Stitchrays. Moda na szydełko

Według mnie jest to świetny poradnik dla tych osób, które nigdy nie miały styczności z techniką szydełkowania.

Przedstawione projekty są proste w wykonaniu, a dzięki zdjęciom i opisom krok po kroku każdy czytelnik jest w stanie je wykonać.

Poszczególne rodzaje włóczek mają opisane w tabelkach wady i zalety; jest to przedstawione w  dość czytelny sposób.

Autorki prowadzą nas przez wybór najpotrzebniejszych szydełek i innych narzędzi pasmanteryjnych, które będą nam potrzebne w wykonywaniu robótek.

Taki poradnik nie mógłby się obyć bez opisu podstawowych splotów szydełkowych, takich jak łańcuszek, półsłupek, słupek i kilka innych, których naukę ułatwiają ilustracje i opisy krok po kroku.

Jest również tutaj zaprezentowane szydełkowanie  po okręgu, dzięki któremu będziemy mogli wykonać np. kapelusz.

Natomiast tym , co mnie tutaj najbardziej zaciekawiło to  krótki poradnik jak wykonać  wlasną upcyklingową włóczkę z nie noszonych już ubrań.

Książka jest poradnikiem dla nastolatek. Myślę jednak, że również starsze osoby, zainteresowane tą tematyką chętnie sięgną po tę publikację.

Informacje dodatkowe o Stitchrays. Moda na szydełko:

Wydawnictwo: Znak