Szkoła dla wybranych

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2020-07-15
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788380537477
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Redemption Prep
Tłumaczenie: Mazurek Izabella

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Wszyscy znają Emmę. Wyróżnia się, co jest dość trudne w Redemption Prep, szkole, w której każdy uczeń jest wyjątkowy i został starannie dobrany, by móc uczęszczać do tej prestiżowej placówki.

Kiedy więc ginie bez śladu, każdy to zauważa i wszyscy stają się podejrzani, szczególnie w tej szkole...

Rozpoczyna się śledztwo, wiele osób szuka Emmy, ale są i tacy, którzy nie chcą, aby została odnaleziona. W trakcie poszukiwań uczniowie zdają sobie sprawę, że uczelnia skrywa w sobie tajemnicę. A Emma może być kluczem do poznania prawdy...

Jeśli ktokolwiek będzie w stanie ją odnaleźć.

Tagi:

Kup książkę Szkoła dla wybranych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Szkoła dla wybranych

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-02-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

Prestiżowa szkoła Redemtion Prep , robi selekcję wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju uczniów, których przyjmuje w swe progi. Uczniowie z całego świata są zbierani w szkole na odludziu, w środku lasu i czują się zaszczyceni dostając taką szansę od losu. Zgadzają się na odizolowanie od rodziny, mają z nią przez lata wyłącznie kontakt telefoniczny, godzą się na wiele ograniczeń, rygorystyczną dyscyplinę, na prowadzenie dziennika, w którym notują wszelkie swoje przeżycia i przemyślenia po to, żeby rządzący szkołą mogli ich kontrolować. Wszystko wydaje się idealne do czasu gdy znika Emma .
Rozpoczyna się śledztwo, przesłuchania, specjalna ekipa przeszukuje teren wokół szkoły, jak i samą szkołę ale Emmy nadal nie ma. Grupa uczniów zaczyna jej poszukiwania na własną rękę, Co odkryją?
Ta książka to nie jest zwykła , bagatelna młodzieżówka. To mroczna książka, pełna tajemnic, które odkrywa grupa uczniów. Nic nie jest takim jakie im się wydawało . Dlaczego tak naprawdę zostali wybrani? Czemu ta szkoła zebrała ich wszystkich? Jaki ma to cel ? Czy tylko Emma zna odpowiedź? Tego Wam nie napiszę, ale warto byście dowiedzieli się sami, bo to książka , która intryguje, wciąga i zaskakuje . Polecam.

Link do opinii

To nie jest moje pierwsze spotkanie z autorem Samuelem Millerem. Jego pierwsza powieść „Między nami chaos” została zapamiętana przez ze mnie do dziś. Wiem, że tematy, które porusza autor nie są banalne i mimo że, to książka dla młodzieży świadomie się na nią skusiłam.

Do szkoły Redemption Prep uczęszczała tylko wybrana młodzież, wyjątkowa i bardzo zdolna. Każdy uczeń jest indywidualnie i starannie dobrany i specjalizuje się w określonej dziedzinie. Wszystko w szkole jest idealne. Codzienna rutyna się sprawdza, a doskonałe osiągnięcia uczniów wskazują, że metody nauczania działają. Tak wszyscy sądzą do momentu, gdy ginie Emma, która jest ogólnie znana i darzona dużą sympatią. Szkoła prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia dziewczyny i każdy wydaje się podejrzany. Niektórzy uczniowie na własną rękę starają się dowiedzieć, co się stało z koleżanką i dokonują dziwnych odkryć. Ich szkoła skrywa w sobie tajemnicę, a odnalezienie Emmy może pomóc ją rozwiązać.

Już po kilku stronach wiedziałam, że to nie jest powieść o miłości młodzieńczej czy zwyczajnych problemach nastolatków. Narracja prowadzona jest w trzeciej osobie z perspektywy kilku uczniów, co daje nam to pełen obraz na całą fabułę. Szkoła została opisana przez autora bardzo ciekawie. Wciąga nas w swoje korytarze, prowadzi do trochę szarych pokoi uczniów i pokazuje rozległy teren. Charakterystyka każdego bohatera sprawia, że poznajemy go dobrze. Inteligentni młodzi lidzie o skomplikowanej osobowości, dziwni, a zarazem genialni. Cały pomysł na miejsce fabuły bardzo mi się podobał.

Dużo psychologii, zajrzymy głębiej w dusze uczniów, odkryjemy ich uczucia oraz bardzo skrajne emocje. Rzeczywistość miesza się z wydarzeniami, które wydają się fikcją, ale czy na pewno? Kilka razy chciałam krzyczeć, gdzie są ich rodzice? Dorosłym często jest łatwiej nie wiedzieć, nie widzieć, nie słyszeć co dziecko mówi.

 Elitarna szkoła miała dać im szansę na lesze życie, karierę, pieniądze nieraz dla całej rodziny. Uśmiechałam się, lecz na smutno, bo tematy tu poruszane nie są zbyt wesołe, ale jakże potrzebne. Czy powieść dotrze do młodzieży, czy ich przekona swoją fabułą? Tego nie wiem. Jedno jest pewne, dużo mogliby wynieść z niej dla siebie. Uprzedzam jednak, banalnej historii tu nie znajdziecie, lecz bardziej do rozmyślań i zachętę, by zajrzeć w głąb własnych emocji. Może to nieładnie zabrzmi, ale to powieść dla młodzieży szukającej czegoś więcej niż romans.

Książka zawiera dobrą fabułę, akcja toczy się szybko w intrygującym, trochę mrocznym miejscu. Bohaterowie o wyjątkowej inteligencji i specyficznych cechach charakteru. Jest tajemnica, którą skrywa szkoła, a zaginięcie jednej z uczennic, dodatkowo powoduje szybsze bicie serca. Dostajemy dużo emocji i nerwowo przyspieszony oddech. Takich momentów, gdzie pojawia się strach i niepewność jest więcej.

To opowieść o bólu, cierpieniu duszy młodych ludzi i ciężaru, jaki niosą, by nie zawieść swoich rodziców i siebie, bo muszą być najlepsi. Cena, którą za to płacą jest ogromna, a rana do końca życia będzie widoczna na ich sercach. To historia, którą się albo pokocha, albo nie zrozumie, ale na pewno zapamięta. Kolejna powieść tego autora, która znajdzie miejsce w mojej pamięci w szufladzie z napisem „wyjątkowa”.

Link do opinii
Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:,

Nie opuszczaj mszy! Nie wchodź do lasu! I najważniejsze... Przestrzegaj zasad💬
Widzisz na okładce takie zdanie i jak przejść obojętnie.
Autor wymyślił całkiem niezłą fabułę z wątkiem kryminalnym.Książka jest utrzymana w mrocznym klimacie.
Jest ona bardziej skierowana do młodzieży, ale czytając ją wcale nie odniosłam takiego wrażenia.
Młodzi odbiorcy mogą bardziej wczuć się w niektóre wątki, gdyż szkoła jest ich dniem codziennym i mogą być dla nich bardziej przerażające niektóre sytuacje.
Tajemnica lasu nie dawała mi spokoju co jeszcze bardziej ciąglo mnie do kolejnych stron.
Akcja książki rozgrywa się w 1995/1996 roku i należy wziąć to pod uwagę. Mlodsi czytelniczy mogą czuć się nieco zagubieniu czytając o formach działania ówczesnej młodzieży. To czas bez smarfonów i ogólnie dostępnego internetu.
Szkoła Redemption Prep przyjmuje jedynie wybitnie uzdolnionych uczniów. Gromadzi ich jak króliki doświadczalne.
Wybierani są uczniowie z różnych dziedzin humanistycznych, ścisłych, umysły nieprzeciętne.
W szkole przeprowadzane są dziwne sesje terapeutyczne, rozmowy o niezrozumiałym podłożu. Czemu to wszystko ma służyć?
Autor przedstawia życie bohaterów sprzed naboru do szkoly. Ich wychowanie, wartości, które wynieśli z domu.
To wszystko przekłada się na dalsze wybory i plany względem ich.
Szkoła graniczy jedynie z lasem, jest na uboczu z bardzo ograniczonym dostępem do cywilizacji. Władze szkoły są rygorystyczne, bardzo dużą uwagę przywiązują do wieczornych mszy. Obecność jest obowiazkowa. Za złamanie tego nakazu są bardzo surowo karani.
W trakcie jednaj z mszy znika Emma. Jedna z bardziej lubianych uczennic. Ta wiadomość wstrząsa jej przyjaciółmi. Są tym faktem bardzo zaskoczeni i postanawiają szukać jej na własną rękę.
Podczas poszukiwań odrywają wiele skrywanych przez władze szkoły sekretów. Odkrywają prawde, która nigdy nie powinna zostać odkryta.
Dlaczego nauczycielom tak zależy na odnalezieniu Emmy?
Wiem napewno, że nie chciałabym się znaleźć w tak mrocznej, pełnej tajemnic szkole.

Link do opinii
Avatar użytkownika - delinquance
delinquance
Przeczytane:,

„Szkoła dla wybranych” to najnowsza pozycja od autora, który napisał swego czasu bardzo popularną książkę „Między nami chaos”. Akcja rozgrywa się w elitarnej szkole z internatem, do której uczęszczają tylko nadzwyczajne dzieci. Każde z nich pomimo młodego wieku ma na swoim koncie duże osiągnięcia. Pewnego dnia podczas zamieszania w kaplicy okazuje się, że zaginęła bardzo popularna w szkole dziewczyna, Emma. Rozpoczyna się wielkie śledztwo, a znajomi Emmy starają się odnaleźć ją na własną rękę. Podczas poszukiwań wychodzą na jaw fakty, które mogą wskazywać na to, że część osób nie chce, aby dziewczyna została odnaleziona.

Książka z opisu skojarzyła mi się z mieszanką „Szkoły dla elity” i „Pretty little liars”. Spodziewałam się po tej pozycji prostej historii, natomiast dostałam coś więcej. Od samego początku czuć mroczny i tajemniczy klimat. Styl autora również jest dosyć specyficzny i nie do końca się z nim polubiłam. Początek napisany został w taki sposób, że nie wiedziałam co się dzieje i nie byłam w stanie w pełni wciągnąć się w tą książkę. Po około 100 stronach wydarzenia zaczęły mi się układać w głowie i ku mojemu zaskoczeniu zaczęło mi się bardzo podobać. Akcja zdecydowanie przyspieszyła, wychodziło na jaw coraz więcej nowych faktów, które powoli składały się na rozwiązanie tajemnicy. Druga połowa książki dużo bardziej przypadła mi do gustu i uważam, że warto było przebrnąć przez początek. Ciekawym aspektem był analityczny umysł jednego z bohaterów i jego przemyślenia. Był to też jeden z czynników, które wpłynęły na nieco dziwny i tajemniczy klimat powieści. Nie spodziewałam się tego, że akcja rozwinęła się w takim, a nie innym kierunku i bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło. Oceniam na 4/5 gwiazdek i bardzo polecam się zapoznać.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Justtinazet
Justtinazet
Przeczytane:2020-08-28, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

Redemption Prep to szkoła, w której każdy uczeń jest wyjątkowy i został starannie dobrany by móc do niej uczęszczać.
Uczniowie, którzy się tutaj uczą, pochodzą z całego świata, często bardzo ubogich rodzin, jednak to co ich wyróżnia, to przede wszystkim wysoki poziom inteligencji lub jakieś ponadprzeciętne uzdolnienia. Akcja dzieje się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, początek książki bardzo obiecujący, czuć mroczny i tajemniczy klimat powieści. W drugiej połowie akcja nabiera tempa i mogłoby to być na plus ale niektóre momenty były tak absurdalne, że aż dziwne. Styl autora dosyć specyficzny i nie do końca przypadł mi do gustu. Książka napisana bardzo chaotycznie, urywane wątki, niedopowiedzenia. Bohaterów poznajemy przez zapiski w ich dziennikach i część z nich była nawet całkiem dobrze wykreowana ale czegoś zabrakło.
Książka zdecydowanie dla młodszego czytelnika choć nie powiem, że jakoś szczególnie się przy niej umęczyłam. Spodziewałam się czegoś innego ale nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Jest sporo opinii na jej temat i myślę, że warto wyrobić sobie własną.

Zatem czy polecam? Oczywiście, że tak i bardzo chętnie poznam Wasze wrażenia po tej lekturze.
_ _ _
Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję wydawnictwu @burdaksiazki

Link do opinii

Zaczęło się naprawdę ciekawie. Opis książki Szkoła dla wybranych był bardzo zachęcający, a jej początek stworzył u mnie niesamowitą chęć poznania zagadki zniknięcia jednej z uczennic. Jednak Samuel Miller nieco mnie rozczarował. Zapraszam na kilka słów o najnowszej powieści tego autora.

Jak tytuł zapowiada, szkoła Redemption Prep to miejsce dla wyjątkowo zdolnych uczniów. Każdy z nich znalazł się tutaj na zaproszenie władz szkoły i ma szansę na sukces w wybranej przez siebie dziedzinie. Książka zaczyna się od wyparowania Emmy w trakcie wieczornej mszy. Wszyscy ją widzieli, a jednak zapadła się pod ziemię. Oczywiście w tej sprawie interweniuje personel liceum, ale co nieuniknione również zaginięciem zainteresowała się grupa uczniów: od chłopaka Emmy, poprzez jej współlokatorkę oraz innych uczniów, aż po prześladowcę dziewczyny.

Trzeba zaznaczyć, że w szkole panują określone zasady, których nieprzestrzeganie grozi wydaleniem, czego boją się nastolatkowie. Każdy z nich ma inny cel, czując się wyjątkowym i ponadprzeciętnym. Jednym w wymogów jest prowadzenie dziennika, który ma służyć zrozumieniu swoich emocji.

Bohaterowie ratują tę powieść, ponieważ autor dość różnorodnie przedstawił kreacje postaci. Dzięki naprzemiennej narracji czytelnik poznaje zamiary, myśli i obawy każdego z uczniów, dzięki czemu może z którymś sympatyzować. Autor zwraca również uwagę na sprostanie młodych nastolatków oczekiwaniom swoich rodziców. To bardzo ważny wątek, niestety nie było go za dużo. Choć ciekawie mi się czytało o każdym z nich, to jednak minusem Szkoły dla wybranych jest fabuła i rozstrzygnięcie zagadki.

Zacznijmy od fabuły. Samuel Miller stworzył tajemnice, która powinna pchać akcję do przodu. Powinna, ale gdzieś zawiodło tempo. Jak na niecałe 400 stron książkę czytała naprawdę długo, i nawet miała chwilę przerwy od niej, ponieważ przestała mnie interesować. Skończyłam ją dzięki uporowi oraz chęci poznania głównego wątku. Nie wiem, czy zrobiłam dobrze, gdyż samo zakończenie było śmieszne, ale bardziej w sensie dziwno-żenującym. Byłam przekonana, że trafiłam na thriller młodzieżowy, a okazała się fantastyką, choć nic tego nie zapowiadało. Dodatkowo miała zakończenie otwarte, co być może sugeruje kontynuację tej opowieści.

Podsumowując, Szkoła dla wybranych to historia, z którą można się zapoznać, ale trzeba mieć na uwadze wolne tempo i dziwaczne zakończenie. Zapewne jest wielu czytelników lubiących takie mroczne klimaty szkoły z tajemnicą.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Lenka83
Lenka83
Przeczytane:2020-07-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 2020,

Szkoła dla wybranych to kolejna pozycja która przełamała moje ograniczenia w wyborze literatury, i pochłonęła mnie w całości.
Elitarna szkoła w której nie ma opłat za czesne, jest niesamowity program nauczania, globalna rekrutacja, dążenie do wyjątkowości , ewolucja emocjonalna uczniów. Szkoła w której panują zasady jak i wysokie bezpieczeństwo poprzez zapewnienie ochrony jak i monitoring obiektu. W tak chronionym budynku znika jedna z uczennic Emma.W pościg za prawdą co z stało się z uczennicą wyruszają osoby które były w większym lub mniejszym stopniu związani z Emma. Aiden jej chłopak, wybitny koszykarz, bogaty chłopiec. Neesha współlokatorka Emmy która stworzyła Apex lek ułatwiający koncentrację i poprawiający nastrój. Evan dzieciak zakochany w Emmie, który jako drugi pokonał komputer w grze w szachy.
Co stało się z Emma uciekła, czy może jednak nie żyje? Czy 3 dzieciaków, wybitnych dzieciaków jest wstanie dowiedzieć się prawdy, w świecie który jest kontrolowany przez nauczycieli?
Książka wchłonęła mnie całą. Jej mocne strony to:
Forma książka napisana jest z perspektywy trzech uczniów Aidena, Evana oraz Neesha. Dzięki takiej formie poznajemy nie tylko co każdego z nich łączyło z Emmą ale poznajemy ich samych ich wady jak i zalety ich tok myślenia jak i emocjonalność. Przedstawieni są nie tylko jako wybitni licealiści, ale jako ucznie żyjący pod presją, jako zwykli ludzie którzy mają swoje wady i tajemnice.
Druga ciekawa rzecz w książce to ciekawostki które autor wrzuca z różnych dziedzin, jest tu chemia, fizyka, psychologia, są eksperymenty które uczniowie przeprowadzają jak i ich efekty. Są ich cele jak i porażki.
Jedyny minus, który mi osobiście przeszkadzał to odkrycie tajemnicy szkoły. Osobiście wolałabym aby autor oparł to innym założeniu a nie jak... ( i tu pozostawiam puste pole aby nie odkrywać zakończenia historii).
Polecam bardzie ciekawa, wciągająca historia.

Link do opinii
Inne książki autora
Między nami chaos
Samuel Miller0
Okładka ksiązki - Między nami chaos

Czy wolałbyś żyć z koszmarną prawdą, czy w błogiej nieświadomości? Życie osiemnastoletniego Arthura wali się w gruzy, kiedy dostaje sądowy zakaz zbliżania...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy