Śmierć na bogato

Tym razem w moje ręce wpadła powieść „Śmierć na bogato” Jacka Ostrowskiego. Po przeczytaniu jej opisu byłam mocno zaintrygowana i bardzo chciałam poznać tę historię. Jednak, czy książka jest warta przeczytania dowiecie się poniżej.

Agata Reck ma za sobą trudną przeszłość. Udział w walkach na wschodzie i działalność w amerykańskiej armii mocno dały jej popalić. Kiedy kobieta zaczyna układać sobie życie w Hiszpanii zgłasza się do niej jej rzekomo ojciec z niecodzienną propozycją współpracy. Mimo niechęci Agata przyjmuje propozycję, gdyż jest jej oferowaną sowita wypłata, a pieniądze są jej teraz niezwykle potrzebne.

„Śmierć na bogato” to zdecydowanie książka warta poznania. Mimo iż jest to thriller to jest dla mnie nietuzinkowy i niespotykany, ale już od pierwszych stron pokochałam styl pisarski autora. Ta powieść to książka, dla której zarwiecie noc, a zaskakujące zakończenie wbije was w fotel!

Agata Reck to bohaterka, która jest świetnie wykreowana. Z jednej strony to bohaterka wytrwała, silna, która nie da sobą pomiatać. Jej trudna przeszłość mocno ją zahartowała. Jednak z drugiej strony w duchu to kobieta krucha i za wszelką cenę próbująca dowiedzieć się czegoś o swojej przeszłości. Polubiłam ją od razu i moja sympatia trwała aż do ostatniej strony.

Jak już wspomniałam autor stworzył ciekawy i niespotykany thriller. Akcja biegnie swoim tempem, jednak czytelnik tak wkręca się w powieść i chce poznać jej zakończenie, że nie jest w stanie tej książki odłożyć. Historia jest świetnie opowiedziana. Autor ma ciekawy styl pisania, który od razu przypadł mi do gustu. Lekkie pióro, wartka akcja, świetnie wykreowane postaci, genialny pomysł na fabułę. Tę wszystkie elementy są ze sobą bardzo dobrze połączone, co sprawia, że czytelnik zatracacie się w świecie przedstawionym.

Reasumując „Śmierć na bogato” to książka, która zdecydowanie zasługuje na poznania. Ta historia wciąga czytelnika do swojego świata i aż do ostatniej strony nie pozwala się z tego świata wydostać. Bardzo polecam, szczególnie fanom ciekawych, nietuzinkowych thrillerów!

IG: @libresunn

Informacje dodatkowe o Śmierć na bogato:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2024-02-14
Dodał/a opinię: Aneta Janiec

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Śmierć na bogato

Kup książkę Śmierć na bogato

Zemsta
Jacek Ostrowski0
Okładka ksiązki - Zemsta

,,Zemsta" to najnowsza powieść o Zuzie Lewandowskiej oraz jej śledztwach. Pod Płockiem dokonano morderstwa osoby bardzo znanej w mieście i mającej mnóstwo...

Bibliotekarka
Jacek Ostrowski0
Okładka ksiązki - Bibliotekarka

Najnowsza sprawa rezolutnej mecenas Zuzy Lewandowskiej! Stan wojenny trwa w najlepsze. Tym razem Zuza Lewandowska musi się zmierzyć ze sprawą zabójstwa...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;