Skarby Queen

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-12-24
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 9788381296038
Liczba stron: 160
Tytuł oryginału: The Treasures of Queen
Dodał/a opinię: Girl-from-Stars

Ocena: 6 (1 głosów)


Uwielbiam muzykę lat 80 i 90. Ponadczasowe kawałki z tamtego okresu zdecydowanie częściej goszczą w moim odtwarzaczu niż „współczesne hity”.
Muzyka Queen całkowicie skradła moje serce. Co więcej, ten legendarny zespół, z wybitnym Freddim Mercurym na czele, jest dla mnie tak interesujący, że z chęcią sięgam po wszelkie publikacje z nim związane. Na mikołajki otrzymałam od swojego chłopaka wyjątkowy album zatytułowany „Skarby Queen. Oficjalna historia legendy rocka”, dzięki któremu mogłam jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę na temat tego niezwykłego zespołu.
Skarby Queen to opowieść o niesamowicie utalentowanych i popularnych muzykach, którzy przez całą swoją karierę cieszyli się olbrzymim uznaniem fanów. Unikatowe pamiątki z prywatnej kolekcji członków Queen. Zdjęcia tekstów piosenek zapisane odręcznie przez Freddiego Mercury’ego, Briana Maya, Rogera Taylora i Johna Deacona. Słowa, niepublikowane wcześniej fotografie i opowieści zza kulis – wszystko układa się w tej oficjalnej publikacji w historię jednego z największych zespołów w dziejach muzyki, który bił wszelkie rekordy.
Najliczniejsza widownia na płatnym koncercie, najwięcej tygodni na liście przebojów, status głównej gwiazdy na największym festiwalu w historii. Do tego wyprzedane trasy, podbój list przebojów i pasmo olbrzymich sukcesów przez niemal 50 lat. Setki milionów sprzedanych na całym świecie albumów, singli i wydawnictw wideo. Wśród nagród i wyróżnień zespołu – zbyt licznych, by je wszystkie wymienić – powtarzają się tytuły: „Najlepszy zespół“, „Najlepsza płyta”, „Najlepszy singiel”, „Najlepszy teledysk” i „Najlepsza grupa koncertowa”. W 2001 roku przyjęto Queen w poczet Rock and Roll Hall of Fame, rok później zespół otrzymał własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame, w 2018 roku zaś film Bohemian Rhapsody stał się najpopularniejszą muzyczną biografią w historii kina.
Ta wyjątkowa książka to prawdziwa perła nie tylko dla wielbicieli Queen, ale dla wszystkich fanów muzyki.
To, co bardzo mi się spodobało, to fakt iż książka ta poświęcona jest całemu zespołowi Queen, a nie tylko jego frontmanowi. Zbudowana jest ona z 33 rozdziałów, które w głównej mierze poświęcone są wydanym albumom, wszystkim członkom zespołu oraz ważniejszym wydarzeniom artystycznym, np. Live Aid.
„Skarby Queen” może być świetnym upominkiem zarówno dla fanów tego zespołu, jak i dla osób, które dopiero zapoznają się z ich twórczością. W albumie tym, znajdziecie mnóstwo unikatowych zdjęć w bardzo dobrej jakości. Bilety koncertowe, plakaty promujące nowe albumy, gadżety, listy do fanklubu zespołu – to wszystko znajdziecie w tej publikacji. Ponadto zdjęcia z różnych koncertów, ze studia nagraniowego czy nawet fotografie z różnymi znakomitościami (nie tylko muzycznymi).
Samo wydanie tej książki bardzo zachwyca, choć mam do niej kilka zastrzeżeń. Po pierwsze, czcionka mogłaby być odrobinę większa. Irytujące były również urywane w połowie zdania, których kontynuacja znajdowała się dopiero dwie strony dalej. Kartki bardzo łatwo się brudzą, zwłaszcza te czarne – na nich odbicia palców są bardzo widoczne i nijak nie można uniknąć ich robienia. Największą jednak uwagę mam do braku tekstu na stronie 106. Zdanie urywa się w połowie i… nie ma jego zakończenia.
Podsumowując, „Skarby Queen. Oficjalna historia legendy rocka” to przepięknie wydana książka, która zachwyci nie tylko wiernych fanów Queen. Aż żałuję, że tak szybko ją przeczytałam. Była zdecydowanie za krótka!
Gorąco polecam!

Moja ocena: 9/10

 

Tagi: wspomnienia

Kup książkę Skarby Queen

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Skarby Queen