Teija. Krótko i nieszczęśliwie

Tom 2 cyklu Teija

Drugi tom książki, podobnie jak i pierwszy zachwyca mnie swoją okładką jak i nietuzinkową fabułą, która od pierwszych zdań, aż po ostatnie trzyma w napięciu. Autorka genialnie poprowadziła historię, dając czytelnikowi ogromną dawkę emocji, wrażeń oraz wywołując totalny chaos w głowie. Z taką niesamowicie ciekawą lekturą nie można się nudzić nawet przez chwilę, sensacja i tajemniczy klimat budzi lęk, a także mocno intryguje.

May Shannon ciągle ogląda się za siebie, czując na plecach oddech mordercy, który zagraża nie tylko jej, ale również jej bliskim. Zakapturzona postać stara się ze wszystkich sił uprzykrzyć jej życie. Zabijając jej przyjaciółkę, doprowadza ją do ogromnej rozpaczy.

Jedynie Jase potrafi chociaż na chwilę oderwać ją od tego wszystkiego. Jego wsparcie jest dla niej ważne, gdyż obdarzyła go uczuciem i zaufaniem. Jednak głęboko w sercu skrywa ona mroczny sekret, który chociaż ją dręczy, to boi się go wyjawić, gdyż może się stać przyczyną, iż chłopak się od niej odwróci.

Jakie tajemnice z przeszłości ukrywa May? Dlaczego nie chce ich wyjawić? Kim jest Teija i dlaczego ta postać uwzięła się na bohaterkę? Czy dopadnie ona dziewczynę i zada jej ostateczny cios?

Przyznaję, że powieść jest niesamowita, wciąga niczym wodny wir w otchłań i trzyma w żelaznym uścisku, nie pozwalając się wyrwać. Co dziwne, odkładając przeczytaną książkę miałam płytki, urywany oddech, na plecach czułam przebiegające dreszcze, a głowę rozsadzało mi tysiące pytań, na które nadal nie znam odpowiedzi.

Ta pozycja jest jak narkotyk, uzależnia i nie można o niej zapomnieć. Treść miejscami szokuje, przepełniona jest wieloma zwrotami akcji, a wszystkie odczucia postaci były przeze mnie odbierane, jakbym to ja była w skórze May. Strach, ból, rozpacz, niepewność, rozterki, niebezpieczeństwo to tylko niektóre z nich.

Autorka świetnie wykreowała bohaterów, którzy są bardzo naturalni, z zaletami i wadami, co uważam za duży plus. Styl Claire zachwyca swą plastycznością i prostotą w odbiorze, ułatwiając szybkie pochłanianie tekstu.

Jeśli lubicie odczuwać napięcie, intrygują was mroczne zagadki i silne emocje, które nie chcą opaść, to polecam przeczytać „Teija”. Nie zwlekajcie, gdyż jest to lektura, gdzie rodzi się w nas dusza śledczego, pragnąca odkryć tożsamość zakapturzonej postaci oraz zrozumienia jej nienawiści akurat do Shannon. Może domyślicie się szybciej ode mnie czym się kieruje i jakie urazy skrywa. Miejmy nadzieję, że autorka szybko uraczy nas trzecią częścią i wyjawi więcej informacji.

Informacje dodatkowe o Teija. Krótko i nieszczęśliwie:

Kup książkę Teija. Krótko i nieszczęśliwie

Teija. Czarna róża
Alexandra Claire0
Okładka ksiązki - Teija. Czarna róża

Przeprowadzka z bratem do nowego miasta. Pójście na studia i do wymarzonej pracy. Ucieczka od przeszłości. Rozpoczęcie nowego rozdziału. Dla May Shannon...