Szklany tron

Tom 1 cyklu Szklany Tron

"Szklany tron" Sarah J. Maas to pierwsza część z serii o tym samym tytule. Powieść należy do fantastyki i opowiada historię dziewczyny, która dostała niewyobrażalną szansę. Po tym jak została skazana na pracę w kopalni soli ma szansę odzyskać wolność musi tylko wygrać turniej i zdobyć tytuł Królewskiej Obrończyni. Co to dla zabójczyni A zwłaszcza najsłynniejszej zabójczyni w całym Adarlanie ?
Jeśli jej się powiedzie to po kilku latach służby odzyska wolność. Szanse na przejście wszystkich etapów są niewielkie, ale Celanena nie ma nic do stracenia. Pod okiem wymagającego dowódcy straży rozpoczyna przygotowania do starcia z innymi uczestnikami turnieju. Wkrótce jednak pojawiają się komplikacje. Ginie jeden z uczestników turnieju, a niedługo potem następny.
Czy dziewczynie uda się dowiedzieć, kto stoi za tajemniczymi zabojstwami ? Czasu ma coraz mniej ponadto kusi się mieć na baczności. Zabójca może na kolejny cel wybrać ją. Czy słynnej zabójczyni uda się wygrać i uniknąć śmierci ?
Powieść porusza takie tematy jak miłość, zdrada, przyjaźń, śmierć, fantastyka, złamane serce, pożądanie, intrygi, magia, pomoc,strach, ból, i wiele wiele innych.
Główna bohaterka powieści jest zaledwie osiemnastoletnią kobietą, którą osiągnęła już naprawdę wiele. Jednak przede wszystkim jest to bohaterka takiego typu, który uwielbiam, ponieważ jest silna. Nie załamuje się. Udowadnia, że może być traktowana na równi z mężczyznami mimo swojego młodego wieku. Pomimo tego na co ją skazano, czym się zajmuje i co przeżyła nie załamała się. Jest to dowód prawdziwej siły. Ponadto nie tylko się nie załamała udało jej się zachować człowieczeństwo pomimo wszystkiego. Uważam, że jest to naprawdę ogromna zaleta w charakterze bohaterki.
Autorkę tego niesamowitego dzieła poznałam już w poprzednich jej powiesciach. I tak samo jak wtedy nie mam jej nic do zarzucenia. Czytałam te książkę z zapartym tchem i ciągle podziwiam talent autorki. Jestem wręcz oniemiała. Ponadto nie mogę doczekać się aż zacznę czytać następną część. Ta seria naprawdę bardzo mocno wciąga i z pewnością nie da długo o sobie zapomnieć jak poprzednie książki autorki. Zdecydowanie polecam.

Informacje dodatkowe o Szklany tron:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2013-06-25
Tytuł oryginału: Throne of Glass
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Marcin Mortka
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Szklany tron

Kup książkę Szklany tron

Bez względu na to, co się zaraz wydarzy - powiedziała cicho - chcę ci podziękować.
Kapitan przechylił głowę .
- Za co?
(...)
- Za to, że dzięki tobie moja wolność nabrała sensu.

Dwór cierni i róż. Tom 1
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki - Dwór cierni i róż. Tom 1

Autorka bestsellerowej serii Szklany Tron powraca z porywającą opowieścią o miłości, która jest w stanie pokonać nienawiść i uprzedzenia! Idealna lektura...

Dwór skrzydeł i zguby. Tom 3
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki - Dwór skrzydeł i zguby. Tom 3

Feyra powraca do Dworu Wiosny, zdeterminowana by zdobyć informacje o działaniach Tamlina oraz potężnego, złowrogiego króla Hybernii, który grozi, że rozgromi...