Surogatka

Kat i jej mąż Nick bardzo pragną zostać rodzicami.Gdy naturalne metody nie przynoszą rezultatów, para decyduje się na adopcje. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli i próba adopcji dwukrotnie kończy się porażką. Kat jest zrozpaczona i bliska rezygnacji. Wtedy niespodziewanie spotyka Lisę, swoją najlepszą przyjaciółkę z dzieciństwa. Lisa poruszona historią Kat proponuje, że zostanie surykatką i urodzi dziecko dla dawnej przyjaciółki i jej męża. Małżeństwo początkowo ma pewne obawy, jednak ostatecznie decydują się na propozycje Lisy. Gdy Lisa zachodzi w ciążę, Kat zauważa, że wokół niej zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Wieniec pogrzebowy pod drzwiami, wybita szyba w samochodzie, obcy mężczyzna kręcący się pod jej domem - to wszystko przywołuje wspomnienia i mroczne sekrety z przeszłości. Dodatkowych zmartwień przysparza jej dziwne zachownie męża: jego wyjazdy, paragony, które przypadkiem znajduje, przelewy z konta i zniknięcie pieniędzy z sejfu, to wszystko sprawia, że zaczyna mieć wobec Nicka pewne podejrzenia. Czy słuszne? Jak skończy się ta cała historia? Czy Kat i Nick zostaną szczęśliwymi rodzicami? Kto co i przed kim ukrywa?

W tej powieści każda postać ma swoje mroczne, gęboko skrywane tajemnice z przeszłości. Czy drogi bohaterów napewno skrzyżowały się przypadkiem? Czy może jest coś co od początku łączy wszystkich bohaterów?

Książkę czyta się bardzo dobrze, autorka świetnie przeplata wydarzenia z przeszłości z teraźniejszością. Powieść wciąga czytelnika od pierwszych stron. Autorka pisze w ten sposób, że budzi ciekawość, stopniuje napięcie i myli tropy aż do ostatnich stron i rewelacyjnego finału.

Dla mnie była to pierwsza powieść Louise Jensen po jaką sięgnęłam i w mojej ocenie " Surogatka" to bardzo dobry thriller, który naprawdę jest wart przeczytania. Bardzo chętnie przeczytam również inne książki autorki i mam nadzieję, że będą równie dobre.

Informacje dodatkowe o Surogatka:

Tłumaczenie: Aga Zano
Dodał/a opinię: monia89

Zobacz opinie o książce Surogatka

Kup książkę Surogatka

"Istnieją też inne kobiety, które tak  bardzo pragną wziąć w ramiona własne dziecko, ze ich tęsknota pali żywym ogniem. Dlaczego ja miałabym bardziej na to zasługiwać? <Nie zasługujesz>, mówi cichutki głos w mojej głowie i nagle mam wrażenie, że to karma. Spłata długów. Wyprowadziłam się, ale przecież nie mogłam uciec przed samą sobą - przed wszystkim, co zrobiłam."

"Każda wersja prawdy jest plastyczna, formujemy swoją rzeczywistość w taki sposób, żeby przykryć prawdę. Czasami wychodzi to tak dobrze, że udaje nam się przekonać nawet samych siebie."

Randka
Louise Jensen0
Okładka ksiązki - Randka

Przekonana przez przyjaciół, że powinna pogodzić się z rozpadem małżeństwa i niedawną separacją, Ali umawia się przez portal randkowy na spotkanie...

To wszystko dla ciebie
Louise Jensen0
Okładka ksiązki - To wszystko dla ciebie

Louise Jensen jest mistrzynią psychologicznego suspensu. Przygotowuje scenę, zaprasza czytelnika i rozpoczyna wyjątkowy spektakl, który przyprawia o...