Siostra Perły

Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Marzenna Rączkowska, Maria Pstrągowska
Dodał/a opinię: MrsBookBook
Tom 4 cyklu Siedem Sióstr

Czwarty tom serii „Siedem sióstr „sprawił, iż jeszcze bardziej pokochałam ten cykl.

Ta cześć skupiona jest na CeCe, która wydawała mi się (po przeczytaniu wcześniejszych tomów) nadgorliwa, wygadana i apodyktyczna. Jednak w tej książce poznajemy jej prawdziwe oblicze. To ze tak na prawdę jest zupełnie inna. A wszystko robiła dla Star (swej siostry tej cichej i nieśmiałej) i z myślą o niej. A w rzeczywistości nie wierzy w siebie, w czym wcale nie pomaga jej dysleksja. Wstydzi się tego, że nie potrafi czytać i przede wszystkim brakuje jej pewności siebie. Jednak postanawia wyruszyć za wskazówkami PaSalta i odnaleźć swe korzenie.

Przenosząc się 100 lat wcześniej poznajemy Kitty, która jest córka pastora i wyjeżdża do Australii. Tam wychodzi za mąż za syna największego poławiacza pereł. I wydawać by się mogło ze wychodząc dobrze za mąż będzie miała życie usłane różami, a los zsyła jej wiele kłód pod nogi.

Jakże rewelacyjna jest ta historia. Z każda częścią wydaje mi się, że tą, co czytałam to jest najlepsza, jednak przy czytaniu kolejnego tomu jestem jeszcze bardziej pod wrażeniem.

Poznajemy CeCe, która zawsze starała się być oparciem dla siostry. Star- cicha i nieśmiała a nasza główna bohaterka to jej zupełne przeciwieństwo. Jednak w głębi duszy skrywa się ktoś zupełnie inny. Sama często nie wie, czego chce. Czy chce być w związku, a może jednak nie? Czy ma na tyle odwagi by odnaleźć swą biologiczna rodzinę?

Przez trzy części byłam przekonana, że to Star potrzebowała siostry. Tu jednak widzimy jak bardzo to CeCe pragnęła czyjegoś wsparcia kogoś, kto wsparłby ją w trudnych momentach.

Książka pochłonęła mnie bez reszty. Cała seria mnie wciągnęła. Już nie mogę się doczekać aż zabiorę się za 5 tom. A już w kwietniu ma być kolejny😍.

Połączenie teraźniejszości z tym, co dzieje się w historii jest fenomenalne. Wyrazie jest zaznaczone, która historie teraz czytamy ( CeCe czy Kitty). Wszystko jest bardzo czytelne i przyjemnie się to czyta. Gorąco wam polecam.

Zobacz opinie o książce Siostra Perły

Kup książkę Siostra Perły

Dom orchidei
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Dom orchidei

Julia Forrester, słynna pianistka, zrozpaczona po śmierci męża i ukochanego syna, szuka spokoju na angielskiej prowincji. Jednak przewrotny los i przypadkowa...

Siostra burzy
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Siostra burzy

Ally D'Aplièse przygotowuje się właśnie do udziału w jednym z najbardziej niebezpiecznych wyścigów jachtów na świecie, gdy otrzymuje...

(...) doszedłem do wniosku, że wszystkie te poradniki życiowe są do niczego. Koniec końców każdy sam musi sobie pomóc(...) Nie ma łatwych rozwiązań.

Kiedy komuś bezgranicznie wierzymy i ten nas zawiedzie, jest bardzo ciężko.

Więcej cytatów z tej książki
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska