Tajemnica z przeszłości

"Tajemnica z przeszłości" to książka, która poruszy Wasze serca i długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Poznajemy dalsze losy bohaterów "Krok do miłości".

Ewa pracuje w gospodzie jako kelnerka i mieszka w domku odziedziczonym po babci. Jej relacja z Kamilem staje się coraz głębsza. Myślą o tym, żeby ze sobą zamieszkać. Niestety dziewczyna nie potrafi mu w pełni zaufać. Boi się opowiedzieć o swojej trudnej przeszłości. Ma sekrety, które jej ciążą. Do tego, z niezapowiedzianą wizytą, przyjeżdża jej dawna znajoma Agnieszka. I szykują się problemy. Do Kamila przyjeżdża jego siostra, Anastazja, która ma kłopoty.

Czy związek Ewy i Kamila przetrwa? Co czeka ich w przyszłości? Przekonajcie się sami.

Tak jak poprzednia część, ta też, dzieje się na Żuławach. Autorka opisuje ich piękno, tradycje oraz historie związane z tym regionem.

Każdy rozdział dostarcza nam wiele emocji. Bardzo podobał mi się wątek odnawiania więzi rodzinnych. Anastazja, siostra Kamila, niezbyt często odwiedzała swoją babcię, Rozalię. Tym razem, ma okazję spędzić z nią o wiele więcej czasu. Często ze sobą rozmawiają. Dziewczyna poznaje historię swojej rodziny, a babcia staje się dla niej kimś ważnym.

Natomiast Ewę nie opuszczają demony z przeszłości. Bohaterka myślała, że znalazła spokój i szczęście na pięknej żuławskiej wsi, ale nadal wiele spraw ją przytłacza. Poznaje też trudną przeszłość swojej babci, o której nie miała pojęcia.

"Tajemnica z przeszłości" to książka, która ma w sobie dużo ciepła i nadziei na lepsze jutro. Autorka ma lekkie pióro i sprawia, że z każdym tomem, bardziej przywiązuję się do bohaterów. Zakończenie było zaskakujące i nie mogę się doczekać, co wydarzy się w kolejnej części.

Otulona kocykiem, z filiżanką zielonej herbaty, w jeden deszczowy wieczór pochłonęłam historię Ewy, Kamila i innych bohaterów powieści Sylwii Kubik.

Myślę, że wielbiciele niebanalnych historii obyczajowych z wątkiem miłosnym i tajemnicą w tle, będą zachwyceni po lekturze "Kroku do miłości" i "Tajemnicy z przeszłości". Tak jak ja.

Informacje dodatkowe o Tajemnica z przeszłości:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2021-09-01
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Tajemnica z przeszłości

Kup książkę Tajemnica z przeszłości

Leśne cuda
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Leśne cuda

W internecie Michalina ma status gwiazdy. Wiele kobiet chętnie zamieniłoby się z nią na jej życie w sielskiej, kurpiowskiej wsi. Ale nie każdy jej obserwator...

Pod naszym niebem. Opowieści z Wiary
Sylwia Kubik0
Okładka ksiązki - Pod naszym niebem. Opowieści z Wiary

Wieś – spokój i cisza. To tylko pozory. W niewielkiej wiosce na Powiślu jak w soczewce skupiają się problemy małe i duże. Karolinie nie daje...