Tego Ci nie powiem

Linda Zielińska „Tego Ci nie powiem”

Natalia od zawsze chciała zostać baletnicą. By rozwijać swój talent uczęszcza do rosyjskiej akademii baletowej. Mieszkający w Toruniu Adam po szkole rozpoczyna pracę jako kucharz. Wyjeżdża wraz z przyjaciółmi na wschód. W Kałudze zdobywają doświadczenie zawodowe. Pokoje wynajmują u rodziców Natalii. Spotkanie nie wydaje się być dziełem przypadku. Jak potoczy się ich relacja?

„Było w tej dziewczynie coś dziwnego, innego. Coś, czego nie umiałem określić, a tym samym przykuwało uwagę. Kłamstwem byłoby, gdybym powiedział, że nie zwróciłem uwagi na nią, tak samo jak ona na mnie.”

Powieść o trudnych wyborach, dorosłym życiu, pasji. Dobry pomysł na pokazanie różnic kulturowych miast, z których pochodzili Adam i Natalia oraz to, co łączy oba kraje - Polskę i Rosję. Ponadto mamy lata 90. i autorka nakreśliła jak żyło się w tym czasie. Urocze było korespondowanie w formie listów. A zaskakujące jest to, że książka inspirowana jest prawdziwymi zdarzeniami. I wtedy zastanawiasz się, co jest prawdą, a co fikcją. Poza tym, że Toruń to rodzinne miasto pisarki. 😄

Polecam, szczególnie dla tych nastoletnich czytelników. Młodzież będzie zachwycona lekturą.

Wspomnę o zakończeniu, które podsyca, aby historia miłosna miała kontynuację. ☺️

Informacje dodatkowe o Tego Ci nie powiem:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2021-11-10
Dodał/a opinię: Karolina Wawrowska

Tagi: literatura piękna literatura społeczno-obyczajowa Dlaczemu

Zobacz opinie o książce Tego Ci nie powiem

Kup książkę Tego Ci nie powiem