Dom orchidei

Julia Forrester, słynna pianistka, zrozpaczona po śmierci męża i ukochanego syna, szuka spokoju na angielskiej prowincji. Jednak przewrotny los i przypadkowa wizyta w wiekowym dworze Wharton Park, gdzie Julia spędziła dużo czasu w dzieciństwie, sprawiają że zamiast ukojenia odnajduje miłość i natrafia na trop rodzinnej tajemnicy. Kiedy do rąk Julii trafia pamiętnik z okresu drugiej wojny światowej, napisany przez lorda Harry'ego Crawforda, syna ówczesnego właściciela majątku, kobieta odkrywa prawdę o nieszczęśliwej miłości angielskiego arystokraty do Lidii, pięknej, młodej Tajki. Dzięki opowieściom swej babki, niegdyś pokojówki w Wharton Park, Julia poznaje bolesną historię opartą na zdradzie, kłamstwie i cierpieniu, która na zawsze połączyła losy dwóch rodzin.Po powrocie do Francji odkrywa, że jej mąż żyje, a prawda o wypadku, w którym zginął jej syn, jest inna niż do tej pory sądziła. Czy wyjazd do Tajlandii, magicznego miejsca, gdzie wszystko się zaczęło, pomoże Julii odzyskać upragniony spokój i uporządkować życie, które legło w gruzach?

Informacje dodatkowe o Dom orchidei :

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-04-18

Kup książkę Dom orchidei

Dom orchidei - opinie o książce

Avatar użytkownika - margoth86
margoth86
Przeczytane:2024-02-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - 60 książek w 2024 roku,

Rodzinne tajemnice i sekrety potrafią zniszczyć ludziom życie na wiele pokoleń. Historia nieszczęśliwej miłości, ciągnąca się przez przeszło 65 lat. I zbierająca żniwo w kolejnych pokoleniach. Ogromna cena, którą przychodzi płacić bohaterom za ich wybory, a czasami za wybory ich (wydawałoby się) najbliższych. Dobrze napisana historia, ale ze zbyt niepasującym mi zakończeniem...

Avatar użytkownika - RudeKadry
RudeKadry
Przeczytane:2022-07-07, Ocena: 4, Przeczytałam,

Postawiłam sobie za punkt honoru wysłuchać wszystkich książek Lucindy Riley najszybciej jak się da. Powoli idę do przodu!

"Dom orchidei" to kolejna wyjątkowo klimatyczna, zagadkowa i cudowna historia spod pióra pisarki. Po "Drzewie anioła" już wiedziałam czego się spodziewać: dużo retrospekcji, tajemnica z przeszłości, która ma ogromny wpływ na teraźniejszość i emocjonalny rollercoaster. Tak, znowu mi to zrobiła!

Słuchałam i miałam łzy w oczach... tak bardzo żałowałam bohaterów, tak bardzo zżyłam się z nimi, tak bardzo przeżywałam ich rozterki.

Autorka ponownie postawiła na niezwykle barwne, rozbudowane opisy. I choć przyznaję, że momentami dialogi były sztywne, a to nie jest literatura najwyższych lotów, to jednak książki Lucindy Riley to dla mnie prawdziwe guilty pleasure.

Słucham audiobooków najczęściej podczas wykonywania obowiązków domowych, więc tym bardziej mnie to cieszy, że jej książki potrafią oderwać mnie od zwyczajności dnia codziennego. A kojący głos lektorki, Kingi Suchan, sprawiał, że myślami byłam w Wharton Park!

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2022-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Piękna i wzruszająca, niesamowita historia

Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-11-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Książka- to historia dwóch rodzin, których losy zostały ze sobą połączone przez tajemnicę sprzed lat. Główna bohaterka Julia Forreste- znana pianistka wychowana na angielskiej prowincji w Wharton Park, po latach powraca do krainy dzieciństwa. Do jej rąć trafiają pamiętniki z II wojny światowej i tutaj historia dopiero się zaczyna, na jaw wychodzą skrywane tajemnice.

Avatar użytkownika - Agaczyta
Agaczyta
Przeczytane:2023-03-23, Ocena: 6, Przeczytałem,
Tajemnice zamku
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Tajemnice zamku

Odszyfrowanie tajemnic przeszłości, jest kluczem do teraźniejszości – zapierająca dech w piersiach o powieść o miłości, wojnie, odpowiedzialności...

Róża północy
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Róża północy

Orientalna piękność, dziedzic podupadłej fortuny i kobieta, która chce zabić ich miłość! Sędziwa Hinduska, Anahita Chaval, w dniu swoich setnych urodzin...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;