Siostra Księżyca

Tytuł oryginału: The Moon Sister
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska

Tom 5 cyklu Siedem Sióstr

Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr.

"Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad.  Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą."

Tiggy po śmierci ojca przeprowadza się do dzikiej Szkocji, by robić to, co zawsze kochała – opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie. Wkrótce spotyka odwiecznego mieszkańca majątku – starego Cygana. I dowiaduje się od niego, że w jej żyłach płynie krew ludzi posiadających dar uzdrawiania. Oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady.

W cieniu okazałych murów Alhambry Tiggy odkrywa swój związek z członkami słynnej cygańskiej społeczności Sacromonte, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swych domów podczas wojny domowej, i z La Candelą – największą tancerką flamenco swojego pokolenia. A pod okiem cygańskiej wiedźmy zaczyna uczyć się leczyć.

Przyjdzie jednak czas, kiedy los każe jej wybierać, czy powinna zostać z nowo poznaną rodziną, czy wrócić do Kinnaird, do Charliego…

Tagi: Fantasy

Kup książkę Siostra Księżyca

Opinie o książce - Siostra Księżyca

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019, 52 książki 2019, Obyczajowe,

"Siostra Księżyca" Lucindy Riley opowiada historię sześciu sióstr. "Siostra Księżyca" jest opowieścią Tiggy. Chociaż wszystkie urodziły się na różnych kontynentach to wychowały się razem w bajecznej posiadłości Atlantis na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec nazywany przez nie Pa Saltem nadał im imiona mitycznych Plejad. Tajgete, czyli Tiggy jest piątą w kolejności sióstr.

Każda z nich ułożyła swoje życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Jednak do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej z nich list i wskazówki, które pomogą im w odnalezieniu własnych korzeni. Oraz w znalezieniu odpowiedzi, co stało się z siódmą siostrą.

Gdyby nie Chilly, stary człowiek, którego Tiggy poznała w szkockiej posiadłości, by opiekować się dzikimi zwierzętami, być może nigdy nie podążyłaby za wskazówkami pozostawionymi jej przez Pa Salta. Mimo zafascynowania swoim pracodawcą, a może właśnie przez Charliego Tiggy decyduje się lecieć do Grenady.

W Sacromonte byłej cygańskiej osadzie położonej w cieniu Alhambry poznaje historię swojej babki, słynnej tancerki flamenco.

Tajgete pod okiem Angeliny, swojej kuzynki, którą dopiero, co poznała rozwija swój niezwykły dar, będzie musiała zdecydować, czy zostać w miejscu, w którym żyli jej przodkowie, czy wrócić do mężczyzny, który zawładnął jej sercem.

Lucinda Riley w serii o mitycznych Plejadach opisuje nie tylko teraźniejszość, ale również przeszłość. Każda z sióstr odkrywa losy swoich przodków. Autorka ubarwia powieść barwnymi opisami.

Uważam, że powieści o Siedmiu Siostrach są niesamowite. Z niecierpliwością czekam, żeby się wreszcie dowiedzieć, co się stało z Merope.

Tiggy jest najbardziej uduchowioną z sióstr. Przez jej odkrycie tajemnicze okoliczności śmierci Pa Salta stają się jeszcze bardziej tajemnicze. Tiggy po swoich przodkach odkryła moc.

Tajgete jest weganką, która nade wszystko kocha zwierzęta. Czuję się związana z tą częścią z perspektywy Tiggy, ponieważ ja sama uwielbiam zwierzęta. Czytałam powieść z zapartym tchem czekając na to, co się może zdarzyć.

Powieść jest typowo obyczajowa. A okładki powieści Lucindy Riley mnie zachwycają. Cała seria ogromnie mi się podoba i już nie mogę się doczekać następnej serii. Tym razem o Elektrcie. Wiele mnie ciekawi w jej postaci. Jestem ciekawa jak zostanie przedstawiona powieść z jej perspektywy. Autorka przedstawiła w swojej powieści "Siostra Księżyca" przedsmak następnej części przez,co jeszcze bardziej nie mogę się doczekać opowieści o Elektrcie.

Avatar użytkownika - mamawswiecieksia
mamawswiecieksia

Książka "Siostra Księżyca" to piąta część z tej serii "Siedem sióstr". Do tej pory poznaliśmy już historie: Mai, Ally, Star i CeCe. Razem z każdą siostrą podróżowaliśmy przez odległe zakamarki naszego globu, odkrywaliśmy tajemnice kultur czy znanych osobistości, o których wielu już nie pamięta. Teraz nadeszła pora na Tiggy.

Tiggy według sióstr jest najbardziej uduchowiona ze wszystkich dziewcząt. Po śmierci ojca przyjmuje pracę w szkockiej posiadłości należącej do zamożnego kardiologa Charliego. Tam poznaje starca o imieniu Chilly, który jest Cyganem oraz męskim odpowiednikiem Brui- czarownicy. To od niego dziewczyna dowiaduje się, że jest częścią pradawnej kultury, którą obecnie niektórzy mają w pogardzie i posiada ona dar uzdrawiania. Natomiast jemu wiele lat temu przepowiedziano, że spotka młodą dziewczynę, której ma wskazać drogę do słonecznej Grenady, do domu. Tiggy po wielu przygodach w posiadłości Kinnaird postanawia wyruszyć na spotkanie ze swoją przeszłością. Z listu otrzymanego od Pa Salta dowiaduje się, że ma szukać niebieskich drzwi, na wzgórzu Sacromonte, naprzeciw cudownej Alhambry. I tak wyrusza do słonecznej Hiszpanii.
W 1912 r. w biednej cygańskiej społeczności na wzgórzu Sacromonte rodzi się Lucía Amaya-Albaycin. Dziewczyna od małego przejawia swój talent do tańca flamenco. Kiedy w Alhambrze zostaje ogłoszony konkurs flamenco dla amatorów ojciec Lucii bierze w nim udział, a córkę zabiera ze sobą. Jury widząc tańczącą dziewczynkę ogłasza ją La Candela, co oznacza wewnętrzny płomień, który płonie w niej gdy tańczy. Lucía mając 10 lat wyjeżdża z bezpiecznego Sacromonte wraz z ambitnym i utalentowanym ojcem gitarzystą, aby tańczyć w barze flamenco w Barcelonie. Jej matka jest zdruzgotana utratą córki. Lucia nie odwiedza matki przez kolejne dziesięć lat. W Hiszpanii wybucha wojna domowa, a tragedia wojny uderza w resztę rodziny, która została w osadzie. Teraz, będąc w Madrycie Lucía i jej zespół są zmuszone do ucieczki z ukochanego kraju. Wyruszają daleko w głąb oceanu do Ameryki Południowej i ostatecznie do Ameryki Północnej i Nowego Jorku - marzenia Lucii. Ale aby to osiągnąć, musi wybrać między swoją pasją, a mężczyzną, którego uwielbia i kocha.

Za każdym razem, gdy czytam kolejną część serii, tak łatwo jest mi się w niej zatracić , że minuty zamieniają się w godziny, a ja nadal czytam z zapartym tchem. Uwielbiam odkrywać wszystkie egzotyczne miejsca i podróżować po świecie z każdą z bohaterek. W tej książce Tiggy jest duchową kobietą. Ja do aż tak uduchowionych osób nie należę, ale udało mi się ją polubić najbardziej spośród poznanych mi do tej pory sióstr.
Przejście od historii współczesnej Tiggy do historii jej babki Lucii było bez zarzutu i bez jakiegokolwiek wysiłku. Riley jest utalentowaną pisarką i sprawia, że każda historia jest wyjątkowa i ekscytująca, podczas gdy żadna z nich nie jest w stanie przyćmić drugiej. Z każdym kolejnym rozdziałem miałam wrażenie, że płynę przez kolejne kartki. Jedną z rzeczy, które najbardziej pokochałam w tej powieści, były opisy tańca flamenco oraz przyjście na świat małego Teddy'iego. Autorka naprawdę ożywiła kulturę i piękno flamenco do życia w tej książce. A opis, kiedy Angelina przyjmowała poród był wzruszający.Absolutnie uwielbiam tę serię i nie mogę się doczekać kiedy zostanie wydany kolejny tom. A po przeczytaniu epilogu z udziałem Electry jestem głodna kolejnej historii. Seria "Siedem Sióstr" to są książki, które chcesz czytać w kółko i mieć je na swojej półce!

Jak na powieść z serii "Siedem sióstr" "Siostra księżyca" była podejrzanie mało dopieszczona i miejscami nudnawa. Jakby autorka nie do końca wiedziała, jakie przeszkody postawić przed bohaterami. Zabrakło tu większych emocji i przekonujących konfliktów, które cechowały poprzednie części. Albo po prostu Tiggy nie jest moim typem bohaterki. Skończyłam książkę z wrażeniem, jakbym wcale nie poznała tej historii. Coś tu nie zagrało, choć stylistycznie powieść jest poprawna. Nie wiem... może innym bardziej się spodoba niż mi. Na pewno nie warto przerywać w takim momencie, bo coś czuję, że jeszcze będzie się działo.

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2019-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Kolejna z serii książka Lucindy Riley to opowieść o siostrze o imieniu Tiggy.
Dziewczyna jest uduchowiona, uważa, że wszystko jest człowiekowi pisane, ma wielkie serce dla zwierząt. Pracuje jako konsultantka zwierząt w posiadłości dziedzica Charliego.
Korzenie bohaterki zabierają czytelnika do Hiszpanii do historii tancerki flamenco.
Zdolnej dziewczynki pochodzącej z biednej rodziny, która wyjeżdża za pracą z domu rodzinnego.
Pisarka zabiera nas do świata biedy, dramatów, tańca, talentu, pasji i sukcesów. Jest to także historia o odnajdywaniu korzeni, wracaniu do domu i miłości. Barwnie opowiedziana i wciągająca.

Avatar użytkownika - beatkatka
beatkatka
Przeczytane:2019-03-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Luśka jest dla mnie gwarantem dobrej lektury. A w zasadzie była, aż do tego spotkania. Książka mocno naciagana, jakby autorce skończyły się pomysły na historie sióstr. Sama tytułowa siostra nijaka, podobnie jak jej przodkowie.
Mam nadzieję, że kolejna część będzie lepsza.

Avatar użytkownika - millawia
millawia
Przeczytane:2019-03-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Literatura obyczajowa, 52 książki 2019,

„Siostra księżyca” to piąty tom magicznej sagi rodzinnej opowiadającej o lasach sześciu sióstr D’apliese adoptowanych przez tajemniczego milionera Pa Salta autorstwa Lucindy Riley. W każdym kolejnym tomie pisarka odkrywa przed czytelnikami niezwykłą historię pochodzenia noszących imiona plejad bohaterek cyklu oraz wplata w ich fabuły wskazówki dotyczące historii tajemniczego ojca kobiet i jego niespodziewanej śmierci. Tym razem w centrum opowieści znalazła się Tajgete „Tiggy” – najbardziej uduchowiona z sióstr, w której żyłach płynie krew hiszpańskich Romów.

Pisarka - podobnie jak było to w poprzednich tomach – zabiera czytelników w niezwykłą podróż śladami głównych bohaterów. Śledzimy losy opiekującej się zwierzętami Tiggy, która przebywa w szkockiej posiadłości Kinnaird oraz jej niezwykłych krewnych – prababki, babki i matki, które przyszła na świat w cygańskiej osadzie położonej w pobliżu Alhambry, w Hiszpanii. Narracja powieści – podobnie jak we wszystkich częściach cyklu - dzieli się na „tu i teraz” oraz „tam i wtedy”.

Opowieść o Tiggy to przede wszystkim historia o mądrej i obdarzonej niesamowicie silną intuicją kobiecie kochającej naturę. Bohaterka opiekuje się dzikimi szkockimi kotami, jednocześnie próbuje pomóc właścicielowi podupadającej finansowo rezydencji oraz walczy z nachalnymi zalotami milionera Zeda Eszu, który pojawił się już w serii i mocno namieszał w życiu najstarszej siostry Mai oraz był w pewien sposób związany z najmłodszą z sióstr, modelką Elektrą.

Wątek historyczny to z kolei fascynująca opowieść o życiu hiszpańskich Romów. W ubogiej osadzie Sacromonte na świat przychodzi Lucia Albaycin - La Candela. Obdarowana niezwykłym talentem do tańca bohaterka podbija serca publiczności już w wieku 10 lat. Taniec jest wszystkim dla młodej Lucii, a jej ogromna ambicja nie pozwala przepuścić żadnej okazji, by zabłysnąć i zbić z piedestału wszystkie tancerki flamenco. La Candela to niezwykła postać budząca wiele sprzecznych emocji. Z jednej strony to bardzo kapryśna, momentami wydawałoby się niesympatyczna postać, z drugiej to bardzo silna kobieta, która za wszelką cenę dąży do spełnienia swoich marzeń, a kiedy trzeba wykorzystuje swą sławę i pozycję, by chronić najbliższych.

Fascynujący, momentami mocno dramatyczny wątek przodków Tiggy całkowicie pochłoną moją uwagę – uważam, że to właśnie niezwykłe historie przodków sióstr są najmocniejszym punktem każdej z powieści wchodzącej w skład cyklu . Po lekturze każdej części jestem zachwycona wyobraźnią Lucindy Riley i pracą badawczą, którą wykonuje pisarka, by móc wpleść w swoją opowieść tak niezwykle różnorodne, historyczne wątki będące tłem dla życia naprawdę nietuzinkowych bohaterek.

Lucinda Riley po raz kolejny mnie zachwyciła, oddając w moje ręce piękną opowieść, w której losy głównej bohaterki przeplatają się z fascynującą historią jej przodków. Pisarce znów udało się wykreować niezwykłą, magiczną opowieść o kilku pokoleniach silnych i odważnych kobiet, które śmiało walczą z przeciwnościami losu, by zrealizować swe najgłębsze marzenia. Jestem zakochana w tej serii i nie mogę się doczekać, kiedy w moje ręce trafi jej kolejny tom.

Gorąco polecam Wam „Siostrę księżyca”, nawet jeśli nie znacie poprzednich części serii. Każdy tom cyklu został napisany w taki sposób, by mógł stanowić samodzielną, zamkniętą opowieść, więc śmiało możecie czytać ten tom bez znajomości poprzednich.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2019-02-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

„Siostra księżyca” to już piąta część cyklu „Siedem sióstr”. Baśniowy klimat powieści i cudowne miejsca, które odwiedzamy sprawiły, że tego grubaska przeczytałam w dwa dni.

Opowieść podzielona jest pomiędzy mroźną Szkocję i gorącą Hiszpanię, pomiędzy przeszłość i teraźniejszość.

Główna bohaterka, kochająca przyrodę weganka, Tiggy, podobnie jak jej siostry otrzymała od przybranego ojca list, który daje wskazówki dotyczące jej pochodzenia.

Dziewczyna podejmuje się adaptacji dzikich kotów w posiadłości Charliego Kinnairda. Tam wśród śniegów Szkocji poznaje Chillego, starego Cygana, który odkrywa jej prawdziwą tożsamość i opowieściami o jej przodkach zachęca wahającą się dziewczynę do wyjazdu do Granady. Decyzję pomaga podjąć jej rodzące się uczucie do Charliego, który nie jest wolnym człowiekiem.

Tam, w gorącym klimacie Hiszpanii poznaje krewnych i odkrywa przejmującą historię swojej rodziny w rytmie burzącego krew w żyłach flamenco. Tam również jej związek z przyrodą okazuje się ogromnym darem, którym uczy się świadomie posługiwać.

Jaki wpływ będzie miała odkryta przeszłość na życie Tiggy? Czy mimo uczucia żywionego do Charliego zwiąże swą przyszłość z posiadłością Kinnaird, którą pokochała?

Cudowna opowieść o miłości i zaufaniu do natury i drugiego człowieka. O przyjaźni i trosce. Pełna przygód i trudnych decyzji. Jeszcze bardziej fascynująca i wzruszająca jest historia babci Tiggy, Lucii, gwiazdy flamenco i jej trudnej drogi do osiągnięcia sławy w okresie panującej w Hiszpanii wojny domowej. To jak dwie świetne książki w jednej.

Siostra cienia
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Siostra cienia

Star D'Apliese nie może dojść do siebie po nagłej śmierci jej adopcyjnego ojca – tajemniczego multimilionera Pa Salta. Dziewczyna jedzie do położonego...

Sekret listu
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Sekret listu

Zakazana miłość, niebezpieczny list i historia, która się powtarza. Śmierć wielkiego aktora Jamesa Harrisona wywołuje poruszenie nie tylko w Wielkiej...

Wszyscy dajemy radę jak trzeba (...) Dopiero kiedy poznajemy coś lepszego, dociera do nas, jak było ciężko.

Nie odmawiaj tym, co cię kochają, możliwości otoczenia cię opieką.

Więcej cytatów z tej książki
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton