Szczytowanie

Główna bohaterka powieści Nina mieszka w Krakowie z chłopakiem i właśnie kończy studia. W pewnym momencie wpada na zwariowany pomysł i zmienia temat pracy magisterskiej.  By zrealizować swój plan opuszcza Kraków i chłopaka. Wyjeżdża do rodzinnej miejscowości i wyrusza w Tatry. Chce napisać o bezpieczeństwie i wypadkach na szlakach turystycznych w górach oraz o ratownikach TOPR.
W górach Nina poznaje ratownika medycznego TOPR, Jaśka,  który wywraca jej życie do góry nogami.

"Szczytowanie" to bardzo emocjonalna opowieść. Autorka potrafi oczarować czytelnika, bo potrafi pięknie pisać o górach. Czytając tę książkę ma się wrażenie,  że razem z bohaterami powieści przemieszczamy się malowniczymi górskimi krajobrazami. Podobało mi się to,  że  autorka poruszyła temat ciężkiej pracy jaką wykonują ratownicy górscy.
Ta historia pokazuje, że przeznaczenie istnienie.  Nina wyjeżdżając w góry trafia na Jaśka. Połączyła ich wspólna pasja do gór i piękne uczucie. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam ich losy, aby dowiedzieć się,  co wyniknie z tej znajomości.
Akcja książki toczy się dynamicznie więc nie będziecie nudzić się.  Dostałam mnóstwo emocji.  Autorka zrobiła kawał dobrej roboty,  ponieważ widać,  że wie o czym pisze. Dowiecie się wielu ciekawych i potrzebnych informacji,  które pomogą Wam przygotować się do wyjazdu w góry.
Jeśli macie ochotę spędzić czas w górach to czytając tę książkę przeniesiecie się w malowniczy klimat Tatr. Zakończenie książki jest zaskakujące i nieprzewidywalne. Z niecierpliwością będę czekała na kolejną część.  Jestem ciekawa, co wymyśli autorka i jak potoczą się losy bohaterów.  Liczę jednak na nieco grubszą książkę.
Polecam gorąco!

Informacje dodatkowe o Szczytowanie: