Siostra Księżyca

Tom 5 cyklu Siedem Sióstr

Książka "Siostra Księżyca" to piąta część z tej serii "Siedem sióstr". Do tej pory poznaliśmy już historie: Mai, Ally, Star i CeCe. Razem z każdą siostrą podróżowaliśmy przez odległe zakamarki naszego globu, odkrywaliśmy tajemnice kultur czy znanych osobistości, o których wielu już nie pamięta. Teraz nadeszła pora na Tiggy.

Tiggy według sióstr jest najbardziej uduchowiona ze wszystkich dziewcząt. Po śmierci ojca przyjmuje pracę w szkockiej posiadłości należącej do zamożnego kardiologa Charliego. Tam poznaje starca o imieniu Chilly, który jest Cyganem oraz męskim odpowiednikiem Brui- czarownicy. To od niego dziewczyna dowiaduje się, że jest częścią pradawnej kultury, którą obecnie niektórzy mają w pogardzie i posiada ona dar uzdrawiania. Natomiast jemu wiele lat temu przepowiedziano, że spotka młodą dziewczynę, której ma wskazać drogę do słonecznej Grenady, do domu. Tiggy po wielu przygodach w posiadłości Kinnaird postanawia wyruszyć na spotkanie ze swoją przeszłością. Z listu otrzymanego od Pa Salta dowiaduje się, że ma szukać niebieskich drzwi, na wzgórzu Sacromonte, naprzeciw cudownej Alhambry. I tak wyrusza do słonecznej Hiszpanii.
W 1912 r. w biednej cygańskiej społeczności na wzgórzu Sacromonte rodzi się Lucía Amaya-Albaycin. Dziewczyna od małego przejawia swój talent do tańca flamenco. Kiedy w Alhambrze zostaje ogłoszony konkurs flamenco dla amatorów ojciec Lucii bierze w nim udział, a córkę zabiera ze sobą. Jury widząc tańczącą dziewczynkę ogłasza ją La Candela, co oznacza wewnętrzny płomień, który płonie w niej gdy tańczy. Lucía mając 10 lat wyjeżdża z bezpiecznego Sacromonte wraz z ambitnym i utalentowanym ojcem gitarzystą, aby tańczyć w barze flamenco w Barcelonie. Jej matka jest zdruzgotana utratą córki. Lucia nie odwiedza matki przez kolejne dziesięć lat. W Hiszpanii wybucha wojna domowa, a tragedia wojny uderza w resztę rodziny, która została w osadzie. Teraz, będąc w Madrycie Lucía i jej zespół są zmuszone do ucieczki z ukochanego kraju. Wyruszają daleko w głąb oceanu do Ameryki Południowej i ostatecznie do Ameryki Północnej i Nowego Jorku - marzenia Lucii. Ale aby to osiągnąć, musi wybrać między swoją pasją, a mężczyzną, którego uwielbia i kocha.

Za każdym razem, gdy czytam kolejną część serii, tak łatwo jest mi się w niej zatracić , że minuty zamieniają się w godziny, a ja nadal czytam z zapartym tchem. Uwielbiam odkrywać wszystkie egzotyczne miejsca i podróżować po świecie z każdą z bohaterek. W tej książce Tiggy jest duchową kobietą. Ja do aż tak uduchowionych osób nie należę, ale udało mi się ją polubić najbardziej spośród poznanych mi do tej pory sióstr.
Przejście od historii współczesnej Tiggy do historii jej babki Lucii było bez zarzutu i bez jakiegokolwiek wysiłku. Riley jest utalentowaną pisarką i sprawia, że każda historia jest wyjątkowa i ekscytująca, podczas gdy żadna z nich nie jest w stanie przyćmić drugiej. Z każdym kolejnym rozdziałem miałam wrażenie, że płynę przez kolejne kartki. Jedną z rzeczy, które najbardziej pokochałam w tej powieści, były opisy tańca flamenco oraz przyjście na świat małego Teddy'iego. Autorka naprawdę ożywiła kulturę i piękno flamenco do życia w tej książce. A opis, kiedy Angelina przyjmowała poród był wzruszający.Absolutnie uwielbiam tę serię i nie mogę się doczekać kiedy zostanie wydany kolejny tom. A po przeczytaniu epilogu z udziałem Electry jestem głodna kolejnej historii. Seria "Siedem Sióstr" to są książki, które chcesz czytać w kółko i mieć je na swojej półce!

Informacje dodatkowe o Siostra Księżyca:

Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska
Dodał/a opinię: Agnieszka Płatek

Zobacz opinie o książce Siostra Księżyca

Kup książkę Siostra Księżyca

W życiu trzeba kierować się intuicją i zdrowym rozsądkiem. Jeśli nauczysz się korzystać z nich obu w odpowiednich proporcjach, będziesz podejmować właściwe decyzje w sposób naturalny.

(...) rodzina to wszystko (...) Mogą nas złościć, ale gdyby ktoś obcy chciał ich skrzywdzić, bronilibyśmy ich na zabój.

Siostra cienia
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Siostra cienia

Star D'Apliese nie może dojść do siebie po nagłej śmierci jej adopcyjnego ojca – tajemniczego multimilionera Pa Salta. Dziewczyna jedzie do położonego...

Zaginiona siostra
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Zaginiona siostra

Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi "Siedem Sióstr", jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć...

Forget Me Not
Julie Soto