SPIRIT ANIMALS. Upadek Bestii Ognista fala

Dzisiaj skończyłem czytać czwarty tom serii Upadek bestii, czyli "Ognista fala". Jak już wcześniej wspominałem, każda część z tej serii pisana jest przez innego autora. Tym razem nie było inaczej. "Ognista fala" została napisana przez Jonathana Auxiera, któremu na szczęście udało się utrzymać wysoko postawioną poprzeczkę przez poprzedników.

Dawno temu na Erdas spadł kawałek nieba. Była to złowroga siła, która po wielu latach spoczynku zaczęła się przebudzać. W tej części Conor, Abeke, Meilin i Rollan wraz z towarzyszami muszą stawić czoła niemożliwemu i pokonać Wyrma - pradawne stworzenie o niezwykłej potędze. Czy uda im się temu podołać? Czy zdołają znaleźć sprzymierzeńców do tej wręcz samobójczej misji? Czy uratują zwierzoduchy?

Czwarta część Upadku bestii nie zawiodła mnie. Tak samo jak poprzednie tomy, przebrnąłem przez nią bardzo szybko, bo zaledwie w trzy dni. Na początku nie byłem zbytnio zaangażowany w fabułę. Akcja była w porządku, ale bez szału. Mimo to, już po parudziesięciu stronach książka zaczęła się rozkręcać. Podczas czytania targały mną różne emocje, od złości po szczęście czy smutek.

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się zakończenia, jakie miało tutaj miejsce. Było po prostu... Niesamowite. Książka była świetnie napisana, styl tego autora zdecydowanie przypadł mi do gustu. Będę musiał sięgnąć po inne książki tego pisarza, bo jeśli mam być szczery, nigdy o nim nie słyszałem.

Jak już z pewnością się domyślacie, z czystym sercem mogę polecić tę serię każdemu. Nie ma w niej nic nieodpowiedniego, więc młodsi czytelnicy spokojnie mogą po nią sięgać. Pamiętajcie tylko, że jest to kontynuacja serii Spirit Animals, dlatego warto najpierw zapoznać się z poprzednimi częściami.

Informacje dodatkowe o SPIRIT ANIMALS. Upadek Bestii Ognista fala:

Kup książkę SPIRIT ANIMALS. Upadek Bestii Ognista fala

Peter Nimble i magiczne oczy
jonathan auxier0
Okładka ksiązki - Peter Nimble i magiczne oczy

10-letni niewidomy Peter Nimble jest bezdomnym sierotą, który aby przeżyć, zmuszony jest kraść. Pewnego popołudnia Peter włamuje się do objazdowego...

Sophie Quire - ostatnia strażniczka Książek
Jonathan Auxier0
Okładka ksiązki - Sophie Quire - ostatnia strażniczka Książek

Minęły dwa lata od kiedy Peter Nimble  i sir Spląt uratowali Leszczynowe Królestwo. W tym czasie podróżowali wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu...