Stres out!. Jak przejąć kontrolę nad stresem

Macie swoje sposoby na stres? Ja osobiście zmagam się z nerwicą od dziecka, duże pokłady stresu w moim życiu zawsze odzwierciedlały się dolegliwościami bólowymi, obecnie jedynymi chwilami w których się potrafię wyciszyć jest głośna muzyka na słuchawkach, lub długi spacer z kijkami. Earl Hipp- psycholog i psychoterapeuta przedstawia nam kilka sposobów, jak zwalczyć stres, wszystkiego dowiecie się w książce “Stres Out. Jak przejąć kontrolę nad stresem”. Książka została wydana nakładem wydawnictwa @YouAndYa, jest to kolejny poradnik, który jest stworzony dla młodzieży, idealnie dopasowany do ich potrzeb i pełen świetnych grafik, które na pewno spodobają się im. Sama jestem mamą nastolatki, która zmaga się z codziennym stresem, jestem pewna, że dzięki tej książce wprowadzimy kilka zmian w naszym życiu, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko stresu w przyszłości, oraz nauczymy się przeciwdziałać destrukcyjnemu zachowaniu, który jest popędzany przez stres.
Autor nazywa stres “Niewidzialnymi tygrysami”, takie określenie jest bardzo trafne, ale przyjrzyjmy się na początku czym jest w ogóle stres. Stres to reakcja organizmu w odpowiedzi na wydarzenia, które zakłócają jego równowagę oraz budzą strach bądź niepewność. Jedni z nas pewnie sprzątają, by radzić sobie ze stresem, inni chodzą na spacery a inni zagłębiają się w zachowaniu autodestrukcyjnym.
Poradnik Earla Hippa daje nam 11 technik poradzenia sobie z niepokojem i nerwami. Nie będę wam przytaczać wszystkich technik, ale kilka opiera się na zdrowym trybie życia. Medytacje, zdrowe odżywianie się czy ruch też są ważne w walce z przejmującym stresem. Bardzo spodobał mi się fakt, iż zostały w tej książce umieszczone telefony zaufania oraz wiele stron internetowych, które zostały stworzone by pomóc młodym ludziom w walce z frustracją.
Musimy pamiętać, że źródłem stresu śród młodzieży nie jest tylko szkoła, niepokój mogą również odczuwać w domu, czy w kontaktach z rówieśnikami. Pozytywne myślenie jest również kluczowym elementem w tej walce, należy jednak pamiętać, że sam poradnik nie zastąpi specjalisty, którego nie powinniśmy się wstydzić. Niekiedy problemy tak mocno przytłaczają młodego człowieka, że nie widzi wyjścia z nerwowej sytuacji, chcąc pomóc swoim bliskim warto im powiedzieć, że pomoc specjalisty nie jest wstydem.

Sama przetestowałam z córką kilka metod relaksacji i medytacji, myślę, że wprowadzimy je na stałe w nasz rytm dnia. Wydaje mi się, że dzięki tej krótkiej książce, we wielu głowach nastanie spokój i chaos nie będzie w nich mile widziany. Jak pisałam książka zainteresowałam się ze względu na nastoletnią córkę, lecz sama mam również problemy ze stresem, mam nadzieję, że wdrażając po kolei techniki z tego poradnika, uda mi się zniwelować swoje własne nerwy. Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu YOuAndYA.

Informacje dodatkowe o Stres out!. Jak przejąć kontrolę nad stresem:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-04-27
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Fighting Invisible Tigers
Dodał/a opinię: NataliaDrazek88

Tagi: Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - emocje

Zobacz opinie o książce Stres out!. Jak przejąć kontrolę nad stresem

Kup książkę Stres out!. Jak przejąć kontrolę nad stresem