Śmierć na bogato

Czy można sam moment zejścia z tego świata skomercjalizować? Na taki pomysł wpada pewien duchowny, który pod kuratelą Watykanu zakłada zagadkową firmę o nazwie ,,Pomocna dłoń". Bogaci klienci na finiszu życia za grube pieniądze zaspakajają swoje nawet najskrytsze marzenia. Wszystko wygląda na pozór ładnie i legalnie, ale czy za tym wszystkim nie kryje się jakaś mroczna tajemnica? Agata, Polka urodzona w Płocku, ale wychowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki, weteranka amerykańskiej armii, kobieta po przejściach, walcząca z zespołem stresu pourazowego. Kobieta jest na życiowym zakręcie, kiedy dostaje propozycję pracy w ,, Pomocnej dłoni". Przyjmuje ją skuszona zaskakująco wysokim wynagrodzeniem, ale szybko pożałuje swojej decyzji. Problem tkwi w tym, że bardzo potrzebuje tych pieniędzy, jest to dla niej sprawa życia i śmierci... ,,Śmierć na bogato" to mroczny thriller o bardzo zaskakującym zakończeniu.

Informacje dodatkowe o Śmierć na bogato:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2024-02-14

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Śmierć na bogato

Śmierć na bogato - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-04-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Śmierć na bogato" to świetny thriller, który wciągnął mnie już od pierwszej strony. Akcja jest dynamiczna, a fabuła tak mroczna i kontrowersyjna, że nie było mowy o tym, abym odłożyła tę książkę zanim poznałam zakończenie.
Główną bohaterką powieści jest Agata, kobieta po przejściach, walcząca z zespołem stresu pourazowego. Agata jest na życiowym zakręcie i brakuje jej pieniędzy. Skuszona wysokim wynagrodzeniem przyjmuje pracę w "Pomocnej dłoni" założonej przez wysoko postawionego biskupa. Niestety wkrótce Agata pożałuje swojej decyzji.
Jaką mroczną tajemnicę odkryje Agata i co tak naprawdę kryje się pod nazwą "Pomocna dłoń"? Odkryjecie to czytając "Śmierć na bogato".
Gwarantuję, że będziecie wstrząśnięci, a emocji nie zabraknie Wam. Autor porusza temat moralności i tego, co ludzie są zdolni zrobić, by spełnić swoje marzenia. Intrygująca książka , w której autor trzyma czytelnika w napięciu, a nieoczekiwanymi zwrotami zaskakuje.
Lekkie pióro autora zachęca do przeczytania jego poprzednich tytułów.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-04-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

🧨🧨🧨🧨Recenzja 🧨🧨🧨🧨

Jacek Ostrowski " Śmierć na bogato "
@jacekostrowskiautor

Wydawnictwo :Skarpa Warszawska
@skarpawarszawska

🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨

" - Tylko głupiec się nie boi, sztuką jest pokonać własny strach, bo on jest naszym hamulcem, a jednocześnie bezpiecznikiem. Możesz go zadrutować, zablokować i jechać po bandzie, ale nie każdego na to stać. Wtedy to jest odwaga..."

"Śmierci na bogato" To niesamowicie wciągający thriller z elementami tajemnicy i suspensu..
Powieść pełna zwrotów akcji i nieoczekiwanych momentów..
Autor ma naprawdę ciekawy styl pisania, który trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony..

Opisy w tej książce są bardzo sugestywne i pełne tajemniczości.. Czujesz, jak emocje bohaterów przenikają przez strony, a strach, zaskoczenie i czasem nawet desperacja są namacalne..
Autor świetnie kreuje bohaterów, szczególnie Agatę - Polkę o burzliwej przeszłości, która musi stawić czoła trudnym wyborom.. To sprawia, że łatwo się z nią utożsamić i przeżywać jej przygody..

Dodatkowo, warto wspomnieć o stylu pisania autora, który jest bardzo płynny i czytelny.. Dialogi są dobrze skonstruowane i realistyczne, co sprawia, że bohaterowie stają się jeszcze bardziej autentyczni..

Fabuła jest niezwykle intrygująca, pełna zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydarzeń.. Czytając tę książkę, nie możesz oderwać się od niej, bo zawsze chcesz dowiedzieć się, co się stanie dalej.. Autor doskonale manipuluje napięciem i zaskakuje czytelnika, co sprawia, że "Śmierć na bogato" to naprawdę emocjonująca lektura..

Podsumowując, polecam "Śmierć na bogato" wszystkim miłośnikom thrillerów, którzy szukają wciągającej historii pełnej tajemnic i napięcia.. To świetna książka, która dostarcza niezapomnianych emocji i trzyma w niepewności do samego końca..

" Życie z reguły nie jest tak łaskawe, żeby spełniać nasze marzenia, ale widzę, że tobie się udało... "

Biskup Adam Pakulski, pod kuratelą Watykanu, zakłada firmę "Pomocna dłoń" , która oferuje bogatym klientom możliwość spełnienia ich najskrytszych marzeń w ostatnich chwilach życia..

Agata, Polka urodzona w Płocku, ale wychowana w Stanach Zjednoczonych, jest weteranką amerykańskiej armii i cierpi na zespół stresu pourazowego.. Kiedy znajduje się w trudnej sytuacji życiowej, otrzymuje propozycję pracy w "Pomocnej Dłoni" z obietnicą wysokiego wynagrodzenia.. Zdesperowana, decyduje się na przyjęcie oferty, ale szybko odkrywa, że za fasadą tej firmy kryje się mroczna tajemnica..
Okazuje się jednak, że ta decyzja szybko przynosi jej wiele problemów, a sytuacja staje się kwestią życia i śmierci..

Agata zaczyna dostrzegać, że klientom "Pomocnej Dłoni" nie zależy tylko na spełnieniu swoich marzeń, ale że może być coś więcej..

Ale czy za tym wszystkim nie kryje się mroczna tajemnica?

Avatar użytkownika - anatomiaemocji
anatomiaemocji
Przeczytane:2024-03-01, Ocena: 3, Przeczytałam,

Brak moralności, zakłamanie, pazerność, obłuda.
Czy ten świat ma do zaoferowania coś pozytywnego?

Kiedy śmierć zagląda nam w oczy mamy różne pomysły, jak przeżyć te ostanie chwile. Ile jesteśmy w stanie za nie zapłacić?
Okazuje się, że dużo.

Czy śmierć może nas czymś zaskoczyć?
Jeszcze jak, jednak nie tak bardzo jak ludzka chciwość.
Teraz można sprzedać dosłownie wszystko i to za miliony.
Człowiek został w końcu stworzony do czynienia na ziemi wielkich rzeczy. Jednak nawet z pozoru dobra intencja, może przerodzić się w czyste zło, kiedy do głosu dochodzą pieniądze.

"Śmierć na bogato" to historia o umieraniu wg własnych upodobań. Niestety ludzka pazerność i zło jakie drzemie w niektórych ludziach powodują, że nawet coś z pozoru dobre, okazuje się być kłamstwem.

Projekcja 3D umożliwiająca odejście z tego świata w sposób jaki byśmy chcieli, to świetny pomysł na fabułę.
Niestety ja nie polubiłam się z tą historią.
Zabrakło mi w niej emocji. Czasami nawet kobiety wydawały się być z tych emocji ograbione.
Nie przekonała mnie do siebie żadna z postaci. Ja wiem, że książka napisana jest z męskiego punktu widzenia i pewnie dlatego ten świat emocji nie wybrzmiał. Może za dużo oczekiwałam od tej historii, czytając opis, byłam nastawiona na trzymającego w napięciu thrillera z dużą dawką emocji.
Ale myślę, że więcej jest w tej książce sensacji niż thrillera. Za dużo jest też polityki, która wpełzła już we wszystkie zakamarki naszego życia. Może dlatego tak mi się ciężko czytało tę książkę.

Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

Daję dodatkowe gwiazdki za pomysł. Kto czyta kryminały i thrillery ten wie, że zazwyczaj kogoś zamordowano i szukają mordercy, lub kogoś porwano i szukają porywacza. Tak, to dwa klasyki na których opiera się większość książek tego typu. Ta jest zupełnie inna, to taki powiew świeżości i pomysłowości, który jest bezcenny. Mamy tu Agatę twardą babkę, która nie jedną wojnę przeżyła ponieważ pracowała w wojsku przy obsłudze drona. Teraz ma własną firmę detektywistyczną, jednak ledwie wiąże koniec z końcem. W tym trudnym finansowo dla niej momencie zjawia się osoba podająca się za jej biologicznego ojca proponując jej pracę. Agata jest dość ostrożna, jednak potrzeby finansowe wygrywają. Agata ma za zadanie odnalezienie swego przyrodniego rodzeństwa i zaopiekowanie się nimi. Następnie zaś zarządzanie niezwykłym projektem, w którym bogaci klienci na finiszu swego życia mają spełnić swoje najskrytsze marzenia. Jak ma wyglądać ten projekt (oraz dlaczego żaden z klientów go nie przeżywa), czy ten mężczyzna faktyczni jest ojcem Agaty oraz czy jej rodzeństwo będzie łatwe do poskromienia dowiesz się tego z tej książki. Powiem jedno jest zaskakująca w każdym momencie, nie sposób się przy niej nudzić. Pomysły są tak oryginalne, że naprawdę uśmiechałam się czasami czytając tę książkę i myśląc, że też można było wpaść na coś takiego 😊 Czekam na kolejną część gdyż ta była fantastyczna.

Tym razem w moje ręce wpadła powieść „Śmierć na bogato” Jacka Ostrowskiego. Po przeczytaniu jej opisu byłam mocno zaintrygowana i bardzo chciałam poznać tę historię. Jednak, czy książka jest warta przeczytania dowiecie się poniżej.

Agata Reck ma za sobą trudną przeszłość. Udział w walkach na wschodzie i działalność w amerykańskiej armii mocno dały jej popalić. Kiedy kobieta zaczyna układać sobie życie w Hiszpanii zgłasza się do niej jej rzekomo ojciec z niecodzienną propozycją współpracy. Mimo niechęci Agata przyjmuje propozycję, gdyż jest jej oferowaną sowita wypłata, a pieniądze są jej teraz niezwykle potrzebne.

„Śmierć na bogato” to zdecydowanie książka warta poznania. Mimo iż jest to thriller to jest dla mnie nietuzinkowy i niespotykany, ale już od pierwszych stron pokochałam styl pisarski autora. Ta powieść to książka, dla której zarwiecie noc, a zaskakujące zakończenie wbije was w fotel!

Agata Reck to bohaterka, która jest świetnie wykreowana. Z jednej strony to bohaterka wytrwała, silna, która nie da sobą pomiatać. Jej trudna przeszłość mocno ją zahartowała. Jednak z drugiej strony w duchu to kobieta krucha i za wszelką cenę próbująca dowiedzieć się czegoś o swojej przeszłości. Polubiłam ją od razu i moja sympatia trwała aż do ostatniej strony.

Jak już wspomniałam autor stworzył ciekawy i niespotykany thriller. Akcja biegnie swoim tempem, jednak czytelnik tak wkręca się w powieść i chce poznać jej zakończenie, że nie jest w stanie tej książki odłożyć. Historia jest świetnie opowiedziana. Autor ma ciekawy styl pisania, który od razu przypadł mi do gustu. Lekkie pióro, wartka akcja, świetnie wykreowane postaci, genialny pomysł na fabułę. Tę wszystkie elementy są ze sobą bardzo dobrze połączone, co sprawia, że czytelnik zatracacie się w świecie przedstawionym.

Reasumując „Śmierć na bogato” to książka, która zdecydowanie zasługuje na poznania. Ta historia wciąga czytelnika do swojego świata i aż do ostatniej strony nie pozwala się z tego świata wydostać. Bardzo polecam, szczególnie fanom ciekawych, nietuzinkowych thrillerów!

IG: @libresunn

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2024-02-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

ŚMIERĆ NA BOGATO to fajnie skonstruowany thriller z nietuzinkową fabułą.

Jacka Ostrowskiego miałam już możliwość zapoznać za sprawą kryminału z Zuzanną Lewandowską. Tamta książka podobała mi się, więc mając dobre przeczucia sięgnęłam po tę nowość. Niestety, tu było trochę gorzej…

Zacznę od tego, że powieść jest dobrze napisana, i co najważniejsze akcja wciąga oraz ciekawi. Jednak nie potrafiłam wgryźć się w fabułę. Może zbyt mocno nastawiłam się czytając intrygujący opis, ale książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia na jakie liczyłam. Owszem, autor miał świetny, nietuzinkowy pomysł na fabułę, lecz nie potrafiłam zżyć się z bohaterami. Akcja też niekiedy spowalniała, przez co wybijałam się z rytmu. Wiem, że będzie kolejny tom, bo sugeruje to zakończenie, ale nie wiem czy sięgnę po kontynuację.

"Ży­cie z re­guły nie jest tak ła­skawe, żeby speł­niać na­sze ma­rze­nia..."

Wojna potrafi naznaczyć, niejednokrotnie, siejąc spustoszenie w duszach żołnierzy. Agatę, weterankę amerykańskiej armii do dziś dręczą wspomnienia. Stres pourazowy odbiera całą radość życia. Uzależniona od leków, stara się codziennie brnąć do przodu i po prostu żyć. Otwiera biuro detektywistyczne, ale praca nie przynosi oczekiwanej satysfakcji. Niespodziewanie otrzymuje intrygującą ofertę pracy w organizacji ,,Pomocna dłoń". Skuszona wysokim zarobkiem, postanawia skorzystać z okazji, tłumiac wszelkie swoje wątpliwości. Bogaci klienci firmy, dla których już nie ma nadziei, za grube pieniądze zaspakajają swoje sekretne pragnienia. Z pozoru wszystko wydaje się w godne zaufania, jednak Agata szybko orientuje się, że sprawa ma drugie o wiele większe dno.

Jacek Ostrowski, podejmując się trudnych tematów przedstawia nam dość nietypową, kontrowersyjną wizję komercjalizacji śmierci. Od początku przykuwa uwagę, zabierając nas do Włoch na zakazaną wyspę "przeklęty kawałek lądu", gdzie po zmroku lepiej się nie zapuszczać. Jest tajemniczo, mrocznie i nieprzewidywalnie. Dokładnie te odczucia towarzyszą nam przez całą lekturę. Szokujący obraz ludzkiej chciwości i bezwzględnosci z jednej strony poraża, a z drugiej powoli mam wrazenie, że nie powinien już tak dziwić. Autor bezlitośnie punktuje polską mentalność i trudno mu odmówić trafności spostrzeżeń. Nie zabraknie również lekkiej ironii, która zawsze osobiście doceniam.

Postać Agaty twardej, niezłomnej kobiety borykającej się z zespołem stresu pourazowego, bardzo wiarygodna, chociaż pewnie nie każdemu przypadnie do gustu. Ostry język, wierność przekonaniom, z uporem godnym pochwały. Spotkanie z duchownym sprawi, że za wszelką cenę będzie chciała odkryć prawdę o swoich rodzicach i co wydarzyło się przed laty.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Autora mogę uznać za udane i z ciekawością sięgnę po wcześniejsze książki.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2024-02-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Czy wyobrażaliście sobie jak wyglądałby Wasz wymarzony sposób na śmierć?

Przyznaję brzmi to makabycznie , lecz kto bogatemu zabroni? Jeśli zegnać się z życiem, zrób to z przytupem.

Takie założenie przyświecało biskupowi Adamowi P - założyciela fundacji Pomocna Dłoń.

Główną bohaterką książki jest Agata - kobieta, która przez wiele lat służyła w armii Stanów Zjednoczonych, a teraz zmaga się z zespołem stresu pourazowego i ledwie wiąże koniec z końcem pracując prywatny detektyw.

Pewnego dnia w Maladze , gdzie pani Reck obecnie mieszka przyjeżdża ksiądz.

Mężczyzna twierdzi, że jest jej biologicznym ojcem, a ponadto dziewczyna ma jeszcze dwoje rodzeństwa, które teraz ma odszukać..

Co z tego wyniknie? I czy perspektywa wielkich pieniędzy przysłoni człowieczeństwo?

Czy duchowny ma czyste intencje?

O tym musicie się przekonać.

"Śmierć na bogato" to niecodzienny, przepełniony mrokiem thriller ukazujący najgorsze cechy ludzkiego charakteru napisany z pazurem w bardzo zajmujący sposób.

Auror od samego początku intruguje i wprowadza napięcie , choć.. nie polubiłam się z główną bohaterką- w moim odczuciu była po prostu zbyt wulgarna, a jej sposób bycia sprawiał, że nie potrafiłam zapałać do niej sympatią.

Ogromny atut stanowi również szokujące zakończenie książki.

Pochłonęłam tę historię w dwa dni i zdecydowanie chcę więcej.

Wyobraź sobie, że masz możliwość wyboru, w jaki sposób umrzesz. Co wybierasz? Jak zaplanował*byś swoje zejście? ?

Pomysł na książkę Jacka Ostrowskiego był naprawdę oryginalny i ani przez moment nie nudziłam się przy tej pozycji.

Agata jest weteranką amerykańskiej armii. Cierpi na zespół stresu pourazowego, któremu stara się stawiać czoła. Kobietę odszukuje biskup, który twierdzi, że jest jej ojcem. Ma także dwójkę innych dzieci, ale w ich odnalezieniu ma mu pomóc Agata.

Po co nagle biskup chce nawiązać relację ze swoimi dziećmi? Ano wpadł na pomysł założenia biznesu. "Pomocna dłoń" ma za zadanie ułatwić przejście na drugą stronę bogatym klientom.

Czy biznes ma rację bytu? I czy Agata uporządkuje swoje zagmatwane życie?

Nie sposób nie wkręcić się w tę historię. A zakończenie to już w ogóle, o panie. Akcja biegnie swoim torem, jest opowiedziana w przyjemny sposób, od którego ciężko się oderwać. Dla mnie genialny pomysł na fabułę, a do tego wątek pewnego polityka z Żoliborza, majstersztyk ? (czy możemy to wcielić w życie? ?).

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-02-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Śmierć na bogato" to najnowszy thriller Jacka Ostrowskiego, do którego przyznaję szczerze, że podeszłam z dużą rezerwą. Wszystko to przez lekkie rozczarowanie ,,Kubą", ale na szczęście tutaj Autor mocno zaskakuje i to pozytywnie!

Już od samego początku książka mocno wciąga i czuć w niej delikatnie mroczny klimat. Strona za stroną czytelnik przekonuje się z jak niepowtarzalną i dokładnie przemyślaną fabułą ma do czynienia. Intryga i kłamstwo, z którymi musi się zmierzyć główna bohaterka są świetnie dopracowane, a lekkie pióro Autora, wartka akcja, dopracowani bohaterowie sprawiają, że przez książkę dosłownie się płynie i chce się poznać jej zakończenie jak najszybciej. Samo zakończenie to jest genialne i zaskakujące! Sądzę, że mało kto będzie w stanie je przewidzieć.

Co bardzo mi się spodobało to rozbudowany portret psychologiczny Agaty. Kobieta walczy ze swoimi demonami przeszłości, a na jej postaci Autor ukazuje nam problem stresu pourazowego, traumy związanej ze śmiercią, a także obnaża przed nami oblicza ludzkich słabości. Z jednej strony kobieta jest sila, waleczna, a z drugiej krucha i bezbronna. Jednak z całą pewnością jest to babka, której nawet mężczyźni nie chcieliby spotkać w ciemnym zakamarku kiedy jest wkurzona.

,,Śmierć na bogato" to naprawdę świetny thriller z wciągającą fabułą i poruszający ważne aspekty społeczne. Na każdy kroku Autor zaskakuje i sprawia, że książki kompletnie nie chce się odkładać na bok. Serdecznie POLECAM!

,,Śmierć na bogato" Jacek Ostrowski, wydawnictwo Skarpa Warszawska.

Poznajemy Agatę, Polkę pochodzącą z Płocka, a wychowaną w Stanach Zjednoczonych, która służyła w amerykańskiej armii. Kobieta zmaga się z zespołem stresu pourazowego, a jej sytuacja została życiowa nie jest najlepsza. Pewnego dnia otrzymuje propozycję pracy w ,,Pomocnej dłoni", którą przyjmuje ze względu na wysokie wynagrodzenie.

Czy Agata będzie żałowała swojej decyzji?

Co kryje się za działalnością fundacji?

Książka jest moim kolejnym spotkaniem z twórczością autora i bardzo udanym. Otrzymałam fabułę pełną zwrotów akcji, dostarczyła mi wielu emocji, które trzymały do ostatniej strony, co powodowało że ciężko było odłożyć książkę chociaż na chwilę. Mroczny, trzymający w napięciu thriller, czytelnik ma wrażenie, że znajduje się w środku akcji, a z każdej strony czycha niebezpieczeństwo.

W raz z Agatą podróżowałam po wielu krajach, poznając i odkrywając zagadkę związaną z działalnością fundacji, w której wraz ze swoim przyrodnim rodzeństwem podjęła pracę. A także coraz bardziej poznawałam życie i przeszłość bohaterki, które nie było łatwe, a zarazem usłane tajemnicą jej pochodzenia, kto jest jej biologiczną rodziną? A czy to co kobieta odkryje jest prawdą?

Świetnie wykreowani bohaterowie, których albo się lubi, albo nienawidzi. I tak było ze mną Agacie bardzo kibicowałam oraz podążałam za nią dotrzymując kroku, jednak nie brakuje tych którzy budzą wątpliwości i są czarnym charakterem, których sama obecność wywołuje mieszane uczucia.

Zakończenie, nie spodziewałam się takiego i już bardzo jestem ciekawa co dalej wydarzy się u Agaty, więc nie pozostaje mi nic innego jak czekać cierpliwie na kontynuację.

A Wam książkę polecam.

Raczycho
Jacek Ostrowski0
Okładka ksiązki - Raczycho

Najnowszy tom przygód rezolutnej Zuzy Lewandowskiej! Tym razem przed Zuzą wielkie wyzwania nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym. Sprawa tajemniczych...

Sarkofag
Jacek Ostrowski0
Okładka ksiązki - Sarkofag

Mecenas Zuza Lewandowska powraca! Tym razem Zuza Lewandowska musi się zmierzyć z nierozwiązaną sprawą sprzed lat. Chodzi o tajemnicze zaginięcie kolegi...