Sumienie

"Sumienie" to moim zdaniem rewelacyjny debiut. Książka trzyma w napięciu niemal od pierwszej do ostatniej strony, momentami bardzo zaskakująca. Wywołująca wiele emocji, zmuszająca czytelnika do refleksji.

"Miłość rodzica do dziecka jest normą w każdym gatunku."

Główny bohater dostaje nietypową szansę na uratowanie życia ciężko chorej córki. Otrzyma pieniądze na jej leczenie, lecz w zamian musi odebrać życie sześciu osobom wskazanym przez zleceniodawcę. Ma być jak kat, wykonać zlecenie i usunąć te osoby jako przeszkodę w dążeniu do życia córki.
Czy jest to możliwe, że dla ratowania ukochanej osoby można poświęcić czyjeś życie? Czy nasz bohater da sobie z tym radę? Jak to jest, gdy masz w ręku czyjeś życie lub śmierć? Wybór należy do ciebie..., normalnie każdy wie co wybrać, ale czasem człowiek musi zrobić to, czego normalnie by nie zrobił.

"Zaczynałem się bać coraz bardziej, nie miałem pojęcia, kto, a także - w co ze mną gra."

Fabuła tej książki jest pełna emocji, podejmowania trudnych decyzji i ich konsekwencji, które ciążą na człowieku jak kamienie, ciągną człowieka w złą stronę, ciemną stronę i nie dają o sobie nawet na moment zapomnieć. Mimo tego, ze książka jest chwilami bardzo drastyczna, to czyta się ją bardzo lekko i szybko. Dialogi są świetnie sformułowane a działania policji nie zawsze idą w dobrą stronę. Chociaż w sumie to nie wiadomo, która właściwie strona jest tą dobrą.

"Coraz mniej wątpliwości mną targa, coraz częściej myślę, że zabijanie może być... że może być pożyteczne.
Brnę w świat, którym gardziłem: brutalny świat przemocy i gwałtów. Do niedawna całkiem mi obcy, teraz staje się moim, choć pewnie zawsze byłem jego częścią...
Bo co tak naprawdę jest dobrem, a co złem?"

Policja postawiła wszystkich na nogi aby schwytać grasującego po mieście snajpera. Trudno jest trafić na jego trop a kilka razy nawet strzelał w ich obecności. Nie wiedzą jakim kieruje się kluczem w zabijaniu. Jest wręcz nieuchwytny dla nich, ciągle są o krok za nim. Nawet z obławy bez trudu potrafił się wymknąć.
Kim jest człowiek, który precyzyjnie trafia w ruchomy cel z odległości kilku przecznic? Jak typuje swoje ofiary? Czy to rzeczywiście jest człowiek?

"Nigdy nie wygramy z nimi. Zabijanie dla nas to praca, mus, konieczność, ostateczność. Dla nich to pasja, przyjemność... O tę setną sekundy naszego zawahania oni będą zawsze szybsi."

"Sumienie" to nietypowy kryminał, lecz ma bardzo interesująco zbudowaną fabułę, która mimo częstych powtarzalności składa się jednak w bardzo pasjonujący wyścig głównego bohatera i policji z czasem oraz z własnym sumieniem. Jest to mocny thriller, który z pewnością zapadnie Wam w pamięci.
Czyta się jednym tchem. Polecam.
Czekam na dalsze książki autora.

Książkę miałam możliwość przeczytać dzięki portalowi CzytamPierwszy.pl oraz Wydawnictwu Oh! za co bardzo dziękuję.

Informacje dodatkowe o Sumienie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-01-19
Dodał/a opinię: Myszka77

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Sumienie

Kup książkę Sumienie

Miłość rodzica do dziecka jest normą w każdym gatunku.

To nie ja jestem zły. To ONI. Ja tylko...Sprawiedliwość. Tak niewiele i tak wiele.

Polki w Stanach, czyli Husaria Made in China
Bogusław Szabliński0
Okładka ksiązki - Polki w Stanach, czyli Husaria Made in China

Książka, która powstała z sympatii do kobiet, w wyniku wieloletniego procesu analizowania zawiłej kobiecej natury, jest swoistą laurką autora dla fenomenu...