Tajemnica z przeszłości

Dzień dobry Ewo, witaj Kamilu. Jak miło do was wrócić i dowiedzieć się co u was słuchać. Dziś premiera tej pozycji, a ja przychodzę do was z recenzją.

Ewa po mału zaczyna układać się sobie życie. Myśli, że zły los się od niej odwrócił i teraz będzie wszystko dobrze. Coraz bardziej otwiera się i angażuje w związek z Kamilem. Niestety do gospody przyjeżdża Agnieszka, dawna, nielubiana przez Ewę koleżanka, która żąda od niej pomocy. Kobieta dalej nie wyjawiła Kamilowi swoich sekretów, dlatego ulega szantażowi i pomaga znajomej. Do gospody również trafia Anastazja, która też chce uciec przed nieprzychylnymi opiniami. Czy Ewa wyzna w końcu Kamilowi swoje tajemnice? Czy Anastazja zrozumie swoje błędy? Czy Kamil wybaczy Ewie?

Autorka wyśmienicie prowadzi czytelnika przez fabułę. Jej książki są niczym balsam na duszę. Aż szkoda, że tak szybko się kończą! Wielowątkowe postacie, które wywołują pozytywne emocje, tylko dodają smaczku tej powieści. Bardzo ich polubiłam, a nawet współczułam Ewie.

W tym tomie poznamy trochę bliżej Anastazję, siostrę Kamila. Z początku nie pałałam do niej sympatią, strasznie mnie irytowała. Potrzebowałam dobrej chwili na zrozumienie i polubienie jej.

Bardzo podoba mi się styl autorki, a jej barwne opisy przyrody czy polskiej wsi, sprawiły, że miałam ochotę się tam znaleźć… Ja! Typowy mieszczuch, który nie wyobraża sobie życia na wsi! A po zachęcającym opisie Elbląga, zapragnęłam jeszcze raz zwiedzić to miasto, przecież to za miedzą ode mnie z Malborka i podziwiać starówkę oczami Ewy.

TAJEMNICA Z PRZESZŁOŚCI - to piękna opowieść, której nie będziecie mogli odłożyć! Czytanie jej to czysta przyjemność . Zatracicie się w tym malowniczym krajobrazie Żuławach!

Informacje dodatkowe o Tajemnica z przeszłości:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2021-09-01
Dodał/a opinię: kotoksiazka

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Tajemnica z przeszłości

Kup książkę Tajemnica z przeszłości

W cieniu wierzb
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - W cieniu wierzb

Na wybaczenie i na miłość nigdy nie jest za późno. Czy Ewa i Kamil znajdą w sobie odwagę, by się o tym przekonać? W końcu nadeszło lato pachnące...

Noc na Alasce
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Noc na Alasce

Cykl inicjuje współpracę Sylwii Kubik z Wydawnictwem Harde. Wspólnym mianownikiem tytułów z serii Harde babki będą sylwetki charakternych, twardych i niebanalnych...