Srebrne skrzydła

Faye po cudownie przeprowadzonej zemscie na swoim niewiernym mężu wygrzewa się za granicą, w ogródku swojego domu u boku dwóch najbliższych jej osób.
Jej firma działa prężnie. Mąż siedzi w więzieniu za zabójstwo ich córki. Kochanka nie chce go znać.
Moglo by się wydawać, że zemsta Faye jest idealna. Pozbyła się toksycznych osób wokół siebie.
Prowadzi prężnie rozwijającą się firmę kosmetyczną o idealnej do sytuacji nazwie Revenge. Produkty mają wejść na rynek amerykański. Jest ona dumna z takiego obrotu spraw, do czasu, aż pojawia się zagrożenie. Ktoś próbuje przejąć jej firmę, a ona musi wrócić do Szkotholmu, aby ratować sytuację. Do pomocy ma kobiety będące jej opoką i sprzymierzeńcami.
Autorka skupiła się na przeszłości Faye z okresu kiedy mieszkała w domu rodzinnym z matką, ojcem i bratem.
Ojcem, który był katem rodziny. Matka była jego główną ofiarą. Chroniła dzieci jak tylko mogła. Niestety zawiódł ją jej własny brat gwałcąc ją w jej trzynaste urodziny.
Książka tak naprawdę ukazuje siłę kobiet, jest wręcz na niej skupiona. Kobieta krucha istota, która wbrew pozorom potrafi dokonać zemsty na osobach, które ją skrzywdziły. Ona i kobiety ją otaczające są względem siebie lojalne. Jednak kiedy na drodze stają mężczyźni chcący z nimi zadrzeć mogą liczyć na nieprzewidywalną zemstę.
Królowa szweckiego kryminału dała radę kolejny raz. Zakończenie sugeruje, że będzie kolejna część i to bardzo interesująca.
Obyśmy nie musieli czekać na nią, aż tak długo.
Srebrne skrzydła jako tytuł to coś nie przypadkowego o czym dowiecie się czytając książkę.

Informacje dodatkowe o Srebrne skrzydła:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-09-16
Tytuł oryginału: Vingar av Silver
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Inga Sawicka
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Srebrne skrzydła

Kup książkę Srebrne skrzydła

Fabrykantka aniołków. Audiobook
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Fabrykantka aniołków. Audiobook

Wielkanoc 1974. Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny, ale...

Czarownica. Audiobook
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Czarownica. Audiobook

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła...