Szczytowanie

Nina rzuca swoje obecne życie i wraca w rodzinne strony, aby zebrać materiały do pracy magisterskiej. To tam spotyka Jaśka - ratownika medycznego TOPR, który całkowicie odmieni jej życie. W jaki sposób połaczą się ich drogi? Jaki los ich czeka?

„Szczytowanie” to debiut Katarzyny Paciorek i muszę przyznać, że mam do niego bardzo mieszane uczucia. Fabuła jest całkiem ciekawa, ale odnoszę wrażenie, że autorka na mniejszej ilości stron starała się umieścić zbyt dużą ilość wątków. To przez to wiele rzeczy zostało potraktowanych po macoszemu, a szkoda bo potencjał był super tyle, że troszeczkę zmarnowany. Tak samo nigdy bym nie pomyślała, że będzie mi przeszkadzać szybko goniąca akcja… a jednak. Wszystko to spowodowało, że z obiecanych emocji takich jak szczęście, smutek, strach, pożądanie, miłość… czułam jedynie zirytowanie. Niemniej jednak książka ma także swoje plusy. Mianowicie piękne opisy górskich scenerii. Dzięki nim chociaż na chwilę można było się przenieść w Tatry i poczuć cały ich klimat. Widać, że tutaj autorka włożyła najwięcej serca.

Jeszcze kilka słów o bohaterach. Nina była dla mnie troszeczkę irytująca osobą, a cała relacja z Jaśkiem była sztuczna. Wszystko odbywało się zdecydowanie zbyt szybko, ale to jak wszystko w tej książce więc nie ma co się dziwić.

Jedynym elementem zaskoczenia jest zakończenie, którego się nie spodziewałam i nie przypuszczałam, że pójdzie w takim kierunku. W kierunku delikatnie mówiąc absurdalnym i wręcz przekombinowanym.

„Szczytowanie” to krótka książka, w której autorka chciała zawrzeć zbyt wiele. Opis być może intrygował, jednak cała fabuła ma niedociągnięcia przez które nie czułam obiecanych emocji i z całą pewnością nie będę o tej książce zbyt długo pamiętać. Momentami odniosłam wrażenie jakby autorka nie maiła żadnego planu na książkę i pisała o tym co jej przyszło na myśl. Przez to całość wypada jeszcze słabiej. Niemniej jednak  nie skreślam twórczości autorki definitywnie i być może dam jej jeszcze szansę. Oby kolejne książki były napisane z głową i lepiej przemyślane.

Ocena: ⭐⭐/6

Informacje dodatkowe o Szczytowanie: