Skazany na z這

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2018-10-03
Kategoria: Krymina, sensacja, thriller

Ocena: 5.13 (24 g這s闚)

Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden b陰d. I twoje 篡cie ju nigdy nie b璠zie takie samo.

Dom na kredyt, skromna firma i kochaj帷a 穎na – oto 篡cie niespe軟a trzydziestoletniego Wiktora Hauke. Ale pewnego dnia wszystko, co uznawa za najwa積iejsze, zostanie przekre郵one, a to za spraw jednego, niewybaczalnego b喚du...
Przez jedn nieprzemy郵an decyzj Wiktor sta si niewolnikiem spe軟iaj帷ym czyje wynaturzone zachcianki. Aktorem wbrew woli osadzonym w roli przez wyj徠kowo sadystycznego, bezwzgl璠nego, zwyrodnia貫go re篡sera.
Czy b璠zie potrafi stawi opór swojemu oprawcy? Co b璠zie w stanie po鈍i璚i, by zawalczy o to, na czym zale篡 mu najbardziej? A mo瞠 wynik tej okrutnej gry jest z góry przes康zony?

Kup ksi捫k Skazany na z這

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Skazany na z這

Avatar u篡tkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2019-05-05, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam, 52 ksi捫ki 2019,

Jakie to by這 dobre! Tymi s這wami musz zacz望 moj recenzj. Nie sposób inaczej, kiedy w pierwszej kolejno軼i nie mog豉m si oderwa od lektury, a po przeczytaniu ostatniego zdania, przez kolejnych kilka chwil siedzia豉m z otworzon buzi i nie wiedzia豉m, w jakim kierunku mia造 biec moje my郵i. Adrian Bednarek bowiem stworzy co niebanalnego, klimatycznego, ale zarazem przera瘸j帷ego, bo Skazany na z這 to bardzo udany thriller psychologiczny, który d逝go nie daje o sobie zapomnie.

Skazany na z這 to ksi捫ka, która wci庵n窸a mnie od pierwszej strony i z ka盥ym kolejnym rozdzia貫m odczuwa豉m dreszczyk emocji, który wzbudza moj coraz wi瘯sz ciekawo嗆, a kiedy dotar豉m do ko鎍a, u鈍iadomi豉m sobie, 瞠 nic w tej historii nie by這 takim, jakim si wydawa這. Ksi捫ka dostarczy豉 mi wielu mocnych wra瞠 i przerazi豉 tym, do jakich makabrycznych czynów s zdolni cz這wiek i jego psychika. Jakie amoralne decyzje musz niekiedy podejmowa bohaterowie, które potem trzeba ukrywa przed bliskimi i reszt 鈍iata. Jak maj dalej 篡 ze 鈍iadomo軼i swoich czynów i k喚bi帷ymi si w g這wie my郵ami oraz 鈍iadomo軼i tego, i jego/ jej zwyczajne 篡cie w jednej chwili przerodzi這 si w koszmar.

„Sta貫m si pionkiem w chorej grze psychopaty. Stawk by這 篡cie. Nie zamierza貫m przegra”.

Nietuzinkowy gówny bohater, wartka akcja, zaskakuj帷e zwroty akcji, niespodziewane zako鎍zenie oraz ciekawy pomys na fabu喚 i jego pierwszorz璠na realizacja, to wszystko znajdziesz w Skazanym na z這. Jak tylko czas pozwoli, to z pewno軼i si璕n po kolejne powie軼i autora. Polecam.

Avatar u篡tkownika - zuzamaniek
zuzamaniek

Wstrz御aj帷y thriller! Mocny, krwawy, mroczny, nieobliczalny.
💀
Ju na pierwszych stronach powie軼i dowiadujemy si o istnieniu Re篡sera - szale鎍a, który stworzy mroczn sztuk dla swojego wybra鎍a - Aktora. Niestety przedstawienie nie b璠zie odbywa這 si na deskach teatru, ale w prawdziwym 篡ciu ,a twórca tej "sztuki" zmusi gównego bohatera do trzymania si scenariusza..
💀
Wiktor ma 穎n, firm, dobry samochód. Ale biznes nie kr璚i si najlepiej, 穎na zmusza go do spotka w klubie AA po ostatnich alkoholowych wybrykach, a samochód jest na kredyt. Dom te. Na pocieszenie znalaz sobie m這dziutk kochank. Podczas romantycznej eskapady za miasto w celu konsumpcji nieprawego zwi您ku nast瘼uj ogromne komplikacje z dziewczyn. Szybka kalkulacja sytuacji doprowadza Wiktora do decyzji: dzwoni po policj, czy wzi望 sprawy w swoje r璚e. Niestety postawi na samodzielno嗆, co ju wkrótce sprowadzi na niego jeszcze powa積iejsze k這poty. A te prowadz do nast瘼nych.. i tak Re篡ser bawi si przednio, a Aktor ma totalnie zburzone 篡cie. Ale nie poddaje si: postanawia wytropi psychola - autora tej chorej rozgrywki i sko鎍zy t gr. Okazuje si, 瞠 ucze du穎 nauczy si od "mistrza". 💀
Fabu豉 jest genialna: ostra gra, bezwzgl璠na, brutalna. Sam pomys- genialny! Kolejne kroki bohatera, prowadz帷e go ku upadkowi bardzo mocne. Ale niestety moja opinia to nie tylko cukier.. uwa瘸m, 瞠 skoro jest tak ma這 bohaterów, to ich opis powinien by pog喚biony. Cho pewnie nie ka盥emu to b璠zie przeszkadza. Najlepiej wypada szwagier Wiktora, posta kompletna, wyrazista. Du穎 porówna. Niektóre zabawne, nie przecz, ale w takiej ilo軼i s po prostu m璚z帷e. I bohater ci庵le t逝maczy co i dlaczego robi. No niech zostawi troch do pomy郵enia czytelnikowi.
A zako鎍zenie jest bardzo, bardzo fajne 💀 i ogólne przes豉nie - doce to, co masz, nawet je郵i nudne, bo g逝pie atrakcje sprowadzaj k這poty 📚 .

Avatar u篡tkownika - NaWidelcu
NaWidelcu

Ka盥y jest kowalem swojego losu, ale czy aby na pewno? Czasem to 篡cie decyduje za nas. Nie raz jest to pech, innym razem przypadek. Niektóre rzeczy po prostu si dziej i nie mamy na to najmniejszego wp造wu. A czasem... to inni ludzie podejmuj za nas decyzje. Czy mog nas skaza na z這?

Wiktor 鈍ietnie zdaje sobie spraw, 瞠 pakuje si w histori równie banaln, co tandetn. M這da, ch皻na dziewczyna sama pcha mu si do ó磬a. Ten romans by przes康zony ju od pierwszego spojrzenia. Ale wszystko co si dzieje pó幡iej nie jest ju oklepane. To zbieg okoliczno軼i, który ka瞠 Wiktorowi podejmowa wyj徠kowo trudne decyzje. Czy to los tak si sprzysi庵 przeciwko niemu? Bynajmniej, to re篡ser, posta o spaczonym umy郵e, 膨dnym dramaturgii i emocji. Wszystko, co si dzieje, zosta這 ukartowane. Czy Wiktor ma szans w tym nierównym starciu?

Ta fabu豉 jest... przera瘸j帷a! I jednocze郾ie niezwykle wci庵aj帷a. Opowie嗆, chocia zaczyna si zupe軟ie zwyczajnie, szybko zmienia si w trzymaj帷y w napi璚iu thriller, pe貫n zwrotów akcji i mro膨cych krew w 篡豉ch wydarze. Nie raz i nie dwa da豉m si zaskoczy. Ale jak? Tego nie mog wam zdradzi, fabu豉 rozwija si tak dynamicznie i ciekawie, 瞠 ka盥a najmniejsza sugestia by豉by niepotrzebnym psuciem historii.

Ci庵 dalszy na:

Wiktor prowadzi przeci皻ne 篡cie. Ma w豉sn firm, która ostatnio nie prosperuje ona zbyt dobrze, dom na ogromny kredyt i pi瘯n 穎n Ig, która jest tym, co dla niego w 篡ciu najwa積iejsze.皋na stara si zmotywowa go do walki z alkoholizmem, a m篹czyzna wmawiaj帷 jej, 瞠 chodzi na mityngi AA, w rzeczywisto軼i spotyka si z kochank. I przez romans jego 篡cie zmienia si w ci庵u jednego dnia.
Zabiera kochank na piknik w trakcie którego ona umiera. Wiktor nie wie dlaczego, ale ma 鈍iadomo嗆, 瞠 je瞠li zg這si to zdarzenie jego 穎na o wszystkim si dowie i z pewno軼i j straci. Postanawia pozby si cia豉 i problemu. W tym momencie podpisa na siebie wyrok.
Bo te zdarzenia nie by造 przypadkowe.
Stoi za nimi cz這wiek uwa瘸j帷y siebie za Re篡sera, a Wiktora za najlepszego ze swych aktorów.
Teraz Wiktor b璠zie mia do odegrania rol swojego 篡cia.

***

"Ludzie s zbyt prostymi stworzeniami, niegodnymi podziwiania twego kunsztu aktorskiego. A ja przygotowa貫m rol stworzon specjalnie dla ciebie. Jestem twoim Re篡serem. Tak mo瞠sz do mnie mówi."

***
Ju po kilku stronach przekona豉m si do tej ksi捫ki. By豉m ciekawa, jak szybko z這 mo瞠 zakorzeni si w cz這wieku i jak wiele jest w stanie po鈍i璚i, aby osi庵n望 swój cel.
Czyta si szybko i z zapartym tchem, niecierpliwie czekaj帷 na dalszy przebieg zdarze. Gówny bohater jest tym ciekawsz postaci, 瞠 spokojnie mo積a uzna go za przeci皻nego cz這wieka. Dodatkowo akcja bardo szybko si rozwija i jest tak wiele ciekawych momentów, 瞠 nie zd捫ymy popa嗆 w nud, bo ju po jednym celnym ciosie pada kolejny. Podczas czytania widzimy, jak z przeci皻nego, zastraszonego i zm璚zonego cz這wieka zrodzi豉 si gotowa na wszystko maszyna do zabijania. Wiktor nie waha si przed niczym, aby ochroni w豉sne szcz窷cie. A jak my zachowaliby鄉y si b璠帷 na jego miejscu?

Za mo磧iwo嗆 przeczytania dzi瘯uj @CzytamPierwszy
www.czytampierwszy.pl

Avatar u篡tkownika - Dagus93
Dagus93

To zdecydowanie nie by krymina dla mnie. By這 zbyt brutalnie, okrutnie i krwawo. Mia豉m momenty, 瞠 ksi捫k chcia豉m od這篡, bo nie by豉m w stanie d逝瞠j jej czyta, a naprawd rzadko mi si to zdarza! Przy 250 stronie zw徠pi豉m ju totalnie, ale nie lubi nie ko鎍zy ksi捫ek, wi璚 dobrn窸am do ko鎍a i co? Sama ko鎍ówka równie okrutna! Nie, nie i jeszcze raz nie. Wol bardziej rozbudowane krymina造, w których jest wi璚ej bohaterów, w徠ków i "normalnej" akcji. W których nie ma co 10 stron kolejnych morderstw, lania krwi i gro瞠nia. Tutaj tak naprawd mamy dwóch gównych bohaterów, 3 pobocznych i wszystko rozgrywa si wokó nich. Nie chce Wam zdradza ile z nich do篡wa ostatniej kartki, ale zdecydowanie za ma這! Dla mnie 鈔ednia ksi捫ka, taka typowo m瘰ka i mocna, nie dla mnie!

Avatar u篡tkownika - Weronika-verna
Weronika-verna

Gówny bohater zosta tak przedstawiony, 瞠 dok豉dnie mo瞠my poczu jego emocje, uczucia i w徠pliwo軼i. W jednej chwili Wiktor jest przeci皻nym facetem, a za moment staje si gro幡ym przest瘼c. Jednak瞠 przywracaj帷 kolejne strony, wielokrotnie zastanawia豉m si, co ja bym zrobi豉 na miejscu Wiktora. Mo瞠 podj窸abym podobne decyzje? Mo瞠 zupe軟ie inne? W ksi捫ce pojawia si równie tajemniczy Re篡ser, psychopata, który misternie kropka po kropce rozplanowuje swoje plany. Wida, 瞠 to osoba niezrównowa穎na psychicznie.. Ksi捫ka ta stawia przed nami wiele pyta. Jest dobrze skonstruowana, a tego oczekuj po thilerze psychologicznym.

"Trwa貫m w bezruchu jeszcze przez chwil. Do mojej 鈍iadomo軼i wci捫 nie dociera這, co ma si wydarzy."

Przede wszystkim trzeba przyzna, 瞠 Adrianowi Bednarkowi uda這 si dosy realistycznie pokaza, do czego mo瞠 doj嗆, gdy cz這wiek zostanie brutalny sposób zmuszony do okre郵onego dzia豉nia. Jakie mog obudzi si w nim pierwotne demony i instynkty. Jak by podczas dokonywania zemsty mo瞠 by bezwzgl璠ny.

Podczas czytania tej ksi捫ki w umy郵e powoli rodzi豉 mi si 鈍iadomo嗆, 瞠 ka盥y mo瞠 znale潭 si w podobnej sytuacji. Obecny poziom rozwoju techniki pozwala na bardzo daleko posuni皻 inwigilacj. Jedynym ograniczeniem jest ilo嗆 pieni璠zy i czasu, któr ma do dyspozycji oprawca, co jest przera瘸j帷e.

,,Nie przewidzia jedynie dwóch rzeczy. Zostawi 郵ad, a spe軟ieniem swoich fantazji zakorzeni we mnie z這''.

J瞛yk, w jakim zosta豉 napisana ksi捫ka, jest poprawny i przyst瘼ny, dzi瘯i czemu powie嗆 czyta si sprawnie i szybko, nawet pomimo brutalnych fragmentów. „Skazany na z這” jest dobrze wykreowan histori, która, pomin患szy kilka wad, broni si ciekawym konceptem fabularnym. Mo瞠 i ma這 prawdopodobnym, ale wci捫 intryguj帷ym.

Powie嗆 momentami przyprawia o ciarki na ciele. Akcja rozgrywa si b造skawicznie, ci庵le co si dzieje. Pierwszoosobowa narracja pozwala spojrze na wszystko z perspektywy gównego bohatera.

Zapraszam na poratl:

czytampierwszy

Avatar u篡tkownika - beatastepien
beatastepien
Przeczytane:2019-02-07, Przeczyta豉m,

Ksi捫ka, która wci庵n窸a mnie ju od pierwszej strony.
Ka盥y z nas ma jakie swoje s豉bo軼i,ale cz這wiek, którego gówny bohater spotka na drodze swego 篡cia to niezrównowa穎ny m篹czyzna, który pozornie wiedzie normalnie 篡cie, ale w rzeczywisto軼i jego 篡cie nie ma nic wspólnego z normalno軼i.
Gównemu bohaterowi za niewinna zdrad, której si dopu軼i przyjdzie zap豉ci ogromn cen. Jego 篡cie zostaje wywrócone do góry nogami i od tej pory nic ju nie b璠zie takie samo.
czytampierwszy.pl

Có, bez w徠pienia mog powiedzie, i Adrian Bednarek jest mistrzem w konstruowaniu dobrych thrillerów. Jego ksi捫ki porywaj w swój 鈍iat, momentami przera瘸j, ale przede wszystkim podwy窺zaj poziom adrenaliny.

Wiktor to cz這wiek, który mo積a by powiedzie prowadzi normalne, spokojne 篡cie u boku swojej 穎ny. Jednak jedna jego decyzja odmienia na zawsze jego byt. Nic ju nie jest takie jak by這. Jego oprawca zaczyna igra z ogniem, zmuszaj帷 go do zrobienia niewybaczalnych rzeczy. Czy Wiktorowi uda si uwolni od swojego oprawcy? Czy zdo豉 ocali swoj 穎n?

„Nazwa mnie aktorem, chcia, 瞠bym zagra rol. Wybra tak, która do mnie pasuje. Jeszcze dwa dni temu by貫m zwyk造m cz這wiekiem, prowadz帷ym kulej帷y biznes, podejrzewanym przez 穎n o alkoholizm. Dzisiaj po zachodzie s這鎍a mia貫m pozbawi 篡cia dwóch kobiet – matki i córki. Wiedzia貫m, 瞠 nie b璠 w stanie spe軟i 膨dania Re篡sera.”

Doskona豉 kreacja bohaterów, zw豉szcza socjopatów. To osoby, które wiedz jak kierowa swoim 篡ciem, a zarazem innych, by osi庵n望 swój cel. Momentami s to osoby mroczne, nieprzewidywalne i pozbawione wszelkich skrupuów. Chyba nikt z nas nie chcia豚y mie do czynienia z takim socjopat? Z osob, która dok豉dnie zna ka盥 minut naszego 篡cia…

Autor z ca陰 pewno軼i potrafi tworzy 鈍ietnie skonstruowane thrillery, które trzymaj w napi璚iu od pierwszych do ostatnich stron. Jego powie嗆 momentami przyprawia o ciarki na ciele. Akcja rozgrywa si b造skawicznie, ci庵le co si dzieje. Pierwszoosobowa narracja pozwala spojrze na wszystko z perspektywy gównego bohatera. Pojawia si jeszcze tajemniczy Re篡ser – psychopata – który misternie kropka po kropce rozplanowuje swoje plany. Wida, 瞠 to osoba niezrównowa穎na psychicznie i lepiej trzyma si od niej z daleka.

W 篡ciu pope軟iamy wiele b喚dów. Pal licho, je郵i s to jakie drobne b喚dy, które mo積a naprawi. Gorzej, je郵i dopu軼imy si takiego, którego ju si odwróci nie da. Nasz bohater tak w豉郾ie zrobi. I od tego momentu bra udzia w „grze”, w której stawk by這 篡cie bliskiej mu osoby. Da si wci庵n望 w wir psychopaty, a po jakim czasie sam zmieni si nie do poznania. Nienawi嗆 i ch耩 zemsty zaw豉dn窸y jego cia貫m i zaprowadzi造 go na … no w豉郾ie na co? O tym musicie przekona si sami.

Od tej ksi捫ki nie mo積a si oderwa. Tre嗆 niczym rasowy psychopata zabiera nas w swój 鈍iat i nie pozwala si z niego uwolni, póki nie dobrniemy do zako鎍zenia. A w tym przypadku zako鎍zenie bardzo mnie zaskoczy這. Powie嗆 nie jest przewidywalna, autor zaskakuje nas na ka盥ym kroku.

Skazany na z這 to historia cz這wieka, który za raz pope軟iony b陰d w swoim 篡ciu, b璠zie ju p豉ci za niego zawsze. To 鈍ietny thriller z doskona陰 kreacj bohaterów obok którego nie mo積a przej嗆 oboj皻nie. To trzeba przeczyta. Polecam!

Niewielka firma prowadzona wraz ze wspólnikiem, cudowny dom na kredyt, pi瘯na i kochaj帷a 穎na w domu. Wiktor mia wszystko, czego w 篡ciu potrzeba do szcz窷cia. Niestety maj帷 wszystko nie jeste鄉y w stanie tego doceni. Udaje si nam to dopiero wtedy, gdy zaczynamy to traci, gdy jest ju za pó幡o.

Wiktor to m這dy m篹czyzna, któremu w 篡ciu uda這 si ju wiele osi庵n望. Niemniej jednak wci捫 szuka wra瞠 i uleg urokowi pi瘯nej poznanej kobiety. Jak ka盥y facet ma s豉bo嗆 do kobiet, dlatego wda si w romans z urocz Monik. Jego romans nie trwa d逝go, ale zdo豉 wywróci jego 篡cie do góry nogami, namiesza i od tej chwili nic ju nie mog這 by takie jak przedtem.

Jedna 幢e podj皻a w 篡ciu decyzja, jeden b陰d, a od tej pory wszystko si zmienia i ju nigdy nie wróci do poprzedniego stanu. Wiktor Hauke, niespe軟a trzydziestoletni m篹czyzna, który wiód szcz窷liwe 篡cie staje si niewolnikiem chorego zwyrodnialca, który stawia mu ultimatum i 膨da od niego spe軟iania jego chorych wizji. Wiktor podj掖 jedn decyzj, która zawa篡豉 kompletnie na jego losie, zmieniaj帷 jego 篡cie w istny koszmar.

Ka盥y z nas ma swoje s豉bo軼i i upodobania, niemniej jednak cz這wiek, którego w swoim 篡ciu spotka Wiktor to niezrównowa穎ny m篹czyzna, który pozornie wiedzie normalnie 篡cie. Ale tylko pozornie, w rzeczywisto軼i jego 篡cie nie ma nic wspólnego z normalno軼i.

Za s豉bo軼i Wiktora niestety p豉ci nie b璠zie on sam. Zap豉c wszyscy jego bliscy, Ci których lubi i za którymi nie przepada. Podj皻e przez niego decyzje zabol jego, jak równie ludzi, którzy go otaczaj.

Inna ni wszystkie historia, zaskakuj帷a, z nag造mi zwrotami akcji i odwa積ymi decyzjami, która wci庵a wszystkich mi這郾ików tego typu literatury. Wci庵aj帷y pocz徠ek, który zupe軟ie zaskakuje i nie pozwala przewidzie, co stanie si na ostatnich stronach ksi捫ki. Akcja toczy si szybko, a zako鎍zenie totalnie zaskakuje. Gdy my郵imy, 瞠 wszystko zaczyna si uk豉da autor ksi捫ki ponownie nas zaskakuje.

By這 to moje pierwsze spotkanie z twórczo軼i Adriana Bednarka i z pewno軼i nie ostatnie. Cho przyznam szczerze, 瞠 zaskakiwa造 mnie zmiany zachodz帷e w gównym bohaterze i podejmowane z 豉two軼i przez niego decyzje, po których przechodzi do porz康ku dziennego. Sytuacja w której znalaz si gówny bohater by豉 trudna, ale ja zdecydowanie znalaz豉bym inne jej rozwi您anie. Podejmowane przez Wiktora decyzje by造 pochopne i odwa積e.

Mimo to ksi捫ka bardzo przypad豉 mi do gustu i polecam j wszystkim.

Ok豉dka tej ksi捫ki jest zdominowana przez biel i odcienie zielonego oraz czer. Gdzie tam si zdarzy豉 czerwona rysa w tytule. Podoba mi si jednak ta czcionka, jak jest napisany tytu oraz imi i nazwisko autora.
Ksi捫ka posiada skrzyde趾a, które stanowi dodatkow ochron przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczyta mo瞠my sów kilka o autorze, a na drugim opinie o ksi捫ce.
Literówek w tek軼ie nie zauwa篡豉m, a nawet je郵i, to nie przeszkadza造 mi one, poniewa w mig o nich zapomnia豉m. Czcionka jest du瘸, dzi瘯i czemu czyta si szybko i przyjemnie. Marginesy i odst瘼y mi璠zy wersami s zachowane.

Przechodz帷 z kolei do autora, musz przyzna, 瞠 mocno mnie zaskoczy. Nie spodziewa豉m si a takiej ciekawej lektury. Nie s康zi豉m, 瞠 ta powie嗆 b璠zie niemal tak dobra jak seria o Kubie Soba雟kim, którego uwielbiam.A jednak, by這 rewelacyjnie.
Czyta si szybko, lekko i przyjemnie. Nie odczuwa豉m podczas lektury jakichkolwiek blokad, wi璚 jestem jak najbardziej zadowolona z tego, co dosta豉m. My郵, 瞠 i Wy mo瞠cie polubi pióro autora, które ró積i si od pozosta造ch. Gównie fabu陰 i bohaterami, bo drugich takich nie znajdziemy nigdzie - to jest pewne. Przeczyta豉m wszystko, co si da這 z dorobku pisarza i wiem, 瞠 po wi璚ej - b璠 si璕a w ciemno.

Wiktor Hauke to posta, która nie zas逝篡豉 i nie zdoby豉 mojej sympatii. Sam fakt, do jakich czynów dopuszcza si przed przedstawieniem, przyprawi mnie o md這軼i i wielki wybuch z這軼i. 疾 te takich ludzi jak on nie mo積a prze鈍ietla na wylot i z góry ju wcze郾iej eliminowa z naszego 篡cia. Ale. Zrobi co, czego nie powinien i ponosi za to konsekwencje. Pó幡iej znów si stawia i ni obrywa on, a kto zgo豉 inny. Kto, kto nagle? Sta si wa積, blisk osob. No nie wa積e, ten typ tak ma. I po tym jednym wydarzeniu, zabawa si dopiero zaczyna.
Pozostali bohaterowie nie s tutaj a tak wa積i. Wa積y jest Aktor i Re篡ser.
Oczywi軼ie kreacja bohaterów nie mog豉by by gorsza ni w serii o Soba雟kim, wi璚 jak dla mnie nale膨 si autorowi ogromnie brawa. Bo takich bohaterów nie znajdziecie w powie軼iach innych autorów. Gwarantuje Wam to. Tutaj macie tak unikatowe postacie i nie tylko, 瞠 si nawet filozofom to nie 郾i這. :P
Jak wspomina豉m fabu豉 jest tutaj oryginalna. Nie b璠 zdradza Wam szczegóów, bo zacz窸abym sypa spoilerami jak z r瘯awa, a to nie o to tutaj chodzi. Chcia豉bym by軼ie po prostu dali szans tej lekturze, bo na to zas逝guje. Niecodzienne wydarzenia mog sprawi, 瞠 polubicie bardzo mocno styl autora. :) Akcja mknie bardzo szybko przed siebie, a Bednarek nie zapomnia豉m o elementach zaskoczenia. Bu嶔a potrafi nam si otworzy szeroko. A przecie nie spodziewali鄉y si a tak 鈍ietnej lektury, prawda? Tak瞠... Ja jestem szczerze zaskoczona.
Mo瞠 nie czu豉m tutaj miliona emocji, od smutku, przez rozgoryczenie i nie p豉ka豉m rzewnymi 透ami, ale bawi豉m si przy tej lekturze wy鄉ienicie mimo, i nie zawsze by這 cudownie, kolorowo i przyjemnie.

Si璕aj帷 po Skazanego na z這 musicie si spodziewa ksi捫ki niezwykle trudnej, drugie dno jest tutaj, ale trzeba nie幢e si nakombinowa, by go odczyta w w豉軼iwy sposób.
Je郵i nie macie mocnych nerwów - nie si璕ajcie. Mo瞠cie bardzo szybko odrzuci ksi捫k w kat ze wzgl璠u na niezbyt przyjemne obrazy sytuacji, które bez problemu jeste鄉y sobie wyobrazi. To te zawdzi璚zani gównie autorowi, bo jego plastyczny styl sprawia, 瞠 gdy przeczytamy fragment i zamkniemy oczy to wszystko widzimy bardzo wyra幡ie. A s momenty, w których lepiej tego nie ogl康a...

Zdecydowanie polecam t ksi捫k. Nie jest to wprawdzie mój ulubiony Kubu Soba雟ki, ale jest Wiktor Hauke, który chcia豚y by z nim na równi. Nie polubi豉m gównego bohatera, ale na tyle mocno zaczyta豉m si w recenzowanej dzi lekturze, 瞠 stara豉m si nie zwraca wi瘯szej uwagi na niego, a po prostu na to, co si dzieje. Jestem totalnie zaskoczona i usatysfakcjonowana lektur. My郵, 瞠 i Wy równie mo瞠cie by. Tylko si璕nijcie i dajcie zna. :)

Avatar u篡tkownika - Pani_Ka
Pani_Ka
Przeczytane:2018-12-26, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Mówi, 瞠 dobro powraca. A z這?
Bywa, 瞠 w naszym umy郵e tworz si usprawiedliwiania dla pope軟ianych czynów. Kierowani ch璚i wymuszenia zado嗆uczynienia za z這, zemsty za czyn, którego nie jeste鄉y w stanie wybaczy, dajemy sobie prawo do samos康u, do wyznaczenia pokuty winnemu, do bawienia si w boga i karanie za grzechy. ζtwo os康za takie zachowania jako nieetyczne, pe軟e wewn皻rznego z豉, sprzeczne z kieruj帷ymi naszym 篡ciem ludzkim poczuciem sprawiedliwo軼i. Ale, czy gdyby to nam psychopata odebra spokój, ukochan osob, poczucie 篡cia prowadzonego wedle spe軟ionych marze, mieliby鄉y w sobie moc pogodzenia si z losem? A mo瞠 moc nale篡 rozumie inaczej? Mo瞠 to ona kieruje zemst?
Jak oceni osob, która, jak bohater "Skazanego na z這", podejmuj帷 niew豉軼iw decyzj, 軼i庵a na siebie przekle雟two ci庵u wydarze, które przynios wi璚ej z豉 ni dobra? I czy w豉軼iwie jakakolwiek decyzja, podejmowana przez cz這wieka szalej帷ego z niepokoju, zaskoczonego sytuacj mog帷 zniweczy jego plany, obróci dotychczasowe 篡cie w py, mo瞠 by dobra albo z豉?

Adrian Bednarek, znany z ciesz帷ej si wielka popularno軼i "diabelskiej" serii, powraca z bohaterem tyle ciekawym co niepozornym. Takie przynajmniej odnosimy wra瞠nie po pierwszych rozdzia豉ch. Rozpoczynaj帷 od wielkiego bum, prezentuj帷 nam ju na pocz徠ku ksi捫ki trz瘰ienie ziemi o niebywa貫j skali, autor ukazuje nam bohatera w niezbyt pozytywnym 鈍ietle. Nie tylko, 瞠 nie wzbudza naszej sympatii fakt, 瞠 nie nale篡 on do najwierniejszych i najbardziej szanuj帷ych kobiety m篹czyzn, to dodatkowo jego niekoniecznie s逝sznymi decyzjami w chwili niespodziewanej tragedii zdaje si kierowa jedynie egoizm i panika.
"Zastanawia貫m si, w jaki sposób do codzienno軼i wracaj ludzie w podobnym po這瞠niu. Zapewne wielu takich chodzi這 wolnych po ulicach, z sumieniem przepe軟ionym gorycz czynów, do których popchn窸y ich niesprzyjaj帷e okoliczno軼i. (…) Czy ca造 czas rozmy郵ali o swoich post瘼kach, wpadali w depresje lub targali si na w豉sne 篡cie? A mo瞠 zbrodnia i brak kary uczyni造 ich silniejszymi, pozwoli造 twardo st徙a po ziemi?" (str.43)
By mo瞠 znajd si zwolennicy takich w豉郾ie dzia豉 Wiktora Hauke, ale wi瘯szo嗆 z nas, z pozycji zawsze wiedz帷ego lepiej czytelnika, od razu pot瘼i jego post瘼owanie, spodziewaj帷 si, zreszt s逝sznie, przykrych konsekwencji.

Autor, usypiaj帷 nasz uwag szans na powodzenie odleg貫go od litery prawa zachowania, dzia豉 tak naprawd w celu zaskoczenia czytelnika coraz to nowymi zwrotami akcji. Strona po stronie 篡ciem bohatera zaczyna rz康zi szanta, nieustanna niepewno嗆, obawa o zaufanie 穎ny, a przede wszystkim z這嗆. Do czasu, gdy Wiktor sam, i tylko sam, stanowi 廝ód這 zainteresowania psychopaty o wdzi璚znym, nadanym sobie przez niego samemu pseudonimie Re篡ser, Wiktor pozostaje na tyle pe貫n z這軼i ale i pokory, by buntuj帷 si czu jednocze郾ie zaciekawienie chorym zachowaniem przeciwnika.
"Pami皻aj, nie bój si. Nadajesz si do roli. Je郵i wszystko rozegrasz wed逝g mojego scenariusza, nic ci si nie stanie. Odegraj role i wró do swego n璠znego 篡cia, na zawsze marnuj帷 potencja."(str.131).
Okazuje si jednak, 瞠 jest granica, której przekroczenie obudzi w nim pok豉dy z這軼i, o które nawet bohater nie podejrzewa samego siebie. Gniew rodzi agresj, nakazy budz sprzeciw, a pozorna niemo積o嗆 odwetu sk豉nia do odnajdywania rozwi您a wr璚z nieprawdopodobnych.
Gdy zdajemy ju sobie spraw, 瞠 bohater Adriana Bednarka, przepe軟iony w軼iek這軼i i ch璚i zemsty, zosta przez Re篡sera okre郵ony najlepszym z wybranych dotychczas Aktorów, gdy wiemy ju dlaczego autor okre郵i go "Skazanym na z這", akcja nabiera tempa nie pozwalaj帷ego na od這瞠nie ksi捫ki.
"Zarazi Aktora prawdziw nienawi軼i. Zad逝穎ny pijaczyna sta si besti czerpi帷 przyjemno嗆 ze zniszczenia. Stworzy Aktora doskona貫go, wyniós go na wy篡ny nieznanych wcze郾iej umiej皻no軼i." (str.242)
Gdy wydaje si, 瞠 zbli瘸my si do rozwi您ania, bohater lub kieruj帷y jego 篡ciem psychopata, wyrywaj nam dywanik spod nóg. Znów le篡my oszo這mieni, kompletnie nie wiedz帷y czego si spodziewa i czy wreszcie którekolwiek z naszych przypuszcze znajdzie odzwierciedlenie w prozie Pana Bednarka.
Zaczynamy odnosi wra瞠nie, 瞠 wplataj帷 z swój thriller niewyja郾ion 鄉ier, morderstwa, szanta瞠, okaleczenia, przy opisie których a zaciskamy powieki, autor przygotowa dla nas mieszank niemo磧iw do prze趾ni璚ia. Nic bardziej mylnego.

W 鈍ietnym stylu, plastycznie, z opisami zapieraj帷ymi dech, autor prowadzi nas przez swoj ksi捫k z lekko軼i wr璚z nieodpowiedni dla tego gatunku literackiego. Znakomitym, czystym j瞛ykiem daje nam to, co wydaje si chroni bohatera przez zbyt gani帷ymi os康ami by zaraz pokaza, 瞠 z豉godzenie wymiaru kary by這 zdecydowanie przedwczesne. A w ko鎍u, prowadzi nas ku fina這wi, który ma nam da poczucie sprawiedliwo軼i losu. Czy瘺y?

Znakomita ksi捫ka, daj帷a poczucie uczestniczenia w akcji, zmuszaj帷a do oceniania bohaterów, ci庵造ch zmian stosunku do nich, wreszcie, pozostawiaj帷a nas z poczuciem braku mo磧iwo軼i jednoznacznego ocenienia czynów, których byli鄉y 鈍iadkami. Polecam.

Avatar u篡tkownika - wmoichkregach
wmoichkregach
Przeczytane:2018-12-10, Przeczyta豉m, Mam, 52 ksi捫ki 2018,

To moje pierwsze spotkanie z twórczo軼i tego autora. Czyta豉m o tej ksi捫ce sporo dobrego wi璚 moje oczekiwania co do niej by造 do嗆 spore. Czy autor i jego ksi捫ka sprosta造 moim oczekiwaniom?

Historia zaskakuj帷a i zdumiewaj帷a. Autor wci庵a czytelnika w mroczny umys Re篡sera – cz這wieka o chorym upodobaniu. Psychopaty, dla którego osi庵ni璚ie w豉snej przyjemno軼i wi捫e si z cierpieniem niewinnych osób. Z drugiej strony autor wnika w 篡cie Wiktora – Aktora. M這dy m篹czyzna chce wie嗆 dobre i dostatnie 篡cie, jednak los, ale i on sam, co chwil stawia przed nim kolejne trudno軼i. Na pocz徠ku gry, w któr wci庵n掖 go Re篡ser, jest przera穎ny, zdezorientowany i za豉many. Dopiero gdy krzywda spotyka jego 穎n, postanawia wzi望 si w gar嗆 i stawi czo豉 Re篡serowi. Chocia nadal si boi, staje si przebieg造 i bezwzgl璠ny. Teraz to ona zaczyna prowadzi gr z Re篡serem. Za wszelk cen chce ochroni swoj 穎n, siebie i ich wspólne 篡cie, przed ca趾owitym zniszczeniem.
Autor 鈍ietnie wykreowa postaci Aktora i Re篡sera. Czytelnik mo瞠 dog喚bnie wnikn望 w ich umys造 i pozna motywy dzia豉nia. Ksi捫k czyta si jednym tchem. Styl autora nie jest nudny i m璚z帷y. Wr璚z przeciwnie. Ciekawy pomys, intryguj帷y bohaterowie, a tak瞠 zaskakuj帷e zwroty akcji, sprawiaj, 瞠 „Skazany na z這” to bardzo udana powie嗆 w swoim gatunku literackim. Zapewnienia autora, 瞠 ksi捫ka, jest mroczna, s ca趾owicie s逝szne. Ksi捫ka wci庵n窸a mnie, a jej zako鎍zenie zaskoczy這 mnie.

Za mo磧iwo嗆 przeczytania tej ksi捫ki dzi瘯uj serwisowi czytampierwszy.pl

Avatar u篡tkownika - blanka_sopinska
blanka_sopinska
Przeczytane:2018-12-09, Ocena: 6, Przeczyta貫m,

Wiktor Hauke ma 鈔ednio prosperuj帷 firm i 穎n — Ig, która jest dla niego najwa積iejsza na 鈍iecie. Jednak, w którym momencie swojego 篡cia pope軟ia wielki b陰d i podejmuje decyzj, która b璠zie go s這no kosztowa – zostanie idealnym Aktorem. Re篡ser to natomiast psychopata – sadysta, który nie cofnie si przed niczym, je瞠li Wiktor nie b璠zie chcia odgrywa jego chorego scenariusza.

„Ale Re篡ser pragn掖 czego wi璚ej- chcia rozbudzi w Aktorze prawdziwe szale雟two, zakorzeni z這, które zmienia cz這wieka na zawsze. Uda這 mu si. Zarazi Aktora prawdziw nienawi軼i”. (s.242)

„Skazany na z這” to mega wci庵aj帷y thriller, tak wci庵aj帷y, 瞠 ostatniej nocy mia豉m przeczyta „jeszcze tylko jeden rozdzia”, a siedzia豉m i czyta豉m do 7 rano. Nie by這 sposobu, 瞠by oderwa si od tej ksi捫ki! Dobre, trzymaj帷e w napi璚iu tempo i cz瘰te zwroty akcji, to zdecydowanie co, co lubi, a tu to dosta豉m. Dodatkowy plus za w徠ek zwi您any z II Wojn 安iatow, który bardzo dodawa charakteru ca這軼i ksi捫ki. Kolejny atut to ciekawie wykreowane postaci – szczególnie Re篡sera bowiem czytelnik ma mo磧iwo嗆 wej軼ia w jego wynaturzony umys. Zako鎍zenie zaskakuj帷e, ale spodziewa豉m si troszk czego innego …

Podsumowuj帷, ksi捫ka bardzo mi si podoba豉. To moje pierwsze spotkanie z panem Adrianem Bednarkiem, jednak po „Skazanym na z這” na pewno nie ostatnie. Polecam mi這郾ikom mocnych, krwawych, pe軟ych bezwzgl璠no軼i thrillerów.

Za mo磧iwo嗆 przeczytania dzi瘯uj portalowi czytampierwszy.pl

Avatar u篡tkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo

Cho ta pozycja nie jest zbyt weso豉 i 鈍i徠eczna, to jednak musz Wam o niej opowiedzie. Powie嗆 Adriana Bednarka to absolutny hit, ale po kolei.

Mamy gównego bohatera, Wiktora Hauke. Jest to doros造 m篹czyzna, który sp豉ca dom, pracuj帷 w ma貫j firmie, która szczerze mówi帷, nie przynosi zbyt du篡ch dochodów. W pewnym momencie jego 篡cia gdzie tam b陰dzi i trafia na pi瘯n Monik. Jak mo積a si ju w tym momencie domy郵i, m篹czyzna niestety uleg pokusie i w pewien sposób zwi您a si z t w豉郾ie bohaterk. Jednak nie wiedzia ani on, ani ja, kiedy to czyta豉m, 瞠 ten b陰d b璠zie kosztowa a tyle.

Najbardziej zaskoczy豉 mnie w tej powie軼i kreacja gównego bohatera. Zosta on ukazany jako przyk豉dny m捫 oraz dobry przyjaciel i wspó逍racownik. I tutaj mamy nakre郵ony jego obraz jako dobrego cz這wieka, który musi walczy ze swoimi demonami, ale nie jest w tym osamotniony. Jednak, kiedy ju nast瘼uje ten moment kulminacyjny, w bohaterze zachodzi ogromna zmiana i staje si on bezwzgl璠nym m篹czyzn, pragn帷ym zemsty. Musz przyzna, 瞠 ta zmiana zaskoczy豉 mnie i jednocze郾ie bardzo mi si spodoba這, jak autor j przedstawi.

Historia ukazana w Skazanym na z這 jest piekielnie wci庵aj帷a i przera瘸j帷a zarazem. Z jednej strony by豉m strasznie ciekawa, co wydarzy si dalej i jak potoczy si akcja, ale z drugiej ba豉m si dalszej lektury. Momentami mia豉m ciarki ze strachu, a jedyne czego pragn窸am to jak najszybciej zamkn望 t ksi捫k. Trzeba przyzna Adrianowi Bednarkowi, 瞠 potrafi przerazi czytelnika jak ma這 kto.

Powie嗆 Skazany na z這 to jedna z tych pozycji, które zdecydowanie zapadaj w pami璚i. Mimo strasznego klimatu, t ksi捫k czyta這 mi si niezwykle przyjemnie i szybko. My郵, 瞠 mi這郾icy powie軼i grozy oraz thrillerów równie doceni t histori, tak samo, jak ja. Dodam jeszcze, 瞠 nie mog si doczeka lektury pozosta造ch ksi捫ek pana Bednarka.

Avatar u篡tkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2018-10-19, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Wiktor Hauke to 30 letni przedsi瑿iorca, który ma wszystko czego potrzeba: dom, firm, kochaj帷 穎n. Pewnego dnia wszystko zostaje przekre郵one przez jeden b陰d. Bohater staje si cz窷ci wynaturzonego planu zupe軟ie obcego m篹czyzny i kierowany instynktem podejmuje decyzj, która ju na zawsze pozostanie w jego g這wie. Jak daleko posunie si Wiktor aby ochroni najbli窺zych? Czy uda mu si przechytrzy oprawc ?

"Skazany na z這" to przede wszystkim trzymaj帷a w napi璚iu ksi捫ka o oryginalnej, dobrze skonstruowanej fabule. Gówny bohater to cz這wiek taki jak ja i jak Wy. Zwyk造 30-latek wpl徠any w niebezpieczn gre. Autor wzorowo wprowadza nas w klimat ksi捫ki i od pierwszych stron serwuje wydarzenia mro膨ce krew w 篡豉ch. Poznajemy nie tylko kolejne decyzje bohatera ale równie jego emocje i kieruj帷e nim motywacje. Pierwsza cz窷 ksi捫ki zdecydowanie bardziej przypad豉 mi do gustu i sk這ni豉 do zastanowienia: A co ja zrobi豉bym na miejscu Wiktora ? Dalsze wydarzenia pot璕owa造 tylko przekonanie, 瞠 jeden b陰d mo瞠 zmieni ca貫 篡cie w nieustann prób ucieczki przed przesz這軼i. Sytuacja wydawa豉 si ju bez wyj軼ia, jednak jeden niespodziewany zwrot akcji obudzi w bohaterze ch耩 walki i akcja ponownie nabra豉 tempa. Z jednej strony gdzie w g喚bi umys逝 ci庵le towarzyszy這 mi przekonanie, 瞠 ju od pocz徠ku Wiktor powinien post徙i zupe軟ie inaczej, a wtedy unikn掖by ca貫go zamieszania. O wiele silniejsza pozosta豉 jednak my郵, 瞠 nikt nie wie jak zachowa豚y si na jego miejscu dopóki nie zostanie postawiony przed takim samym wyborem. A mo瞠 ka盥y z nas jest skazany na z這 ? Potrzeba nam tylko odpowiednich bod嬈ów ... Przekonajcie si sami !

Avatar u篡tkownika - 1991monika
1991monika

Wiktor jest niespe軟a trzydziestoletnim m篹czyzn, który prowadzi swoj firm oraz ma kochaj帷 穎n. Niestety m篹czyzna ma te s豉bo軼i w postaci alkoholizmu oraz kochanki. Podczas pewnej potajemnej schadzki z Monik dochodzi do tragedii. Kobieta umiera, a jedynym 鈍iadkiem jest Wiktor. Postanawia nie wzywa pomocy, bo wtedy wszyscy dowiedzieliby si o jego romansie. Nied逝go potem na swoje urodziny dostaje prezent, z którego dowiaduje si, 瞠 by 鈍iadek tego zdarzenia.

Z twórczo軼i Adriana Bednarka zetkn窸am si przy okazji "Pami皻nika diab豉". I cho dalsze tomy serii o Kubie Soba雟kim wci捫 mam przed sob to tym razem postanowi豉m si璕n望 po najnowsz ksi捫k autora i przeczyta co z poza serii. Opis mnie zainteresowa, wi璚 nie da豉m ksi捫ce d逝go czeka na swoj kolej.

"Skazany na z這" to ksi捫ka, w której wyst瘼uje narracja pierwszoosobowa. Ca陰 histori poznajemy z perspektywy dwóch osób - Wiktora oraz Re篡sera. Styl autora jest lekki, a ksi捫ka liczy niewiele ponad 300 stron, wi璚 czyta si j naprawd szybko. Tak jak autor sam przyzna jest to jedna z pierwszych jego ksi捫ek, która po prostu czeka豉 w szufladzie i niestety troch to wida. Uwa瘸m, 瞠 nie do ko鎍a zosta豉 dopracowana. Moim zdaniem pocz徠ek zbyt d逝go si rozwija. Niby zaczyna si 鄉ierci kochanki gównego bohatera, ale dalej zabrak這 mi czego, co trzyma這by w napi璚iu równie mocno.

Zdecydowanie pozytywnie oceniam kreacj gównego bohatera oraz Re篡sera. Podoba豉 mi si przemiana, jak przechodzi Wiktor, któr czytelnik obserwuje w trakcie lektury. By豉m ciekawa tego, do czego b璠zie w stanie si on posun望 i czy b璠zie w stanie przekroczy kolejn granic. Na uwag zas逝guje równie posta Re篡sera. Pocz徠kowo wiemy o nim bardzo niewiele i akurat fragmentów dotycz帷ych jego osoby wyczekiwa豉m z niecierpliwo軼i. Fascynuj帷ym by這 spojrze na wydarzenia oczami "tego z貫go". Musz równie przyzna, 瞠 ci篹ko zgadn望, kim jest ta osoba.

"Skazany na z這" to thriller godny uwagi. Mo瞠 niektóre rzeczy mo積a by lepiej dopracowa, ale to co doceniam w twórczo軼i autora to to, 瞠 nie brakuje tu brutalnych opisów. Zarówno fani twórczo軼i Bednarka b璠 zadowoleni.

Avatar u篡tkownika - Monisia00
Monisia00

Wiktor wiedzie spokojne 篡cie- ma 穎n, skromn firm i dom na kredyt. Pewnego razu wybiera si na schadzk z kochank do lasu. Z niewiadomych przyczyn kochanka umiera na jego oczach. Wiktor staje przed wa積 decyzj. Wezwa pomoc do nie篡j帷ej kochanki i po瞠gna si ze swoim 篡ciem- 穎n, firm czy pozby si cia豉 i udawa, 瞠 nic si nie sta這. "Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden b陰d. I twoje 篡cie ju nigdy nie b璠zie takie samo". Wiktor podj掖 decyzj- jak si pó幡iej oka瞠 tragiczn w skutkach. Nie chc帷 straci 穎ny, zakopuje cia這 i pozbywa si 郵adów. Nie wie jednak, 瞠 jest obserwowany przez Re篡sera. Wiktor w prezencie urodzinowym dostaje telefon wraz ze zdj璚iami. Dowiaduje si, 瞠 zosta Aktorem a Re篡ser przygotowa dla niego scenariusz. Jak potocz si losy Aktora? Co Re篡ser zaplanowa w scenariuszu? Czy Aktor zdo豉 odegra rol? Czy Aktor b璠zie potrzebowa dodatkowej motywacji aby zadowoli Re篡sera?

Po przeczytaniu tej lektury zadaj sobie pytanie co ja bym zrobi豉 na jego miejscu? Jak ja bym podj窸a decyzj? A ty czytelniku, co ty by zrobi?

Polecam, ksi捫ka trzyma w napi璚iu do ko鎍a, zaskakuj帷e i tragiczne zako鎍zenie

www.czytampierwszy.pl

Avatar u篡tkownika - malgosialegn
malgosialegn
Przeczytane:2018-11-22, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2018,

Czy jeden dzie, jedna chwila, jedna nierozs康na decyzja mo瞠 zmieni 篡cie cz這wieka w koszmar? Czy s decyzje, które si 瘸逝je do ko鎍a 篡cia i nie mo積a w 瘸den sposób ich odkr璚i? Ka盥y podejmuje decyzje, których czasem 瘸逝je, ale zapewne nie nios za sob a takich konsekwencji, jak decyzje podj皻e przez bohatera.

Wiktor Hauke – by造 alkoholik, wiedzie szcz窷liwe i dostatnie 篡cie u boku pi瘯nej ma鹵onki. Wydawa by si mog這, 瞠 osi庵n掖 pe軟i szcz窷cia. Jednak czego brakuje mu w zwi您ku, skoro wdaje si w romans z m這dsz o kilkana軼ie lat dziewczyn. Ich potajemny zwi您ek ko鎍zy si tragicznie, dziewczyna umiera w dziwnych i zaskakuj帷ych okoliczno軼iach. Co robi Wiktor? Ogarnia go przera瞠nie. Wpada w panik. Traci zdolno嗆 logicznego my郵enia. Robi b造skawiczny rachunek sumienia. Rozwa瘸, czy zg這si spraw na policj i zarazem wyjawi swój romans czy te ukry zw這ki i postara si wszystko zatuszowa? Wybiera drugie rozwi您anie, jak si pó幡iej oka瞠, tragiczne w skutkach. Wiktor zakopuje zw這ki m這dej kobiety w lesie. Wraca do domu, jakby nic si nie sta這. Ma鹵once d逝窺z nieobecno嗆 t逝maczy spotkaniem w gronie AA. Czas p造nie, Wiktor 篡je w b這gim prze鈍iadczeniu, 瞠 nikt nic nie widzia i sprawa nigdy si nie wyda.

Iga organizuje m篹owi przyj璚ie urodzinowe. W鈔ód prezentów Wiktor znajduje nowy telefon komórkowy. Stara si przypomnie, od kogo móg go otrzyma. I niestety nie wie. Wkrótce przychodzi po陰czenie na nowy telefon. Ono diametralnie zmienia jego 篡cie. Nieznajomy – ka瞠 si tytu這wa Re篡ser – by 鈍iadkiem 鄉ierci kochanki Wiktora oraz widzia, jak zosta豉 potraktowana po 鄉ierci. Aktor - Wiktor, odegra swoj rol wspaniale. By nietuzinkowy. To by豉 pierwsza jego rola, kolejne b璠 ju tylko trudniejsze...

Jedno wydarzenie poci庵a za sob ca陰 lawin konsekwencji, pozornie b豉ha sytuacja sprawia, 瞠 wszystkie skrywane sekrety Wiktora musz wyj嗆 na jaw, a on nie jest na to gotów. I chocia wydaje si, 瞠 szcz窷cie mu sprzyja, to jak d逝go jest w stanie lawirowa w labiryntach k豉mstw i pó逍rawd by utrzyma swe zbrodnie w tajemnicy?

Adrian Bednarek stworzy naprawd nietuzinkow posta, to w豉郾ie wokó gównego bohatera ogniskuje si ca豉 akcja. To on stanowi centrum zdarze i si喚 sprawcz. Nie zawaha si manipulowa wszystkimi wokó ani po鈍i璚i ich dla bezpiecze雟twa swoich najbli窺zych. To naprawd ciekawe do鈍iadczenie obserwowa akcj w punktu widzenia sprytnego socjopaty. Zw豉szcza, 瞠 autor zabarwi wszystko odrobin ironii.

Musz przyzna, 瞠 marzy mi si film nakr璚ony na podstawie tej powie軼i. 安ietna, utrzymana w skrajnym napi璚iu fabu豉, dynamiczna akcja, nietuzinkowi, ciekawi psychologicznie i targani skrajnymi emocjami bohaterowie, nag貫 i niebezpieczne zwroty akcji, a do tego niespodziewane zako鎍zenie. Czy mo積a czego wi璚ej oczekiwa od dobrego thrillera? Mam nadziej, 瞠 moje marzenie si spe軟i …

„Skazany na z這” to trzymaj帷y w napi璚iu od pierwszych stron thriller, wywo逝j帷y w czytelniku ogromne, bardzo ró積e emocje, wzruszenie, ale i cz瘰to z這嗆 na bohatera. Bo tak naprawd to Wiktor okaza si s豉bym tchórzem, wybra – w jego pocz徠kowym przekonaniu - wygodne i spokoje 篡cie, ba si odpowiedzialno軼i, poniós sromotn pora磬. Nie potrafi stawi czo豉 z逝, przeciwno軼iom losu, ba si walczy z prawd, wybra drog wygodn, mniej wyboist - na skróty, która okaza豉 si drog w jedn stron, z której ju nie mo積a zawróci.

To znakomita powie嗆 o prawdziwej odpowiedzialno軼i za swoje czyny, trudnych i nie zawsze s逝sznych wyborach, skazanej na pora磬 walce zasad moralnych i etycznych z panosz帷ym si z貫m, którego wokó jest mnóstwo.

安ietna lektura, ze stopniowanym napi璚iem, wch豉nia jak narkotyk, trudno si od niej oderwa. Autor tak umiej皻nie i sprytnie manipuluje czytelnikiem, 瞠 nie ma si si造 ani ochoty nawet na moment od這篡 tej ksi捫ki na bok.

Polecam wszystkim fanom kryminaów i thrillerów, ale równie powie軼i psychologicznych, gwarantuj, 瞠 ka盥y znajdzie w niej co dla siebie. Niezapomniana lektura, na d逝go pozostaje w nas.

Fajna, wci庵aj帷a.  Wiktor jest m這dy,  ma 穎n Ige i prowadzi firm z przyjacielem,  która sprzedaje starocie.  Jest mocno zad逝穎ny, firma s豉bo prosperuje, dom jest na kredycie,  穎na nie pracuje i zmusza go by chodzi na spotkania AA. Przez ca造 ten stres, Wiktor zdradza 穎n z m這dziutk Monik.  Od tego zaczynaj si k這poty.  Kiedy docieraj na polan by zrobi piknik, zdarza si nieszcz窷cie.  Monika strasznie kaszle, wydobywa si piana z ust wymieszana z krwi . Dusi si i umiera.  Wiktor wystraszony nie wie co ma robi.  Cia這 zawija w kocyk i odje盥瘸 瞠by znale潭 sygna i zadzwoni na 112  nikt nie odbiera i to zawa篡這 na dalszym losie Wiktora.  Da si wci庵n望 w okrutn gr re篡sera. Zostaje nagrany jak zakopuje cia這 Moniki i re篡ser szanta簑je go tym nagraniem.  Musi zabi dwie kobiety(matk i córk) by odzyska spokój i pewno嗆 瞠 nie pójdzie do wi瞛ienia.  Waha si i nie wykonuje polecenia. Przez to ucierpia豉 jego 穎na,  któr oszpecil re篡ser i trafi豉 do szpitala.  W akcie desperacji wykonuje polecenie.  Jest wolny, re篡ser mu nie grozi. Jednak Wiktor pragnie zemsty za krzywd 穎ny.  Teraz on staje si re篡serem A 這tr aktorem. Po wielu dniach udaje mu si go wysledzic.  W ca貫j akcji pomaga mu szwagier, który niestety umiera uduszony przez nowego aktora. Wiktor wychodzi z ukrycia i atakuje go. Wymusza na wyja郾ieniu prawdy, potem knebluje i wywozi do lasu. Tam go zabija. Potem wraca do jego domu i odnajduje laptopa z filmami gdzie wida jak zabija kobiety. Zabiera go ze sob.  Koszmar prawie sie ko鎍zy.  Musi tak dzia豉 i zachowywa si zeby nie byl odpiwiedzialny za 鄉ier szwagra. Alibi daje mu wspó逕豉軼iciel firmy.  Po wielu dniach przes逝cha Wiktor jest oczyszczony z zarzutów a Iga wychodzi ze szpitala.  Jestw豉軼icielk firmy brata, jest milionerka.  Kupuj dom na Mazurach i przez 5 lat 篡j w spokoju. Iga nie wychodzi z domu bo boi si ludzi, Wiktor otworzy ma陰 knajpke.  Wszystko ko鎍zy ma豉 przesy趾a i list z banku. Iga podchodzi do niego z pistoletem i 膨da wyja郾ie.  Wie nieca陰 prawd.  Wiktor chce jej wszystkowyja郾i jednak ona nie wytrzymuje i pope軟ia samobójstwo.

Ci庵le wpada貫m we w豉sne pu豉pki i próbowa貫m si z nich wydosta.

Wiktor Hauke lat dwadzie軼ia osiem 篡je w luksusie na kredyt. Je寮zi audi Q7, jest wspó逕豉軼icielem ma貫j firmy z problemami finansowymi, sp豉ca raty kredytu na dom. Niepij帷ego alkoholika wspiera w walce z na這giem kochaj帷a 穎na. Pewnego razu wszystko przekre郵i, jego 篡cie si zmieni這 diametralnie. Wiktor zdradzi 穎n z m這d, 郵iczn Monik. Zaprosi kochank na piknik do lasu, który si szybciej sko鎍zy, ni zacz掖. W wyniku nieszcz窷liwego wydarzenia m篹czyzna pope軟i niewybaczalny b陰d brzemienny w d逝gofalowe skutki. Z jednej strony straci wszystko, co by這 dla niego najwa積iejsze, a z drugiej sta si marionetk w r瘯ach innej osoby. Zosta gównym aktorem w sztuce re篡serowanej na bie膨co przez tajemniczego re篡sera.

Jestem twoim Re篡serem.

Na pocz徠ku powie軼i czytelnik osobi軼ie poznaje Re篡sera. Od razu wyczuwa w nim du瞠 problemy psychiczne, zbytni pewno嗆 siebie i nieomylno嗆, rozdmuchane ego oraz osi庵anie fizycznej przyjemno軼i w nietypowych sytuacjach. M篹czyzna na my郵 o przysz造ch wydarzeniach czu wielkie podniecenie, po膨danie czeka這 na spe軟ienie. Dla swojego nowego Aktora zaplanowa najwi瘯sz rol z dotychczasowych. Debiutant pasowa prawie do ka盥ej roli, bo w mniemaniu Re篡sera by on Aktorem doskona造m i wierzy w jego ukryty talent. Zaplanowa dla niego rol w kilku aktach. Rozpocz窸a si sadystyczna gra w re篡serii bezwzgl璠nego i zwyrodnia貫go twórcy… Jak swoj rol odegra Aktor Wiktor? Jak postaw przyjmie wobec swojego oprawcy? Na czym b璠zie mu najbardziej zale瘸這?

Je郵i zrezygnujesz z zaproponowanej roli, zmieni twoje 篡cie w piek這.

Wiktor nie rozumie, jak dosz這 do tragedii w lesie. Wyrzuty sumienia m璚z go tak, jak i zdrada 穎ny. Próby zatuszowania swych niecnych uczynków na nic si zdaj. Dochodz nowe problemy przez gro膨cego mu nieznanego m篹czyzn, niejakiego Re篡sera. Wyrz康zone z這 i pó幡iejsza walka o normalno嗆, o odzyskanie dawnego 篡cia na niewiele si zdaj. Stopniowo Wiktorowi ziemia usuwa si spod nóg…

Zostawi 郵ad, a spe軟ianiem swoich fantazji zakorzeni we mnie z這.

Gdy czyta豉m thriller psychologiczny Skazany na z這, od pocz徠ku zastanawia豉m si nad tytu貫m. Skazany, wybrany, wytypowany, naznaczony? Inaczej wygl康a wybór, gdy go sami dokonujemy i ponosimy wszystkie jego przysz貫 konsekwencje, a zupe軟ie inaczej, gdy jeste鄉y do czego przymuszani. Na przyk豉dzie dzia豉nia socjopaty autor pokazuje, jak 豉two i w bardzo krótkim czasie zwyk貫go cz這wieka zamieni w potwora, zakorzeniaj帷 w nim z這, które potem ro郾ie i mo瞠 osi庵n望 zaskakuj帷e rozmiary, nakr璚aj帷 spiral zbrodni. Z jednej strony mnie to dziwi這 i przera瘸這, z drugiej wydawa這 mi si nie do ko鎍a wiarygodne. Zastanawia豉m si nad wyborem, lecz co tu wybiera, skoro jedno i drugie jest z貫. Pozostaje wybra mniejsze z這. Dziwi mnie fakt, 瞠 bohater ju na pocz徠ku niejako pomóg swemu oprawcy, gdy zrezygnowa z powiadamiania policji. Zaskoczy豉 mnie postawa 穎ny Wiktora w szpitalu i niecodzienna pasja jego szwagra.

Odmienno嗆 czyni豉 go wyj徠kowym.

Adrian Bednarek obu swoich bohaterów wykreowa bardzo dobrze. Obraz psychopaty i jego wizj sztuki wzbudzaj zaciekawienie i groz. Wyj徠kowa brutalno嗆 po陰czona z ogromnym po膨daniem i szybkim spe軟ieniem by豉 momentami niesmaczna i trudna w czytaniu. Okrucie雟two wylewa si z tej powie軼i szerok rzek. Z這 w ludzkiej postaci ma potworny wyd德i瘯. Autor umiej皻nie u篡wa suspensu, a najbardziej zaskakuje czytelnika na ko鎍u – postawienie kropki nad i w takim wydaniu to by strza w dziesi徠k. Przy tym autor doskonale operuje uczuciami nie tylko bohaterów. Mnie imponowa豉 inteligencja Aktora i Re篡sera i umiej皻no嗆 planowania, a 瞠 to s tylko ludzie, wi璚 czynnik ludzki odgrywa w ich dzia豉niach istotne znaczenie.

Re篡ser zmieni wszystko.

Skazany na z這 to 鈍ietny thriller psychologiczny, który u鈍iadamia czytelnikowi, czym jest z這 w ludzkiej postaci i w ludzkim wydaniu, jak szybko mo積a go w kim zakorzeni, jak sta si psychopat. Nie bez znaczenia okazuje si s逝chanie i wype軟ianie polece, uczenie si oraz dotrzymanie ma鹵e雟kiej obietnicy. Zagraj i ty.

Avatar u篡tkownika - maitiri_books
maitiri_books
Przeczytane:2019-02-20, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

Wiktor Hauke ma prawie trzydzie軼i lat, pouk豉dane 篡cie, pi瘯n 穎n, ma陰 firm, w豉sny dom i super auto. Jednak firma kiepsko prz璠zie i generuje d逝gi, auto mog w ka盥ej chwili zabra, bo d逝gi, dom jest na kredyt, a 穎nie wydaje si (jak ka盥ej 穎nie, zawsze si wydaje), 瞠 Wiktor jest alkoholikiem i 篡czy sobie, 瞠by ucz瘰zcza na spotkania AA. Na ka盥ym kroku go kontroluje. Do tego Iga (ta 穎na) ma okropnego brata Nazist (tak mówi na niego Wiktor z koleg), który nie przepada za szwagrem. 砰cie wydaje si Wiktorowi strasznie niesprawiedliwe i zagmatwane. Jako lekarstwo na wszystkie problemy znajduje sobie kochank, a w豉軼iwie kochanka znajduje sobie jego. I ten „kochaj帷y” m捫 nawet przez moment nie zastanawia si, co sporo m這dsza, atrakcyjna kobieta w nim widzi, skoro nie wygl康a jak milion dolarów (i nawet tych milionów nie ma). No dobra, przelatuje mu taka my郵 przez g這w (lotem b造skawicy), ale stwierdza, 瞠 widocznie jego nieodparty urok osobisty tak na ni dzia豉 i kobieta nie jest w stanie mu si oprze. Jego naiwno嗆 du穎 go kosztuje. Wiktor pope軟ia b陰d, ogromny b陰d.

Jak du瞠go mia Wiktor pecha, dowiecie si po przeczytaniu „Skazanego na z這”, bo z fabu造 za du穎 zdradzi nie mog. Popsu豉bym Wam ca陰 zabaw. A najlepsza zabawa, to próbowa (s這wo klucz ;)) samemu odkry, co si kryje za chor gr pewnego psychopaty, który sam siebie nazywa Re篡serem. Posta ta przera瘸, a jednocze郾ie zachwyca swoim geniuszem. Bez najmniejszego problemu wci庵a niby statecznego cz這wieka w 鄉ierteln intryg. Ofiar, któr wcze郾iej obserwuje, aby czego si o niej dowiedzie i mie pewno嗆, 瞠 dobrze zagra powierzon mu rol. Tym razem wybiera Wiktora. Dlaczego? To pech, czy odpowiednie do roli cechy charakteru?

Ksi捫ka trzyma w napi璚iu praktycznie od samego pocz徠ku. Po niepozornym wst瘼ie, podczas którego Wiktor zabiera swoj kochank na romantyczny piknik do lasu, nie spodziewamy si tego, co autor serwuje nam dalej. Kochanka umiera w niewyja郾ionych okoliczno軼iach, a Wiktor dokonuje pierwszego wyboru. Podejmuje decyzj, która b璠zie dla niego katastrofalna w skutkach. On jeszcze tego nie wie, chce tylko chroni siebie i swoje ma鹵e雟two. Autor tak skonstruowa fabu喚, 瞠 wiedz帷 to, co wiemy od pocz徠ku, trudno nam jest powstrzyma si od oceniania Wiktora i podj皻ych przez niego decyzji. Po pierwszych scenach z jego udzia貫m, mo積a czu do niego wy陰cznie niech耩, facet zdradza, jest alkoholikiem, do tego pope軟i czyn moralnie z造, kieruj帷 si egoizmem. Nie da si takiego osobnika lubi, prawda? A jednak mo積a, bo mamy w tej powie軼i drugiego bohatera, posta prawdziwie z陰, tak, przy której wybryki Wiktora nie robi ju a takiego wra瞠nia i mo積a je próbowa t逝maczy. Naprawd ci篹ko by這 oprze si pokusie usprawiedliwiania Wiktora na ka盥ym kroku. Znalaz si ch這p w naprawd parszywej sytuacji i jakiej nie podj掖by decyzji, by豉by ona z豉.

Autor wykreowa swoich bohaterów znakomicie. Wiktor, przede wszystkim, jest postaci psychologicznie wiarygodn, ze swoimi przekonaniami, przyzwyczajeniami, zachowaniem. Mimo, 瞠 jest „skazany na z這”, z licznymi wadami, przepe軟iony z這軼i i ch璚i zemsty, posiada cechy, które daj si lubi i dzi瘯i którym mamy ch耩 usprawiedliwia jego zachowanie czy podejmowane decyzje. Mimo, 瞠 w ksi捫ce a roi si od okrucie雟twa, czyta si j nad podziw dobrze. Autor ma nadzwyczaj lekkie pióro, wykazuje zadziwiaj帷 znajomo嗆 tematu, maj帷 przy tym szczególne wyczucie j瞛ykowe.

Rewelacyjny pomys na fabu喚 i doskona貫 jej poprowadzenie, akcja p璠z帷a od pierwszych stron, zaskakuj帷e zwroty akcji, niemo積o嗆 jednoznacznej oceny gównego bohatera i pope軟ianych przez niego czynów, 鈍ietny styl i sugestywne opisy nie pozwalaj od這篡 tej ksi捫ki ani na moment. Znakomita pozycja, polecam!

Za ksi捫k dzi瘯uj portalowi http://www.czytampierwszy.pl

Troch si ba豉m tej ksi捫ki. W sumie przez to, 瞠 ani nie zna豉m autora, ani recenzje nie by造 nachalne, tote moja wiedza ko鎍zy豉 si na kojarzeniu ok豉dki.

"Ale Re篡ser pragn掖 czego wi璚ej - chcia rozbudzi w Aktorze prawdziwe szale雟two, zakorzeni z這, które zmienia cz這wieka na zawsze."

Wszystko zaczyna si mocno intyguj帷o. Wyobra sobie, 瞠 umawiasz si w zacisznym miejscu ze swoj kochank. I kiedy wszystko wydaje si by w porz康ku, ona krztusi si i ... umiera. Na szali k豉dziesz ukrycie zw這k i poczucie uratowanego ma鹵e雟twa. A z drugiej strony masz czyste sumienie i pewny rozpad zwi您ku. Co wybierzesz? A co wybierze nasz bohater Wiktor?

"Nie pozosta這 mi nic, sens 篡cia uciek z pojedyncz kul kolta kalibru trzydzie軼i osiem."

Mimo interesujacego pocz徠ku czytanie sz這 mi do嗆 opornie. Nie wiem czy to by specjalny zabieg autora, ale do po這wy ksi捫ki, akcja by豉 powolna i stateczna. Wiktor walczy sam ze sob, ze swoim sumieniem, z na這giem, z prze郵adowc. Ta cz窷 chyba mia豉 by warstw psychologiczn, w moim odczuciu - troch rozmyt. Jednak to by tylko wst瘼 do czego lepszego. Od po這wy powie軼i to 這wca staje si zwierzyn. Akcja nabiera tempa, rozmachu i brutalno軼i. Nic wi璚ej nie mog powiedzie, jednak je郵i nie odstraszy was ten ospa造 pocz徠ek, autor zgotuje nam 鈍ietn, dobrze przemy郵an niespodziank.

Za egzemplarz dzi瘯uj portalowi czytampierwszy.pl

Inne ksi捫ki autora
Proces diab豉
Adrian Bednarek0
Ok豉dka ksi您ki - Proces diab豉

Wstrz御aj帷y thriller ukazuj帷y mroczn stron ludzkiego umys逝. Morderca zwany Rze幡ikiem Niewini徠ek kilka lat temu sia terror na ulicach Krakowa...

Wyrok diab豉
Adrian Bednarek0
Ok豉dka ksi您ki - Wyrok diab豉

Nigdy nie mo瞠sz by pewien, czy sprawujesz w豉dz nad swoim demonem, czy mo瞠 to on kontroluje ciebie. „Wyrok diab豉” to czwarta cz窷 bestsellerowego...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

"Nie przewidzia jedynie dwóch rzeczy. Zostawi 郵ad, a spe軟ieniem swoich fantazji zakorzeni we mnie z這."

Wi璚ej

"I w豉郾ie my郵i o Idze, jej czu這嗆, ciep這, zapach, wspólne chwile, niez豉mana wiara we mnie doda造 motywacji. Chcia貫m by z ni do ko鎍a 篡cia. Nie mog貫m pozwoli sapi帷emu z podniecenia, zniekszta販onemu g這sowi nazywaj帷emu mnie Aktorem wyci望 j z mojego 篡cia. Zamkn掖em oczy zmuszaj帷 si do maksymalnej koncentracji."

Wi璚ej
Wi璚ej cytat闚 z tej ksi捫ki
Recenzje miesi帷a
Bezmiar