały świat zmienił się w jednej sekundzie? Jak by nagle okazało się że ludzie którym ufaliście, zdradzili was? Moc którą mieliście, przepadła? Czy byście się poddali czy jak Sal Kakafonia byście byli pełni woli silniejszej od czarów?

„Siedem nazwisk. Siedem z trzydziestu trzech. Mogło się to wydawać niewiele. Jednak na liście było inne zawołanie, którego wykreślenie zostało okupione mnóstwem kul, mnóstwem krwi i mnóstwem trupów.”

„Siedem czarnych mieczy” została napisana w 2020r. a napisał ją Sam Sykes. Pisarz fantastyki, jest synem Diany Gabeldon, również autorki powieści fantasy. Syknes znany jest z takich powieści jak „An Affinity for Steel”, trylogii „Bring Down Heaven” „Brave Chef Brianna”, a teraz tworzy trylogię „Śmierć imperiów”, której pierwszą częścią jest „Siedem czarnych mieczy”.

Sal Kakofonia kiedyś miała magie, otoczona przyjaciółmi była szczęśliwa. Jej życie wydawało się kompletne, miała wszystko. Jej szczęście prysło w jednej chwili gdy dotarło do niej że przyjaciele ją zdradzili, jej magia nie wróci a ona nie ma nic co tak ceniła. Sal jednak nie ma charakteru przegranej. Teraz gdy ma swoje imię, sławę i legendarną broń wyrusza do Blizny. Miejsca rozdartego przez imperia, pełnego zbuntowanych magów, zhańbionych żołnierzy i innych wielu nieprzyjemnych osobowości. Kakafonia jednak ma swój cel. W prawdzie wyrusza w drogę tylko z mieczem, pistoletem i listą siedmiu nazwisk, ale ma silną wolę i jest gotowa na zemstę.

„Siedem czarnych mieczy” na początku mnie lekko przeraził. Jak zobaczyłam że ma ponad 600 stron zastanawiałam się tylko, kiedy ja to przeczytam?, jednak jak siadłam do powieści już po pierwszych rozdziałam książka tak mnie wciągnęła że nie wiem kiedy dobrnęłam do końca. Wciągająca historia, pełna magii, walki i stworzeń nie z tego świata. Czyta się ja niesamowicie i chce się więcej. Postacie wręcz żyją własnym życiem i nie da się ich nie pokochać. Myślę że to jedna z niewielu powieści fantasy, której dalszą część będę wyczekiwała z niecierpliwością.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-11-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czasami bywa tak, że książki naprawdę mnie zadziwiają. Tutaj zetknęłam się z dwoma przeciwieństwami, które w połączeniu okazały się być nawet interesujące. Przede wszystkim książka typowej fantazy, ale z dodatkami westernu. Przykładem niech będzie taki super szybki pistolet z głową smoka:-) Nawet ja na takie połączenia nigdy nie wpadłam. I od razu ostrzegam, że nikt nie chciałby być w pobliżu kobiety, która tą broń posiadała. Dodatkowo była z nią w niezwykły sposób połączona, gdyż ona ostrzegała ją przed niebezpieczeństwem, choć nie wiem do końca, czy zrozumiałam jak to robiła. Tutaj wypadałoby powiedzieć, że znajdziecie tutaj czasami sytuacje, które nie do końca można wyjaśnić. One po prostu są i zadaniem czytającego jest je zaakceptować.
Sama Sal, czyli główna bohaterka, to kobieta o silnym charakterze, której nie obce są przemoc, czy też słowa z łacińskiego języka. Jest twarda, bo niemal każda sytuacja tego wymaga. W ogóle to ona opowiada nam cała historię tuż przed egzekucją. Możemy tylko się domyślać czy przedstawia nam prawdę, czy też mówi to, co obserwatorzy chcą usłyszeć. Na domiar tego ogromnego tomiszcza, trzeba będzie poczekać do samego końca, by się tego dowiedzieć. Jak to mówią, nic za darmo:-)

Główna bohaterka czasami może być troszkę irytująca, bo jest twardzielką z twardym wnętrzem. Choć popełnia błędy, to jednak na plus u niej było, że dąży by je naprawić i więcej nie popełniać. Cała historia jest spójna, aczkolwiek bardzo dużo tu przygód i sytuacji mniejszego kalibru. Jest też nieco o miłości, ale nie jest ona głównym motywem książki. Czyta się ją równym tempem za względu na mniejszą czcionkę. Cały ciąg wydarzeń, intryg, pułapek i tajemnic będzie naprawdę wciągający, bo wielokrotnie nie wiadomo, czy są one prawdziwe, czy to tylko wymysły. Sami też możemy starać się rozwikłać zagadki, lecz niekoniecznie nam się powiedzie. To fantazy, więc wszystko jest możliwe. Nieraz to, co najbardziej oczywiste było tylko przykrywką, a to w co nie wierzyłam stało się prawdą;-)

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-09-15, Ocena: 4, Przeczytałem,

SIR SYKES POD MROCZNĄ WIEŻĄ STANĄŁ

Fantasy, rewolwerowcy, magia, potwory i rozdarta kraina? Czyżby Stephen King napisał kolejną odsłonę swojego opus magnum, „Mrocznej Wieży”? Nie, ale na pewno miłośnicy tamtej monumentalnej sagi nie będą zawiedzeni. Oto bowiem Sam Sykes serwuje nam western fantasy, który dostarczy naprawdę dobrych przeżyć miłośnikowi obu gatunków i pozostawi po sobie uczucie niedosytu.

Magia. Broń. I zemsta.
W Bliźnie, krainie rozdartej przez imperia, pojawia się ona – Sal Kakofonia. Niegdyś była sławna, teraz, zdradzona i pozbawiona magii, ma tylko jedno: cel. Jaki? Oczywiście zemsta. Wyposażona w listę siedmiu nazwisk, miecz i pistolet, wyrusza odnaleźć swoje cele. Czy jej się to uda? Co czeka ją po drodze? I co przyniesie jej zemsta?

Dziesięć żelaznych strzał
Sam Sykes0
Okładka ksiązki - Dziesięć żelaznych strzał

Sal Kakofonia, banitka i Włóczęga, niszczy wszystko, co kocha. Po tym, jak jej kochanka zaginęła, a ona pozostawiła za sobą spalone miasta, zostały jej...