Spadające gwiazdy

Nie wszystko złoto, co się świeci i nie każda cudowna okładka zwiastuje równie czarowne wnętrze. Tak niestety jest w przypadku uroczej na pierwszy rzut oka powieści „Spadające gwiazdy” Fern Michaels, która jednak okazuje się jedynie poprawna. Szkoda, bo oczekiwałam od niej tego ciepła, wzruszenia i odrobiny magii, których zwykle szukam w świątecznych powieściach, a tu zabrakło mi najważniejszego – emocji.

Umiejscowienie akcji powieści w świątecznym klimacie i zimowej scenerii rodzinnego ośrodka narciarskiego otulonego górami zapowiada się naprawdę dobrze, jednak ich potencjał nie zostaje wykorzystany. Bohaterowie są dość drętwi i nieprzekonujący, podobnie jak fabuła tocząca się wokół przekazania Emily prowadzenia ośrodka i jej relacji z gwiazdorem filmowym, którego doskonali w jeździe na nartach.

Podczas corocznej imprezy inaugurującej sezon narciarski Emily dowiaduje się, że rodzice zamierzają przekazać jej kierownictwo rodzinnego ośrodka. Dziewczyna nie czuje się gotowa na podjęcie takiej odpowiedzialności, a poza tym ma własne plany na życie. Czy uda jej się porozumieć z rodzicami i osiągnąć kompromis?

Na zmianę jej planów ma wpływ pojawienie się znanego aktora, który właśnie Emily wybrał na swoją instruktorkę narciarstwa, by przygotować się do kolejnej roli. Relacja nie nastolatków przecież, a dojrzałych ludzi, mimo że pędzi z prędkością lawiny jest infantylna, drewniana i nieprzekonująca. Ich dialogi rażą sztucznością, a zachowanie przyjaciółki Emily, która rości sobie irracjonalne prawo pierwszeństwa do mężczyzny jest po prostu żenujące.

Jaka naszła mnie refleksja po przeczytaniu tej książki? Że zamiast pachnącej lasem i żywicą choinki dostałam sztuczne drzewko. Niby to samo, a jednak robi dużą różnicę. Ogromna szkoda.

Informacje dodatkowe o Spadające gwiazdy:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-10-11
Tytuł oryginału: Falling Stars
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Spadające gwiazdy

Kup książkę Spadające gwiazdy

Dziedzictwo Vegas
Fern Michaels0
Okładka ksiązki - Dziedzictwo Vegas

Mąż Fanny ulega tragicznemu wypadkowi. Przez wiele dni walczy ze śmiercią. Fanny jest załamana. Otrząsa się jednak z rozpaczy, kiedy odkrywa, że jej dzieciom...

Lista życzeń
Fern Michaels0
Okładka ksiązki - Lista życzeń

Kariera słynnej gwiazdy filmowej zbliża się ku końcowi. Kiedy Ariel Hart po raz kolejny nie dostaje angażu, sprzedaje wspaniałą rezydencję w Hollywood...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;