Szklany las

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366234666
Liczba stron: 448
Tytuł oryginału: The Glass Forest
Dodał/a opinię: eddieegger

Ocena: 4 (3 głosów)

"Szklany las" C. Swanson to jedna z najlepszych książek jakie w ostatnim czasie przeczytałam.
To thriller psychologiczny, który swoim nieco mrocznym klimatem przypomina mi doskonale znane "Ostre przedmioty". Tutaj też zachowanie i postawy bohaterów trzymają w napięciu i przerażają.
Szczerze przyznam, że na początku nie było nam całkiem po drodze. Przeczytanie pierwszych 50 stron było dla mnie trudne. Nie potrafiłam się wczuć i odkładałam książkę na półkę. Wciągnęłam się jednak momentalnie i przepadłam. Nagle nie potrafiłam się już oderwać od tej historii.
Opowiada ona o 21-letniej Angie - młodej mamie i szczęśliwej żonie dużo starszego Paula. Angie z dnia na dzień zostaje rzucona na głęboką wodę - musi zająć się nie tylko domem i synem, ale także 17-letnią bratanicą męża, która w tajemniczych okolicznościach została opuszczona przez rodziców. Brat Paula prawdopodobnie popełnił samobójstwo, a matka nastoletniej Ruby zniknęła bez śladu. Angie wyrusza z mężem i synkiem na ciężką dla całej rodziny wyprawę. Wprowadza się do szklanego domu w środku lasu i próbuje wesprzeć męża i jego bratanicę w trudnych chwilach. Z każdym dniem zaczyna dostrzegać coraz więcej tajemnic skrywanych przez męża i jego bliskich - czy mroczne sekrety Glassów mają jakiś związek z ostatnimi wydarzeniami?
Książka zdecydowanie trzyma w napięciu, a sama fabuła sprawia, że chcemy poznać więcej szczegółów z życia bohaterów. Poznajemy je z trzech perspektyw - Angie, nastoletniej Ruby i zaginionej matki dziewczyny - Silji. Jest to ciekawy zabieg, ponieważ w emocjonujący sposób doświadczenia bohaterów splatają się w jedną całość.
Ta książka jest rewelacyjna. Polecam ją wszystkim lubiącym thrillery psychologiczne. Daję jej bardzo wysoką notę!

Tagi: Stany Zjednoczone Ameryki (USA)

Kup książkę Szklany las

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Szklany las
Inne książki autora
Wyśnione życie
Cynthia Swanson0
Okładka ksiązki - Wyśnione życie

Prowokujący i niezwykle mocny debiut o kobiecie, która musi pogodzić rzeczywistość z kuszącym światem pochodzącym ze świata snów Denver...

Zobacz wszystkie książki tego autora