Szamanka od umarlaków

Tom 1 cyklu Szamanka od umarlaków

Recenzja „Szamanka od umarlaków”

Co byście zrobili gdyby wasza rodzina starała się na siłę zmienić wasze plany na przyszłość? Ida właśnie ma taki problem chce jedynie żyć spokojnie, ale jej rodzice naciskają by dziewczyna poszła w ich ślady. Chcą aby była wiedźmą.  Czy opiekunowie i nieopuszczający ją pech pozwoli bohaterce na spełnienie planów?

„-Jak teraz zwiejesz, to afera będzie jeszcze gorsza – zauważył Jan. – A jeśli ja Cię zawiozę, zyskasz o wiele więcej czasu. I będziesz miała parę dni na wykombinowanie co dalej.”

Książka „Szamanka od umarlaków” została napisana w 2017r. przez Martynę Radychowską. Autorka jest również absolwentką psychologii i kryminologii, neurobiologii poznawczej oraz psychologii śledczej. Zagłębia tajniki ludzkiego mózgu a w między czasie pisze. Jej debiutem było opowiadanie „Cała Prawda o PPM” a jej książka „Łzy Mai” został wyróżniony Nagrodą Literacką Kwazar. Jej umiejętności literackie możemy zaobserwować w powieści „Szamanka od umarlaków”

Ida Brzezińska to zwykła nastolatka, a przynajmniej chciała by nią być. Skończyła już dziewiętnaście lat i jedynym jej marzeniem jest iść na studia i żyć jak każdy młody człowiek w jej wieku. Niestety jako córka czarodziejów nie ma tak łatwo. Ida jest jedyną spadkobierczynią rodu i tylko ona może przejąć po rodzicach ich magiczny dorobek. Tak wiec dziewczyna przeżyła swoje dziewiętnaście lat nie mogąc podejmować żadnych ważnych decyzji. Ida kocha rodziców, ale ma dość z góry zaplanowanego życia. Chce uciec i żyć swoimi marzeniami. Czy spełnianie marzeń musi być tak trudne?

Ida uważa się za normalną dziewczynę, nie czuje magii, nie umie czarować i nigdy nie wiedziała jak to robić. Uważa że gdyby nie jej uparci rodzice już dawno mogła by żyć swoimi marzeniami, oni za to cały czas sprawdzają czy córka na pewno nie jest magiczna. Niestety nic nie działa i dziewczyna jest przekonana że dar ją ominą. Co się wydarzy gdy Ida pewnego dnia zacznie widzieć duchy?  Widzenie zjaw jest magicznym darem. Czy świadomość tego coś zmieni? Co teraz zrobi Ida i czy będzie umiała spełniać marzenia pomimo swojego daru?

„Szamankę od umarlaków” czyta się z wielkim zachwytem. Powieść mnie pochłonęła i bardzo zaciekawiła. Jako fanka fantastyki dostałam to czego się spodziewałam. Przyjazna książka z wciągającą historią. Całą sobą wspierałam Idę i walczyłam razem z nią. Mimo że nie popieram jej decyzji – bo kto by nie chciał być magiem?  - chciałam żeby dziewczyna spełniła marzenia. Polecam wszystkim tą lekką, fantastyczną powieść.

Informacje dodatkowe o Szamanka od umarlaków:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2017-08-30
Dodał/a opinię: Colibri

Zobacz opinie o książce Szamanka od umarlaków

Kup książkę Szamanka od umarlaków

Demon Luster
Martyna Raduchowska0
Okładka ksiązki - Demon Luster

Strzeżcie się, bo tym razem nawet szósty zmysł nie pomoże! Ida powoli godzi się ze swoim przeznaczeniem. Dziewczyna jest szamanką od umarlaków, nie ma...

Spektrum
Martyna Raduchowska0
Okładka ksiązki - Spektrum

Kontynuacja trzymających w napięciu Łez Mai. Technologia rozdarła to miasto na pół. Wydawało się, że ostatnie granice ludzkich możliwości zostały...