Śmierć na bogato

Brak moralności, zakłamanie, pazerność, obłuda.
Czy ten świat ma do zaoferowania coś pozytywnego?

Kiedy śmierć zagląda nam w oczy mamy różne pomysły, jak przeżyć te ostanie chwile. Ile jesteśmy w stanie za nie zapłacić?
Okazuje się, że dużo.

Czy śmierć może nas czymś zaskoczyć?
Jeszcze jak, jednak nie tak bardzo jak ludzka chciwość.
Teraz można sprzedać dosłownie wszystko i to za miliony.
Człowiek został w końcu stworzony do czynienia na ziemi wielkich rzeczy. Jednak nawet z pozoru dobra intencja, może przerodzić się w czyste zło, kiedy do głosu dochodzą pieniądze.

"Śmierć na bogato" to historia o umieraniu wg własnych upodobań. Niestety ludzka pazerność i zło jakie drzemie w niektórych ludziach powodują, że nawet coś z pozoru dobre, okazuje się być kłamstwem.

Projekcja 3D umożliwiająca odejście z tego świata w sposób jaki byśmy chcieli, to świetny pomysł na fabułę.
Niestety ja nie polubiłam się z tą historią.
Zabrakło mi w niej emocji. Czasami nawet kobiety wydawały się być z tych emocji ograbione.
Nie przekonała mnie do siebie żadna z postaci. Ja wiem, że książka napisana jest z męskiego punktu widzenia i pewnie dlatego ten świat emocji nie wybrzmiał. Może za dużo oczekiwałam od tej historii, czytając opis, byłam nastawiona na trzymającego w napięciu thrillera z dużą dawką emocji.
Ale myślę, że więcej jest w tej książce sensacji niż thrillera. Za dużo jest też polityki, która wpełzła już we wszystkie zakamarki naszego życia. Może dlatego tak mi się ciężko czytało tę książkę.

Informacje dodatkowe o Śmierć na bogato:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2024-02-14
Dodał/a opinię: anatomiaemocji

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Śmierć na bogato

Kup książkę Śmierć na bogato

Porwanie
Jacek Ostrowski0
Okładka ksiązki - Porwanie

Kto porwał Zgagę i dlaczego? Zuza Lewandowska nie może pogodzić się z tą stratą. Nie opuszcza mieszkania, lamentuje, pije do nieprzytomności, tym samym...

UT
Jacek Ostrowski0
Okładka ksiązki - UT

Czym jest UT i czy w ogóle istnieje? To pytanie będzie stawiał sobie czytelnik w różnych miejscach tej pasjonującej opowieści wraz z jej bohaterami. I...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis