Skarby Queen

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-12-24
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 9788381296038
Liczba stron: 160
Tytuł oryginału: The Treasures of Queen

Ocena: 6 (1 głosów)

Skarby Queen to opowieść o niesamowicie utalentowanych i popularnych muzykach, którzy przez całą swoją karierę cieszyli się olbrzymim uznaniem fanów. Unikatowe pamiątki z prywatnej kolekcji członków Queen. Zdjęcia tekstów piosenek zapisane odręcznie przez Freddiego Mercury'ego, Briana Maya, Rogera Taylora i Johna Deacona. Słowa, niepublikowane wcześniej fotografie i opowieści zza kulis - wszystko układa się w tej oficjalnej publikacji w historię jednego z największych zespołów w dziejach muzyki, który bił wszelkie rekordy.

Najliczniejsza widownia na płatnym koncercie, najwięcej tygodni na liście przebojów, status głównej gwiazdy na największym festiwalu w historii. Do tego wyprzedane trasy, podbój list przebojów i pasmo olbrzymich sukcesów przez niemal 50 lat. Setki milionów sprzedanych na całym świecie albumów, singli i wydawnictw wideo. Wśród nagród i wyróżnień zespołu - zbyt licznych, by je wszystkie wymienić - powtarzają się tytuły: ,,Najlepszy zespół", ,,Najlepsza płyta", ,,Najlepszy singiel", ,,Najlepszy teledysk" i ,,Najlepsza grupa koncertowa". W 2001 roku przyjęto Queen w poczet Rock and Roll Hall of Fame, rok później zespół otrzymał własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame, w 2018 roku zaś film Bohemian Rhapsody stał się najpopularniejszą muzyczną biografią w historii kina.

Tagi: wspomnienia

Kup książkę Skarby Queen

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Skarby Queen

Avatar użytkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars
Przeczytane:,


Uwielbiam muzykę lat 80 i 90. Ponadczasowe kawałki z tamtego okresu zdecydowanie częściej goszczą w moim odtwarzaczu niż „współczesne hity”.
Muzyka Queen całkowicie skradła moje serce. Co więcej, ten legendarny zespół, z wybitnym Freddim Mercurym na czele, jest dla mnie tak interesujący, że z chęcią sięgam po wszelkie publikacje z nim związane. Na mikołajki otrzymałam od swojego chłopaka wyjątkowy album zatytułowany „Skarby Queen. Oficjalna historia legendy rocka”, dzięki któremu mogłam jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę na temat tego niezwykłego zespołu.
Skarby Queen to opowieść o niesamowicie utalentowanych i popularnych muzykach, którzy przez całą swoją karierę cieszyli się olbrzymim uznaniem fanów. Unikatowe pamiątki z prywatnej kolekcji członków Queen. Zdjęcia tekstów piosenek zapisane odręcznie przez Freddiego Mercury’ego, Briana Maya, Rogera Taylora i Johna Deacona. Słowa, niepublikowane wcześniej fotografie i opowieści zza kulis – wszystko układa się w tej oficjalnej publikacji w historię jednego z największych zespołów w dziejach muzyki, który bił wszelkie rekordy.
Najliczniejsza widownia na płatnym koncercie, najwięcej tygodni na liście przebojów, status głównej gwiazdy na największym festiwalu w historii. Do tego wyprzedane trasy, podbój list przebojów i pasmo olbrzymich sukcesów przez niemal 50 lat. Setki milionów sprzedanych na całym świecie albumów, singli i wydawnictw wideo. Wśród nagród i wyróżnień zespołu – zbyt licznych, by je wszystkie wymienić – powtarzają się tytuły: „Najlepszy zespół“, „Najlepsza płyta”, „Najlepszy singiel”, „Najlepszy teledysk” i „Najlepsza grupa koncertowa”. W 2001 roku przyjęto Queen w poczet Rock and Roll Hall of Fame, rok później zespół otrzymał własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame, w 2018 roku zaś film Bohemian Rhapsody stał się najpopularniejszą muzyczną biografią w historii kina.
Ta wyjątkowa książka to prawdziwa perła nie tylko dla wielbicieli Queen, ale dla wszystkich fanów muzyki.
To, co bardzo mi się spodobało, to fakt iż książka ta poświęcona jest całemu zespołowi Queen, a nie tylko jego frontmanowi. Zbudowana jest ona z 33 rozdziałów, które w głównej mierze poświęcone są wydanym albumom, wszystkim członkom zespołu oraz ważniejszym wydarzeniom artystycznym, np. Live Aid.
„Skarby Queen” może być świetnym upominkiem zarówno dla fanów tego zespołu, jak i dla osób, które dopiero zapoznają się z ich twórczością. W albumie tym, znajdziecie mnóstwo unikatowych zdjęć w bardzo dobrej jakości. Bilety koncertowe, plakaty promujące nowe albumy, gadżety, listy do fanklubu zespołu – to wszystko znajdziecie w tej publikacji. Ponadto zdjęcia z różnych koncertów, ze studia nagraniowego czy nawet fotografie z różnymi znakomitościami (nie tylko muzycznymi).
Samo wydanie tej książki bardzo zachwyca, choć mam do niej kilka zastrzeżeń. Po pierwsze, czcionka mogłaby być odrobinę większa. Irytujące były również urywane w połowie zdania, których kontynuacja znajdowała się dopiero dwie strony dalej. Kartki bardzo łatwo się brudzą, zwłaszcza te czarne – na nich odbicia palców są bardzo widoczne i nijak nie można uniknąć ich robienia. Największą jednak uwagę mam do braku tekstu na stronie 106. Zdanie urywa się w połowie i… nie ma jego zakończenia.
Podsumowując, „Skarby Queen. Oficjalna historia legendy rocka” to przepięknie wydana książka, która zachwyci nie tylko wiernych fanów Queen. Aż żałuję, że tak szybko ją przeczytałam. Była zdecydowanie za krótka!
Gorąco polecam!

Moja ocena: 9/10

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - niepoczytalna
niepoczytalna
Przeczytane:2019-11-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

I Want It All!

Oj, polscy fani zespołu Queen bardzo długo musieli czekać na album, którym mogliby poczuć się dopieszczeni. Do tej pory na rynku były dostępne zagraniczne publikacje za astronomiczne kwoty, albo te rodzime z kilkoma wkładkami w środku, na których bez ładu i składu upychano mikroskopijne fotografie w marnej jakości. Pod względem wizualnym "Skarby Queen" powinny zadowolić nawet najwybredniejszych czytelników.

Jakość wykonania albumu jest zachwycająca. W dużym formacie mamy zawarte skany utworów odręcznie zapisanych przez muzyków, bilety na koncerty, plakaty i ogrom innych pamiątek. I wcale nie trzeba wytężać wzroku, żeby dostrzec najdrobniejsze szczegóły na zamieszczonych fotografiach. Zdjęcia członków zespołu z sesji promujących płyty, z tras koncertowych, z sesji nagraniowych – to wszystko naprawdę cieszy oko. Warstwa “literacka”też prezentuje się bez zarzutu. Warto mieć jednak na uwadze, iż album zawiera bardzo zsyntetyzowaną wiedzę na temat zespołu – krótkie rozdzialiki poświęcone konkretnej płycie lub muzykowi. Muszę przyznać, że jest to rozwiązanie idealne. Wierni fani na pewno mają już za sobą niejedną obszerną biografię zespołu, więc nie potrzebują kolejnej dawki informacji, a odpowiedniej szaty graficznej. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zespołem "Skarby Queen" również będą odpowiednią lekturą, ponieważ w przystępny sposób mogą oni przyswoić wszystkie najważniejsze wydarzenia w jego historii, bez zbędnego wchodzenia w szczegóły.

Czy album ma jakieś wady? Jak dla mnie mógłby być nawet trzy razy bardziej obszerny, bo z każdą kolejną stroną chciałam więcej, więcej i więcej! Ale jestem realistką i wiem, że wraz z każdym kolejnym rozdziałem rosłaby cena publikacji – niestety albumy nie należą do tych najtańszych, a za świetną jakość trzeba (niestety) dość słono płacić. Idąc na kompromis (bez zwiększania ceny lub/i rezygnowania ze świetnej jakości wykonania) przyjmuję "Skarby Queen" w dostępnej formie i cieszę się, że w końcu ktoś postanowił rozpieścić fanów tego, bądź co bądź, jednego z najlepszych w historii muzyki zespołów rockowych.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje