reklama

Srebrne skrzydła

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-09-16
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381430296
Liczba stron: 0
Tytuł oryginału: Vingar av Silver
Język oryginału: język szwedzki
Tłumaczenie: Inga Sawicka
Dodał/a opinię: zaczytanalala

Ocena: 4.58 (24 głosów)
Inne wydania:

Faye powraca do nas, jako zupełnie odmieniona kobieta. Po umieszczeniu byłego męża w więzieniu kobieta rozpoczyna nowe życie. Nie jest jej łatwo udawać, że pozostała na świecie sama i wciąż nie wie, co dzieje się z jej córką, gdy w rzeczywistości ma dziewczynkę przy sobie. Stara się jednak zapewnić dziecku dobre życie i odnosi w branży kosmetycznej coraz większe sukcesy. Jednak pewnego dnia odkrywa, że ktoś stara się przejąć stworzoną przez nią firmę, a osoba ta jest niestety na lepszej pozycji, ponieważ Faye nie zna jej tożsamości.

W międzyczasie poznaje przystojnego mężczyznę, który skrada jej uczucia i sprawia, że kobieta mu ufa. Ale czy Faye powinna jeszcze ufać mężczyznom po tym, co ją spotkało?

Odkrycie, kto usiłuje przejąć firmę będzie dla niej prawdziwym szokiem. Jeszcze gorzej będzie, gdy były mąż Faye zapragnie zemsty…

***

Pierwsza część serii bardzo przypadła mi do gustu, dlatego z ogromną niecierpliwością czekałam na kontynuację. Niestety w tym wypadku czuję się odrobinę zawiedziona, ponieważ drugi tom nie jest w stanie dorównać pierwszemu. Owszem, historia Faye wciąż jest ciekawa i początkowo bardzo spodobała mi się kobieta, którą stała się po trudnych przejściach. Niestety w dalszej części książki główna bohaterka odrobinę gubi samą siebie i łamie swoje dotychczasowe postanowienia. Po poznaniu atrakcyjnego mężczyzny znowu staje się bardzo ufną kobietą, łaknącą zainteresowania mężczyzny i niszczącą przyjaźnie, gdy tylko ktoś stara się otworzyć jej oczy. Tutaj poczułam się zawiedziona faktem, że doświadczenie niczego kobiety nie nauczyło i zaczęła się ona skupiać na mniej istotnych szczegółach, zamiast dążyć za wszelką cenę do ratowania samej siebie.

Początkowo książka zapowiadała się naprawdę interesująco, niestety w dalszej części zaczęło mi brakować napięcia i odniosłam wrażenie, że autorka przesadza z ubarwianiem życia Faye. Spodziewałam się o wiele więcej po tak intrygującym początku serii.

Nie mogę jednak powiedzieć, że w książce nie znalazłam niczego interesującego, ponieważ aż tak źle nie było. Starania Faye o odnalezienie osoby dążącej do wrogiego przejęcia były bardzo interesujące, a kobieta wykazała się dużym sprytem i samozaparciem w planowaniu zemsty. Niestety dogoniła ją także jej przeszłość, przez co musiała zmierzyć się z podwójnym wrogiem, a to nie było łatwe. Jednakże autorka trochę tę historię przekombinowała, a mogło wyjść z tego coś o wiele lepszego.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Srebrne skrzydła

Kup książkę Srebrne skrzydła

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Kaznodzieja
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Kaznodzieja

Akcja drugiej powieści kryminalnej Camilli Läckberg, tak jak poprzedniej, rozgrywa się w Fjällbackce, małej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji...

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy