Skrawki przeszłości. Muślinowa saga 1928-1939

Tom 1 cyklu Muślinowa saga

Ostatnio coraz chętniej zanurzam się w książkach obyczajowych i coraz częściej w nich przepadam. Tym razem padło na 'Muślinową Sagę', o której swego czasu było dość głośno. Za mną pierwszy tom z dwóch.

Cała historia zaczyna się między pierwszą a drugą wojną światową. Rok 1928 to wtedy poznajemy rodzinę Wilamowskich z Lidzbarka i towarzyszymy im do pierwszych dni września roku 1939.

Ale od początku. A ten nie jest łatwy gdyż rozpoczyna się nagłą śmiercią niedawno co narodzonego najmłodszego ósmego dziecka państwa Wilamowskich... W tym samym czasie w innym domu przychodzi na świat niemowlę. Jak to się stało i przede wszystkim dlaczego trafia ono do naszych bohaterów? Jaka tajemnica skrywa się za tym wszystkim i czy sekret łączący czwórkę domowników ma szansę pozostać sekretem? Czy ktoś zauważy podmianę dzieci? Czy osoby świadome prawdy będą w stanie pokochać i zaakceptować obce dziecko jak swoje?

Historia bardzo ciekawa i przejmującą. Poznajemy losy każdego domownika. Dziadków, rodziców, dzieci... Razem z nimi przeżywamy ich smutki i rozterki, ale również cieszymy się ich szczęściem i radością. Autorka ma tak lekkie pióro, że książka dosłownie czyta się sama a czytelnik chłonie ją jak gąbka. Mało tego ja osobiście miałam wrażenie, że jestem częścią tej rodziny. Że stoję obok i obserwuję i jedynie ten niepokój na widok uciekających stron mi przeszkadzał. Bo nie chciałam by to się kończyło... Jednak całe szczęście, że tom drugi uśmiecha się do mnie z regału.

Ogólnie historia powstania tej sagi jest bardzo ciekawa. Dlaczego autorka ją napisała? Odpowiedź znajdziecie w środku. Dlatego tym bardziej, gorąco i z czystym sumieniem Was nawiam do zapoznania się ze "skrawkami przeszłości".

Informacje dodatkowe o Skrawki przeszłości. Muślinowa saga 1928-1939:

Kup książkę Skrawki przeszłości. Muślinowa saga 1928-1939

POPR-ańcy. Wyprawa do doliny
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - POPR-ańcy. Wyprawa do doliny

Nieszczęśliwa papuga to nie lada kłopot… Jednak dla drużyny nieustraszonych POPR-ańców nie ma rzeczy niemożliwych. Szczególnie, gdy trzeba ratować...

Moja matka pestka
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - Moja matka pestka

Los nie pyta nas o zdanie, ale niekiedy podpowiada, do których drzwi zapukać. Natasza może powiedzieć, że ma dobre życie - jej kariera nabiera tempa...