Skrucha

"To, co zdarza się w przeszłości, zawsze będzie mieć konsekwencje w przyszłości."

Wiosna rok 2018. Aspirant Dominik Przeworski, "kryminalny" ze szczescińskiej KMP, zostaje oddelegowany do małej miejscowości na końcu Polski, gdzie jako dzielnicowy ma zaprowadzić porządek. Na miejscu okazuje się, że Nowe Warpno to spokojna miejscowość, nic nadzwyczajnego się tutaj nie dzieje. Jednak pewnego dnia, na ogrodzie jednej z posesji zostają odkryte ludzkie szczątki. Dominik Przeworski na własną rękę zaczyna prowadzić śledztwo. Czy znalezione zwłoki mogą mieć coś wspólnego z tragedią, jaka wydarzyła się ćwierć wieku temu, kiedy na pobliskim zalewie zaginęło pięciu wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego?

"Skrucha" to już kolejny bardzo dobra książka autorstwa Marka Stelara, którą miałam okazję przeczytać. I chyba muszę przyznać, że najlepsza! Choć nie jest to krwisty i brutalny kryminał, to jednak zawiera intrygującą i niezwykle skomplikowaną zagadkę, która wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Wspaniale nakreśleni bohaterowie i zawiłe śledztwo sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem, do tego mnóstwo niewyjaśnionych spraw, które swoje początki mają w dalekiej przeszłości pogłębia ciekawość czytelnika. Choć udało mi się rozwiązać zagadkę na długo przed zakończeniem, to jednak nie zepsuło mi to przyjemności z czytania.
Z całego serca polecam Wam najnowszą książkę Marka Stelara. Ta książka z pewnością pozostawi po sobie ślad, skłoni do refleksji choćby nad tym, do czego jest zdolny człowiek w imię swoich priorytetów. Niech skusi Was również fakt, że Autor w swojej książce wykorzystał autentyczne wydarzenia, jakie miały miejsce w 1997 roku na zalewie w Podgrodziu.
"Skrucha" to prawdziwa uczta czytelnicza dla fanów gatunku. Czytajcie!

Informacje dodatkowe o Skrucha:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-02-09
ISBN: 9788381958240
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Skrucha

Kup książkę Skrucha

Czasem lepiej żałować, że się coś powiedziało, niż tego, że się nie powiedziało, ale uznałam, że w tym wypadku nie ma to sensu.

Człowiek ma tendencję do nadawania znaczeń wielu rzeczom albo właśnie doszukiwania się sensu w przypadkowych zjawiskach.

Twardy zawodnik
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Twardy zawodnik

Anders Soedergren jest człowiekiem sukcesu - młody, zdolny, przystojny, bogaty. Traktuje życie jak wyzwanie - grę, w której jest mistrzem. Nieoczekiwana...

Blizny
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Blizny

ŚMIERĆ NIE JEST ROZWIĄZANIEM, BYŁABY DLA CIEBIE ZA DOBRA. Na placu budowy zostają odnalezione zwłoki. Nadkomisarz Rędzia ze szczecińskiej Komendy Policji...