Szkoła dla wybranych

Nie opuszczaj mszy! Nie wchodź do lasu! I najważniejsze... Przestrzegaj zasad💬
Widzisz na okładce takie zdanie i jak przejść obojętnie.
Autor wymyślił całkiem niezłą fabułę z wątkiem kryminalnym.Książka jest utrzymana w mrocznym klimacie.
Jest ona bardziej skierowana do młodzieży, ale czytając ją wcale nie odniosłam takiego wrażenia.
Młodzi odbiorcy mogą bardziej wczuć się w niektóre wątki, gdyż szkoła jest ich dniem codziennym i mogą być dla nich bardziej przerażające niektóre sytuacje.
Tajemnica lasu nie dawała mi spokoju co jeszcze bardziej ciąglo mnie do kolejnych stron.
Akcja książki rozgrywa się w 1995/1996 roku i należy wziąć to pod uwagę. Mlodsi czytelniczy mogą czuć się nieco zagubieniu czytając o formach działania ówczesnej młodzieży. To czas bez smarfonów i ogólnie dostępnego internetu.
Szkoła Redemption Prep przyjmuje jedynie wybitnie uzdolnionych uczniów. Gromadzi ich jak króliki doświadczalne.
Wybierani są uczniowie z różnych dziedzin humanistycznych, ścisłych, umysły nieprzeciętne.
W szkole przeprowadzane są dziwne sesje terapeutyczne, rozmowy o niezrozumiałym podłożu. Czemu to wszystko ma służyć?
Autor przedstawia życie bohaterów sprzed naboru do szkoly. Ich wychowanie, wartości, które wynieśli z domu.
To wszystko przekłada się na dalsze wybory i plany względem ich.
Szkoła graniczy jedynie z lasem, jest na uboczu z bardzo ograniczonym dostępem do cywilizacji. Władze szkoły są rygorystyczne, bardzo dużą uwagę przywiązują do wieczornych mszy. Obecność jest obowiazkowa. Za złamanie tego nakazu są bardzo surowo karani.
W trakcie jednaj z mszy znika Emma. Jedna z bardziej lubianych uczennic. Ta wiadomość wstrząsa jej przyjaciółmi. Są tym faktem bardzo zaskoczeni i postanawiają szukać jej na własną rękę.
Podczas poszukiwań odrywają wiele skrywanych przez władze szkoły sekretów. Odkrywają prawde, która nigdy nie powinna zostać odkryta.
Dlaczego nauczycielom tak zależy na odnalezieniu Emmy?
Wiem napewno, że nie chciałabym się znaleźć w tak mrocznej, pełnej tajemnic szkole.

Informacje dodatkowe o Szkoła dla wybranych:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2020-07-15
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Redemption Prep
Tłumaczenie: Mazurek Izabella
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Szkoła dla wybranych

Kup książkę Szkoła dla wybranych

Między nami chaos
Samuel Miller0
Okładka ksiązki - Między nami chaos

Czy wolałbyś żyć z koszmarną prawdą, czy w błogiej nieświadomości? Życie osiemnastoletniego Arthura wali się w gruzy, kiedy dostaje sądowy zakaz zbliżania...