Siostry Raj. Córka nieboszczyka

Tom 1 cyklu Siostry Raj

Dobry kryminał to zdecydowanie krwawa historia, przy której nasze serce bije mocniej, a oddech jest znacznie przyspieszony, ale są też lekkie kryminały, które mają w sobie nutkę komedii i nie są gatunkiem mrożącym krew w naszych żyłach.

Tycjana i Angelina to siostry, które poznały się dość nietypowo, bo na pogrzebie swojego taty, z tą różnicą, że Tycjana została przez niego wychowana, a Angelina go nigdy nie znała. Po pogrzebie Tycjana marzy o spokoju w domu, który odziedziczyła po ojcu, niestety zwala się tam też jej przyrodnia siostra, a ekscentryczna ciotka Józefina, która mieszka na dole, zaczyna tajemnicze śledztwo, uważa, że Tomasz nie umarł przypadkiem, a ktoś go zabił, a jak się potem okazuje, podejrzani są wszyscy.
Już od samego początku wiedziałam, że nie będzie to zwyczajny kryminał i muszę przyznać, że takie podobają mi się jeszcze bardziej, niby ktoś umiera, ale nie jest to drastyczne i tak bardzo nie przeraża czytelnika. Zaczyna się od tego, że trup jest jeden, a potem są już dwa, na początku też jedynie Józefina myśli, że nie była to przypadkowa śmierć, a potem zaczynają tak myśleć wszyscy, przez co i czytelnik zaczyna zastanawiać się, co tam mogło tak naprawdę się wydarzyć.
Zdecydowanie jest to książka, w której nie da się kogoś nie lubić, każdy na swój sposób jest sympatyczny, nawet siostry bliźniaczki, które są bardzo oryginalne, irytują wszystkich, dlatego ludzie ich unikają, ale przy tym są bardzo śmieszne i zdecydowanie ubarwiają życie rodziny.
Całość to świetna historia, trochę nierealna, ale nie na tyle, żeby nie mogła przytrafić się naprawdę, czyta się ją bardzo miło i zdecydowanie wciąga. Dopełnieniem tej świetnej historii jest okładka, aż żałuję, że nie mam niezapominajek do zdjęcia, bo wyszłoby ono na pewno pięknie.
Siostry Raj podbiły moje serce i z ochotą sięgnę po ich dalsze przygody i poznam jeszcze wiele nieodkrytych sekretów, bo coś czuję, że jest ich jeszcze całkiem sporo.

Informacje dodatkowe o Siostry Raj. Córka nieboszczyka:

Kup książkę Siostry Raj. Córka nieboszczyka

Siostry Raj. Pamiętnik karła
Joanna Jodełka0
Okładka ksiązki - Siostry Raj. Pamiętnik karła

Siostry Raj - kryminalny duet w nowej odsłonie! Nowe śledztwo niebanalnego duetu sióstr Raj! Ledwie poznały się na pogrzebie ojca, o mały włos...

Ars Dragonia
Joanna Jodełka0
Okładka ksiązki - Ars Dragonia

Szesnastoletni Sebastian Pitt przybywa do Poznania na pogrzeb dziadka, który umarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Chłopak próbuje się odnaleźć w nieznanym...