reklama

Dom orchidei

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-04-18
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788376596365
Liczba stron: 528

Ocena: 5 (9 głosów)

Julia Forrester, słynna pianistka, zrozpaczona po śmierci męża i ukochanego syna, szuka spokoju na angielskiej prowincji. Jednak przewrotny los i przypadkowa wizyta w wiekowym dworze Wharton Park, gdzie Julia spędziła dużo czasu w dzieciństwie, sprawiają że zamiast ukojenia odnajduje miłość i natrafia na trop rodzinnej tajemnicy. Kiedy do rąk Julii trafia pamiętnik z okresu drugiej wojny światowej, napisany przez lorda Harry'ego Crawforda, syna ówczesnego właściciela majątku, kobieta odkrywa prawdę o nieszczęśliwej miłości angielskiego arystokraty do Lidii, pięknej, młodej Tajki. Dzięki opowieściom swej babki, niegdyś pokojówki w Wharton Park, Julia poznaje bolesną historię opartą na zdradzie, kłamstwie i cierpieniu, która na zawsze połączyła losy dwóch rodzin.Po powrocie do Francji odkrywa, że jej mąż żyje, a prawda o wypadku, w którym zginął jej syn, jest inna niż do tej pory sądziła. Czy wyjazd do Tajlandii, magicznego miejsca, gdzie wszystko się zaczęło, pomoże Julii odzyskać upragniony spokój i uporządkować życie, które legło w gruzach?

Kup książkę Dom orchidei

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Dom orchidei

Avatar użytkownika - RudeKadry
RudeKadry
Przeczytane:2022-07-07, Ocena: 4, Przeczytałam,

 

Postawiłam sobie za punkt honoru wysłuchać wszystkich książek Lucindy Riley najszybciej jak się da. Powoli idę do przodu!

 

"Dom orchidei" to kolejna wyjątkowo klimatyczna, zagadkowa i cudowna historia spod pióra pisarki. Po "Drzewie anioła" już wiedziałam czego się spodziewać: dużo retrospekcji, tajemnica z przeszłości, która ma ogromny wpływ na teraźniejszość i emocjonalny rollercoaster. Tak, znowu mi to zrobiła!

Słuchałam i miałam łzy w oczach... tak bardzo żałowałam bohaterów, tak bardzo zżyłam się z nimi, tak bardzo przeżywałam ich rozterki.

Autorka ponownie postawiła na niezwykle barwne, rozbudowane opisy. I choć przyznaję, że momentami dialogi były sztywne, a to nie jest literatura najwyższych lotów, to jednak książki Lucindy Riley to dla mnie prawdziwe guilty pleasure.

 

Słucham audiobooków najczęściej podczas wykonywania obowiązków domowych, więc tym bardziej mnie to cieszy, że jej książki potrafią oderwać mnie od zwyczajności dnia codziennego. A kojący głos lektorki, Kingi Suchan, sprawiał, że myślami byłam w Wharton Park!

Link do opinii
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2022-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Piękna i wzruszająca, niesamowita historia

Link do opinii
Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-11-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Książka- to historia dwóch rodzin, których losy zostały ze sobą połączone przez tajemnicę sprzed lat. Główna bohaterka Julia Forreste- znana pianistka wychowana na angielskiej prowincji w Wharton Park, po latach powraca do krainy dzieciństwa. Do jej rąć trafiają pamiętniki z II wojny światowej i tutaj historia dopiero się zaczyna, na jaw wychodzą skrywane tajemnice.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-07-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Literatura piękna, E-booki, 2022,
Inne książki autora
Dziewczyna na klifie
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Dziewczyna na klifie

Irlandia współczesna. Grania Ryan, jest młodą rzeźbiarką, która pochodzi z Dunworley. Wraca do domu po dziesięciu latach nieobecności. Pewnego dnia Grania...

Dziewczyna z Neapolu
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z Neapolu

W świecie muzyki kochać kogoś znaczy wybrać ścieżkę najtrudniejszą z możliwych. Bo nic nie brzmi tak pięknie, jak pieśń miłości, ale nic też nie spala...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy