reklama

Siostra Perły

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2018-08-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-8125-332-1
Liczba stron: 576
Tytuł oryginału: The Pearl sister
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Marzenna Rączkowska, Maria Pstrągowska
Dodał/a opinię: Agnieszka Płatek
Tom 4 cyklu Siedem Sióstr

Ocena: 5.29 (17 głosów)

„Siostra Perły”   to epicka opowieść, która od samego początku oddziałuje na nas swoją magią i tajemniczością. Opowiada o sadze rodzinnej, a konkretnie o siedmiu siostrach. Każda z nich urodziła się w innej części świata, nie wiążą ich żadne więzy krwi. Adopcyjny ojciec nadał im imiona mitycznych Plejad, swojej ulubionej konstelacji gwiazd.

CeCe mimo swojej bezpośredniości i otwartości, miłości sióstr i całego Atlantis czuje się bardzo samotna. Od zawsze wiedziała, że nie pasuje do całej reszty rodziny. Bohaterka jest odzwierciedleniem swojej gwiazdy Celaeno. Otrzymując list pożegnalny kobieta nie wie czy kiedykolwiek go przeczyta, a co za tym idzie nie chce poznawać swojej historii. Jednak, kiedy Star układa sobie życie, ta postanawia wyjechać do odległej krainy. Okazuje się, że jej korzenie sięgają najpierw Edynburga, a potem przenosi ją do oddalonej od Londynu o tysiące mil Australii.

Wówczas przenosimy się do Edynburga, gdzie poznajemy nastoletnią Kitty McBride, córkę miejscowego pastora. Prostą dziewczynę z biednej rodziny. Kiedy jej ojciec dostaje propozycje od swojej parafianki, aby Kitty towarzyszyła jej w wyprawie do Australii, zgadza się. Dziewczyna jest zła, jednak podporządkowuje się ojcu i wyjeżdża w pierwszą podróż statkiem na drugi koniec świata. Na miejscu poznaje przystojnych bliźniaków, którzy starają się o jej względy. Kitty ma problem, którego z braci wybrać. Radzi się ich ciotki, kobiety, z którą przypłynęła do Australii, i podejmuje decyzję. Którego z braci wybierze młoda kobieta? Szalonego i lekkiego duchem Drummonda czy ułożonego i spokojnego Andrew? Jak niedoświadczona kobieta staje się właścicielką jednej z największej firm połowu pereł w Australii? Co łączy ją z CeCe? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź w tej cudownej książce.

Zobacz opinie o książce Siostra Perły

Kup książkę Siostra Perły

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Sekret listu
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Sekret listu

Zakazana miłość, niebezpieczny list i historia, która się powtarza. Śmierć wielkiego aktora Jamesa Harrisona wywołuje poruszenie nie tylko w Wielkiej...

Siostra Księżyca
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Siostra Księżyca

Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

(...) doszedłem do wniosku, że wszystkie te poradniki życiowe są do niczego. Koniec końców każdy sam musi sobie pomóc(...) Nie ma łatwych rozwiązań.


Więcej

Kiedy komuś bezgranicznie wierzymy i ten nas zawiedzie, jest bardzo ciężko.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy