Skazany na z³o

Ocena: 5.19 (26 g³osów)

Niewielka firma prowadzona wraz ze wspólnikiem, cudowny dom na kredyt, piêkna i kochaj±ca ¿ona w domu. Wiktor mia³ wszystko, czego w ¿yciu potrzeba do szczê¶cia. Niestety maj±c wszystko nie jeste¶my w stanie tego doceniæ. Udaje siê nam to dopiero wtedy, gdy zaczynamy to traciæ, gdy jest ju¿ za pó¼no.

Wiktor to m³ody mê¿czyzna, któremu w ¿yciu uda³o siê ju¿ wiele osi±gn±æ. Niemniej jednak wci±¿ szuka wra¿eñ i uleg³ urokowi piêknej poznanej kobiety. Jak ka¿dy facet ma s³abo¶æ do kobiet, dlatego wda³ siê w romans z urocz± Monik±. Jego romans nie trwa³ d³ugo, ale zdo³a³ wywróciæ jego ¿ycie do góry nogami, namiesza³ i od tej chwili nic ju¿ nie mog³o byæ takie jak przedtem.

Jedna ¼le podjêta w ¿yciu decyzja, jeden b³±d, a od tej pory wszystko siê zmienia i ju¿ nigdy nie wróci do poprzedniego stanu. Wiktor Hauke, niespe³na trzydziestoletni mê¿czyzna, który wiód³ szczê¶liwe ¿ycie staje siê niewolnikiem chorego zwyrodnialca, który stawia mu ultimatum i ¿±da od niego spe³niania jego chorych wizji. Wiktor podj±³ jedn± decyzjê, która zawa¿y³a kompletnie na jego losie, zmieniaj±c jego ¿ycie w istny koszmar.

Ka¿dy z nas ma swoje s³abo¶ci i upodobania, niemniej jednak cz³owiek, którego w swoim ¿yciu spotka³ Wiktor to niezrównowa¿ony mê¿czyzna, który pozornie wiedzie normalnie ¿ycie. Ale tylko pozornie, w rzeczywisto¶ci jego ¿ycie nie ma nic wspólnego z normalno¶ci±.

Za s³abo¶ci Wiktora niestety p³aci³ nie bêdzie on sam. Zap³ac± wszyscy jego bliscy, Ci których lubi³ i za którymi nie przepada³. Podjête przez niego decyzje zabol± jego, jak równie¿ ludzi, którzy go otaczaj±.

Inna ni¿ wszystkie historia, zaskakuj±ca, z nag³ymi zwrotami akcji i odwa¿nymi decyzjami, która wci±ga wszystkich mi³o¶ników tego typu literatury. Wci±gaj±cy pocz±tek, który zupe³nie zaskakuje i nie pozwala przewidzieæ, co stanie siê na ostatnich stronach ksi±¿ki. Akcja toczy siê szybko, a zakoñczenie totalnie zaskakuje. Gdy my¶limy, ¿e wszystko zaczyna siê uk³adaæ autor ksi±¿ki ponownie nas zaskakuje.

By³o to moje pierwsze spotkanie z twórczo¶ci± Adriana Bednarka i z pewno¶ci± nie ostatnie. Choæ przyznam szczerze, ¿e zaskakiwa³y mnie zmiany zachodz±ce w g³ównym bohaterze i podejmowane z ³atwo¶ci± przez niego decyzje, po których przechodzi³ do porz±dku dziennego. Sytuacja w której znalaz³ siê g³ówny bohater by³a trudna, ale ja zdecydowanie znalaz³abym inne jej rozwi±zanie. Podejmowane przez Wiktora decyzje by³y pochopne i odwa¿ne.

Mimo to ksi±¿ka bardzo przypad³a mi do gustu i polecam j± wszystkim.

Informacje dodatkowe o Skazany na z³o:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2018-10-03
Kategoria: Krymina³, sensacja, thriller
Doda³/a opiniê: Ma³gorzata Styczeñ

wiêcej
Zobacz opinie o ksi±¿ce Skazany na z³o

Kup ksi±¿kê Skazany na z³o

Cytaty z ksi±¿ki

„I tak z³ama³by Wiktora. Ale Re¿yser pragn±³ czego¶ wiêcej – chcia³ rozbudziæ w Aktorze prawdziwe szaleñstwo, z³o, które zmienia cz³owieka na zawsze. Uda³o mu siê. Zarazi³ Aktora prawdziw± nienawi¶ci±.”

Wiêcej

"Ludzie s± zbyt prostymi stworzeniami, niegodnymi podziwiania twego kunsztu aktorskiego. A ja przygotowa³em rolê stworzon± specjalnie dla ciebie. Jestem twoim Re¿yserem. Tak mo¿esz do mnie mówiæ."

Wiêcej
Wiêcej cytatów z tej ksi±¿ki

Zobacz tak¿e

Inne ksi±¿ki autora
Ona
Adrian Bednarek0
Ok³adka ksi±zki - Ona

Ona ma na imiê Alicja. Jest jedyn± kobiet±, której po¿±dam. Gdy byli¶my nastolatkami, potajemnie odwiedza³em jej pokój, ¶ledzi³em j±, poznawa³em sekrety...

Zapomniany. W matni strachu
Adrian Bednarek0
Ok³adka ksi±zki - Zapomniany. W matni strachu

Kontynuacja Zapomnianego - zdobywcy tytu³ów THRILLER ROKU 2021 oraz Z£OTY KO¦CIEJ 2021*Patryk Kamiñski nie jest ju¿ anonimowym „Zapomnianym”...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;