Siostra cienia

Tom 3 cyklu Siedem Sióstr

Niestety nie udało mi się zdobyć drugiej części sagi, ale zabrałam się za kolejną Jest to historia Star.
Star to młoda kobieta, która jest małomówna, kocha książki i przyrodę. Bardzo przeżyła śmierć ojca adoptowanego. Długo zbierała się na odwagę, by otworzyć list od niego. Kiedy to w końcu zrobiła, okazało się, że w liście niebyło nic czego nie wiedziała. Ojciec podał jej adres księgarni w Londynie, zasugerował żeby tam poszła i pytała o Flory MacNichol.
Cóż, trochę czasu upłynęło zanim Star odważyła się wejść do tejże księgarni. Kiedy w końcu tam weszła, okazało się, że to bardziej antykwariat ze starymi książkami niż księgarnia. Poznała tam tajemniczego, lekko ekscentrycznego Orlando. Mężczyzna zaproponował jej pracę u siebie. Jednak nie potrafił jej pomóc w sprawie Flory. Powiedział, że jedynie może jej pomóc Mouse. Pewnego dnia zaprosił Star na urodziny swojego siostrzeńca. Tam Star poznała najbliższych Orlando i tajemniczego Mouse'a. Który okazał się jeszcze dziwniejszym człowiekiem niż Orlando. To przystojny, tajemniczy mężczyzna, który wszystkich trzyma zdala od siebie. Jednak Star go czymś zauroczyła, bo postanowił jej pomóc. Przyniósł jej dzienniki, które pisała Flory przez całe swoje życie. I tak Star wyruszyła w podróż do przeszłości, poznała czasy, w których żyła tajemnicza Flory. A były to czasy kiedy kobiety nosiły gorsety, piękne suknie, a ich zadaniem było tylko ładnie wyglądać, by zdobyć bogatego męża.
Jakie powiązania rodzinne łączą Star i Florę? Czy Star odnajdzie swoje korzenie?
Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Jest napisana prostym i łatwo przyswajalnym językiem. Tak jak pierwsza część jest to historia głównie o miłości i różnych jej odcieniach, miłości w dawnych czasach kiedy kobiety tak naprawdę nie miały zbyt wiele do powiedzenia, bo liczyło się tylko zdanie mężczyzny.
Polecam tą lekturę na te coraz dłuższe jesienne wieczory

Informacje dodatkowe o Siostra cienia:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2018-01-31
Tytuł oryginału: The Shadow Sister
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Siostra cienia

Kup książkę Siostra cienia

Oczywiście my, ludzie, jesteśmy tacy sami jak nasiona(...) Jeśli mamy słońce, deszcz... i miłość, niczego więcej nam nie potrzeba.

(...) rzeczy prawdziwie wartościowe wydają owoce dopiero po jakimś czasie. A kiedy to się stanie, będziesz zadowolona, że wytrwałaś.

Dom orchidei
Lucinda Riley 0
Okładka ksiązki - Dom orchidei

Julia Forrester, słynna pianistka, zrozpaczona po śmierci męża i ukochanego syna, szuka spokoju na angielskiej prowincji. Jednak przewrotny los i przypadkowa...

Dziewczyna na klifie
Lucinda Riley 0
Okładka ksiązki - Dziewczyna na klifie

Irlandia współczesna. Grania Ryan, jest młodą rzeźbiarką, która pochodzi z Dunworley. Wraca do domu po dziesięciu latach nieobecności. Pewnego dnia Grania...