Szkoła szpiegów na wakacjach

Tom 2 cyklu Szkoła szpiegów

Druga cześć cyklu „Szkoła szpiegów” Stuarta Gibbsa porównywanego przez niektórych młodych czytelników do cyklu J.K. Rowling, nosi tytuł „Szkoła szpiegów na wakacjach”.

Szpiedzy nie mają wolnego.  W końcu zło nigdy nie śpi. Benjamin Ripley przekonał się o tym boleśnie na własnej skórze. Jak duża część uczniów o tej porze roku, myślami był już prawie „na wakacjach”, snując dalekosiężne plany na temat tego, gdzie pójdzie, z kim i co tam będzie robić.

Kiedy dyrektor informuje go, że obowiązkowo musi wyjechać na letni obóz, Ben czuje się tak, jakby ktoś wylał mu na głowę kubeł zimnej wody. Jest przy tym chyba jednym uczniem, który nie zdawał sobie sprawy, co czeka go w trakcie wakacji.

Pogodzony ze swym losem, punktualnie zjawia się na miejscu zbiórki, a podstawiony autokar zabiera go w sam środek leśnej głuszy, do letniej szkoły.

Okazuje się przy tym, że nie tylko szpiedzy nie mają wakacji. Międzynarodowa organizacja terrorystyczna, która już raz próbowała zwerbować Bena, by zasilił ich szeregi, znowu daje o sobie znać.

I to jeszcze przed jego wyjazdem do letniej szkoły.

Ben znowu znajduje się na celowniku „Pająka” i musi zrobić wszystko, żeby rozwikłać zagadkę podwójnych agentów i przeżyć.

W letniej szkole, nie sprawiającej aż tak przygnębiającego wrażenia, jak szkoła szpiegów, Ben zostaje przydzielony do drużyny Piżmaków i z trudem przeżywa swój pierwszy dzień, a także wykańczający fizycznie i psychicznie  trening.

Po raz kolejny uciekając przed ”Pająkiem” zdobywa nowe informacje, nie tylko dotyczące siebie samego, ale też całej rodziny Hale. Oprócz Aleksandra, który przypisuje sobie sukcesy innych ludzi i niezwykle uzdolnionej Eriki, do gry wchodzi jeszcze jej dziadek, który nie pała zbytnim zaufaniem do swojego syna. Dużą sympatią cieszy się za to u niego wnuczka, Erika.

Niejedna tajemnica zostanie odkryta w tym tomie. Dowiemy się, co tak naprawdę stało się z Murray’em Hillem i czemu Ben był tak międzynarodowej organizacji terrorystycznej potrzebny.

Będziemy mieli również okazję się przekonać, że ludzie, którzy do tej pory byli przedstawiani, jako osoby nie posiadające żadnych nadzwyczajnych uzdolnień, potrafią się wykazać i działać w sposób, który może uratować całą sytuację.

Brawurowych akcji, mocnych wybuchów i wrażeń na pewno żadnemu czytelnikowi nie zabranie.

Będziemy mieli też okazję obserwować powrót – tylko chwilowy – jednej postaci zza grobu, co wywoła niemałe zamieszane i sprzeczne uczucia u niektórych bohaterów.

Czytelnik będzie też mógł lepiej poznać bohaterów drugoplanowych, do tej pory występujących raczej w tle. Dzięki temu zyskają jego sympatię. Ze mną im się to udało.

Polecam z czystym sercem młodszym i tym nieco starszym czytelnikom.

Informacje dodatkowe o Szkoła szpiegów na wakacjach:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2021-07-14
Dodał/a opinię:

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Szkoła szpiegów na wakacjach

Kup książkę Szkoła szpiegów na wakacjach

Szkoła szpiegów na nartach
Stuart Gibbs0
Okładka ksiązki - Szkoła szpiegów na nartach

Najsłynniejszy nastoletni tajny agent CIA z licencją na rozśmieszanie powraca z kolejną niebezpieczną misją. Z jakiego powodu tajemniczy chiński multimiliarder...

Szkoła szpiegów. Kierunek: Meksyk
Stuart Gibbs0
Okładka ksiązki - Szkoła szpiegów. Kierunek: Meksyk

Złowrodzy agenci Pająka wracają do gry. I nie liczą się z kosztami. Będzie luksusowo, wakacyjnie i... śmiertelnie niebezpiecznie! Ale od czego mamy superszpiegów...