Teija. Krótko i nieszczęśliwie

Tom 2 cyklu Teija

Kontynuacja Teija. Czarna róża Dotychczasowe spokojne życie May w Charleston wali się niczym domek z kart. Kiedy Teija - tajemnicza zakapturzona postać w masce - zabija jej najlepszą przyjaciółkę, May nie potrafi poradzić sobie ze stratą i niebezpieczeństwem, które czai się za rogiem. Promykiem słońca w jej codzienności jest Jase, który za wszelką cenę próbuje chronić ukochaną. Teija to nie jedyny problem spoczywający na barkach May. Sekrety z przeszłości i ciągnąca się za nimi trauma nie dają o sobie zapomnieć. Pomimo wsparcia Jasego zaufanie komukolwiek staje się dla niej coraz trudniejszym wyzwaniem. Jest zdania, że ciężar, który dźwiga, może okazać się dla niego zbyt przytłaczający, a głęboko skrywana tajemnica przyczynić się do zniszczenia rodzącego się między nimi uczucia. Obydwoje muszą pokonać długą, pełną przeszkód drogę, by w końcu zyskać swoje "długo i szczęśliwie". Nieprzewidywalna Teija udowadnia im jednak, że takie zakończenie nie jest im pisane. Zaczyna się walka z czasem, a jej stawka to życie lub śmierć. Fantastyczna, trzymająca w napięciu powieść z dreszczykiem, w której obsesja i pożądanie umiejętnie mieszają się z wątkiem detektywistycznym. Autorka wciąga czytelnika w nieprzewidywalną rozgrywkę, pełną intryg i kłamstw, namiętności i manipulacji, tajemnic i czyhających wszędzie niebezpieczeństw. Zastrzyk adrenaliny gwarantowany! - Literacki Świat Cyrysi

Informacje dodatkowe o Teija. Krótko i nieszczęśliwie:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-05-17
Tytuł oryginału: Teija. Krótko i nieszczęśliwie
Język oryginału: Polski

Kup książkę Teija. Krótko i nieszczęśliwie

Teija. Krótko i nieszczęśliwie - opinie o książce

Uwielbiam książki, w których dużo się dzieje. A jeśli jest jeszcze, połączenie romansu z wątkiem kryminalnym, to jestem absolutnie zachwycona, bo wiem, że będzie ciekawie 😍 Autorka absolutnie mnie nie zawiodła, przeciwnie 😍 mam jeszcze większy chaos w głowie, a lista osób, które podejrzewam o najgorsze jest co raz dłuższa 🤣🙈 II tom serii Teija jest tak samo ciekawy i porywający jak część I. Dlatego z taką przyjemnością go przeczytałam w tak krótkim czasie ;) a co znajdziemy w tej części? O tym co nieco poniżej ;) ⬇️⬇️

May boryka się z wieloma problemami i bardzo trudną przeszłością. Nie tylko Teija zagraża jej i jej bliskiemu otoczeniu ale także skrywane przed wszystkimi tajemnice, które wiążą się z ogromną traumą. Dziewczyna wie, że może polegać na swoim ukochanym - Jase, jednak boi się komukolwiek zaufać. Ze wszystkim chce poradzić sobie sama, choć niejednokrotnie bywa to bardzo trudne do zrealizowania. Nie chce narażać mężczyzny na niebezpieczeństwo oraz zniszczyć tego, co się pomiędzy nimi rozwija. Okazuje się, że oboje skrywają sporo tajemnic. Ich wspólna droga do szczęścia nie jest jednak usłana różami. Jest pełna wybojów, zakrętów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Kiedy już wydaje im się, że przysłowiowy happy end może pojawić się na horyzoncie, Teija ponownie wkracza do akcji. Udowadnia im, że szczęśliwe zakończenia istnieją tylko w bajkach. A realne życie jest pełne bólu, cierpienia i śmierci. Nagle okazuje się, że zaczyna się walka o wszystko. O czas i o życie... A z tego pojedynku tylko jedna strona może wyjść zwycięsko. Komu uda się zatem wygrać tę nierówną walkę? Czy May pokona swoje lęki? Czy Jase będzie naprawdę takim księciem, o jakich dziewczyna czytała w książkach? I przede wszystkim co zaplanował/ zaplanowała Teija by zniszczyć życie młodej, mocno poturbowanej przez życie dziewczyny? Odpowiedzi na te pytania powinniście znaleźć podczas czytania lektury.

Muszę powiedzieć, że z dużą niecierpliwością czekałam na tę część. Autorka zostawiła mnie w poprzednim tomie z mnóstwem pytań bez odpowiedzi oraz sporym napięciem. W tej części, rozwiązały się tylko niektóre kwestie, jednak dalej jest całe mnóstwo tajemnic i niedomówień. Powiem wam, że moja lista podejrzanych znacząco się wydłużyła i mam jeszcze większy mętlik w głowie. 🙈Bardzo mi się podoba to, że tutaj nic nie jest oczywiste. Rozwiązanie nie jest podane na tacy. Przeciwnie, jest bardzo zagmatwane, tajemnicze i jeszcze bardziej intrygujące. Dzięki temu publikację czyta się z bardzo dużym zainteresowaniem. Cała fabuła jest na tyle wciągająca, że lecimy strona po stronie nie wiadomo kiedy. Mi zajęło przeczytanie tej pozycji zaledwie 2 dni, choć książka liczy ponad 300 stron. To powinno być dla Was zatem najlepszą rekomendacją ;) Ciężko się oderwać a jednocześnie znajdziemy tutaj wszystko co dobre. Jest i romans, i tajemnice i zagadki i ten wątek kryminalny, dzięki któremu cała historia tworzy spójną całość. Jeśli zatem lubicie niebezpieczeństwo, adrenalinę, napięcie oraz trudną miłość, sięgnijcie po tę lekturę. Myślę, że się nie zawiedziecie. Ja jestem bardzo zadowolona z poznania tej publikacji i z niecierpliwością czekam na kolejny tom 💜💜 Mam nadzieję, że wasze odczucia po lekturze będą podobne do moich ;) dziękuję Wydawnictwo WasPos za egzemplarz do recenzji. Polecam i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów. 🖤🖤

💙RECENZJA PATRONACKA💙

„Jesteś moim Aniołem Stróżem.

To ty rozświetlasz wszystko dookoła.Każdy dzień,

każde miejsce.

Nadałaś kolorów mojemu życiu,dajesz energię i radość. Dzięki tobie codziennie wstaję z łóżka z uśmiechem na twarzy,a pierwsze o czym myślę po przebudzeniu,

to ty”

Utrata dwóch bliskich osób, sprawia, że May coraz bardziej boi się o życie wszystkich wokół. Obawa o bezpieczeństwo młodszego brata, przyjaciela, oraz jak sobie w końcu uświadamia, ukochanego Jase’a, który jest przy niej i robi dosłownie wszystko co może i, który za wszelką cenę próbuje chronić ukochaną, przed tajemniczą postacią w masce, sprawia, że May przeżywa tą sytuację ze zdwojoną siłą. Teija śledzi ich każdy krok, pozostawiając po sobie coraz bardziej zatrważające wiadomości, i tak jak to na w swoim chorym zwyczaju czarną różę. Na domiar złego ojciec Jasego, próbuje rozdzielić tych dwoje, nie wierząc w bezinteresownosć May. A dopadające co chwila złe wspomnienia i traumy z przeszłości, ranią, ale też nieoczekiwanie bardzo zbliżają ją z Jasem.

Teija jednak okazuje się być przebieglejsza od nich, i pomimo nieustannej ochrony, życie i zdrowie May jest w ciągłym niebezpieczeństwie.

Nikt nie potrafi odkryć jej tożsamości.

Nikt nie potrafi jej dorwać i ukarać.

Nikt nie potrafi jej powstrzymać…

A im dłuższe wiadomości, tym więcej znaków zapytania,na które wciąż nie ma odpowiedzi.

Zakończenie jak zwykle,wbija w fotel i autorka znowu zostawia nas w momencie, w którym szukamy kolejnych stron, ale musimy znowu zadowolić się słowami CDN..

Z niecierpliwością czekam na wyjaśnienie  kim jest Teija i przede wszystkim, dlaczego uwzięła się akurat na May.

Jeśli lubicie książki pełne tajemnic,ale też zatrważających momentów, oraz wielu emocji i wydarzeń to ta seria jest dla Was.

Jeśli lubicie książki,w których droga do emocjonalnego odnalezienia siebie przez bohaterów,jest długa, kręta i pełna zawirowań, to,to co dzieje się między May, a Jasem,to ta książka jest właśnie taka.

No i jeśli lubicie, gdy autorka nie wyjaśnionym zakończeniem, doprowadza Was do furii, to w tym przypadku na bank będziecie zadowoleni.

Reasumując, w drugim tomie serii Teija, czytelnik dostanie tyle wrażeń i emocji, co w pierwszym, a może nawet i więcej.

Niech Was nie zwiedzie tytuł, bo w tej części, mają też miejsce, długie i przyjemne momenty, oczywiście wszystko ze smakiem, ale też bardzo przyjemne w czytaniu.

Gorąco polecam💙

Czekam na więcej Alexandra Claire - strona autorska💙

Czekam na rozwiązanie tej zagmatwanej zagadki💙

I jeszcze raz pięknie dziękuję, za przyjemność objęcia patronatem medialnym także drugiego tomu Teiji 💙

Drugi tom książki, podobnie jak i pierwszy zachwyca mnie swoją okładką jak i nietuzinkową fabułą, która od pierwszych zdań, aż po ostatnie trzyma w napięciu. Autorka genialnie poprowadziła historię, dając czytelnikowi ogromną dawkę emocji, wrażeń oraz wywołując totalny chaos w głowie. Z taką niesamowicie ciekawą lekturą nie można się nudzić nawet przez chwilę, sensacja i tajemniczy klimat budzi lęk, a także mocno intryguje.

May Shannon ciągle ogląda się za siebie, czując na plecach oddech mordercy, który zagraża nie tylko jej, ale również jej bliskim. Zakapturzona postać stara się ze wszystkich sił uprzykrzyć jej życie. Zabijając jej przyjaciółkę, doprowadza ją do ogromnej rozpaczy.

Jedynie Jase potrafi chociaż na chwilę oderwać ją od tego wszystkiego. Jego wsparcie jest dla niej ważne, gdyż obdarzyła go uczuciem i zaufaniem. Jednak głęboko w sercu skrywa ona mroczny sekret, który chociaż ją dręczy, to boi się go wyjawić, gdyż może się stać przyczyną, iż chłopak się od niej odwróci.

Jakie tajemnice z przeszłości ukrywa May? Dlaczego nie chce ich wyjawić? Kim jest Teija i dlaczego ta postać uwzięła się na bohaterkę? Czy dopadnie ona dziewczynę i zada jej ostateczny cios?

Przyznaję, że powieść jest niesamowita, wciąga niczym wodny wir w otchłań i trzyma w żelaznym uścisku, nie pozwalając się wyrwać. Co dziwne, odkładając przeczytaną książkę miałam płytki, urywany oddech, na plecach czułam przebiegające dreszcze, a głowę rozsadzało mi tysiące pytań, na które nadal nie znam odpowiedzi.

Ta pozycja jest jak narkotyk, uzależnia i nie można o niej zapomnieć. Treść miejscami szokuje, przepełniona jest wieloma zwrotami akcji, a wszystkie odczucia postaci były przeze mnie odbierane, jakbym to ja była w skórze May. Strach, ból, rozpacz, niepewność, rozterki, niebezpieczeństwo to tylko niektóre z nich.

Autorka świetnie wykreowała bohaterów, którzy są bardzo naturalni, z zaletami i wadami, co uważam za duży plus. Styl Claire zachwyca swą plastycznością i prostotą w odbiorze, ułatwiając szybkie pochłanianie tekstu.

Jeśli lubicie odczuwać napięcie, intrygują was mroczne zagadki i silne emocje, które nie chcą opaść, to polecam przeczytać „Teija”. Nie zwlekajcie, gdyż jest to lektura, gdzie rodzi się w nas dusza śledczego, pragnąca odkryć tożsamość zakapturzonej postaci oraz zrozumienia jej nienawiści akurat do Shannon. Może domyślicie się szybciej ode mnie czym się kieruje i jakie urazy skrywa. Miejmy nadzieję, że autorka szybko uraczy nas trzecią częścią i wyjawi więcej informacji.

Teija nie odpuszcza. Sukcesywnie podąża za May Shannon. Ona jest jej celem i nie ma zamiaru odpuścić.
   Ale Teija to nie jedyny problem May. Dokłada się do tego jej tajemnica z przeszłości, która może okazać się przeszkodą nie do pokonania. Poza tym jej nieufność i ostrożność nie pomaga.
   Ale Jase Calloway się nie podajei. Bierze sobie za cel zdobycie zaufania kobieta co najważniejsze - zapewnienie ochrony.
   Tylko czy mu się uda? Czy ochroni kobietę przed zamaskowaną postacią? Czy uda im się pokonać Teiję?

Tajemnicza Teija w pierwszej części już budziła mój niepokój. Ta tajemnicza postać cały czas jest skryta mrokiem. Autorka bardzo dobrze ukryła jej tożsamość. Cały czas się wtedy głowiłam kim jest. W drugiej części sytuacja się powtórzyła.
   Teija powoduje niepokój. Czytelnik ma wrażenie, że on sam uczestniczy w tym wyścigu. W wyścigu o życie, kiedy to czuć oddech śmierci na plecach.
   W kontynuacji to wrażenie się potęguje. Tym bardziej, że to jeszcze nie koniec. Że jeszcze autora szykuje dla nas kolejną część.
   Mamy tutaj elementy grozy, thrillera, grozy i sensacji. Do tego dochodzi piękne uczucie między bohaterami, które zdecydowanie osładza te traumatyczne wydarzenia. Pozwała na złapanie oddechu i złapanie takiego dystansu przed kolejnym ciosem tajemniczej Teiji.
   Bardzo mi się podobała także relacja między May a Jasem. Cierpliwości, troska, empatia. Czystość zamiarów. Przyciąganie i walka z przeszkodami, z jakimi sami nieraz możemy się spotkać. Oczywiście może poza reporterami, bo wiadomo, że bycie w blasku fleszy rządzi się swoimi prawami.
   Wątkiem wiele. Każdy z nich odrębny, dopracowany ale fajnie połączony z całością fabuły. Wtopione w historię, która wstrzymuje oddech. Dostarcza emocji. Włos się jeżyły, by za moment słodycz zalała moje serce.
   To genialna historia. Ogromnie mnie wciągnęła. Nie mogłam się od niej oderwacy. Przeczytana na raz - nieodkładalna. Cały czas korciło mnie aby sobie podejrzeć ostatnią stronę. Cieszę się bardzo, że się powstrzymałam. Nie miałabym aż takiej przyjemności. A teraz pozostaje mi tylko uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na kolejny tom - mam nadzieję, że jak najszybciej.
   Zachęcam do czytania oczywiście z zachowaniem chronologii. Koniecznie!
   Idealna lektura dla fanów romantyczności a także mocniejszych scen a także poszukiwaczy adrenaliny.

Polecam

Współpraca Wydawnictwo WasPos

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-06-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Recenzenckie,

Choć zazwyczaj na początku każdej recenzji filozofuję, to tym razem muszę napisac:

OKŁADKA WYMIATA!

Jestem okładkową sroką i nie potrafię przejść obojętnie obok takich dzieł ???

Dla niektórych jest to wyłącznie oprawka, która zostaje stworzona automatycznie, jednak prawda jest taka, że stworzenie takiego cuda to nie lada wyzwanie, za co wielkie brawa należą się @patty_goodman_ ???

Teija powraca, aby dokończyć swoje dzieło. Zakapturzona postać w masce nie pozwala nabrac oddechu May Shannon, przypominając jej na każdym kroku o swojej obecności. Kiedy z jego ręki ginie najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki, dziewczyna nie potrafi sobie poradzić ze stratą kolejnej bliskiej osoby. Czy tajemnicze zgony mogą się ze sobą łączyć?
Jedynym promykiem optymistycznego zakończenia okazuje się uratowany w poprzedniej części serii Jase. Para zbliża się do siebie, lecz tajemnice z przeszłości i dzielącą ich przepaść mogą sprawić, że ich związek nie przetrwa próby czasu.
Czy Teija dopnie swego i wyeliminuje wszystkie osoby, na których zależy May? Czy uczucie jakie ich łączy to miłość? A może to tylko poczucie odpowiedzialności i chęć odwdzięczenia się za uratowanie życia...

Czytajac historie stworzoną przez @alexaandra_claire, nie potrafiłam przestać podejrzewać każdego z występujących bohaterów. Nie oszczędziłam ani jednej osoby, knujac i oskarżając ich o najgorsze. Złapałam się nawet na tym, że przestałam skupiać się na romansie, który czai się w tle książki, na poczet zagadki detektywistycznej. Jeszcze kilka takich powieści, a zrobię poważną konkurencję Rutkowskiemu ??
Uwielbiam zagadki i czające się za rogiem zło, więc do lektury zabrałam się z ogromną przyjemnością.
Główna bohaterka zmaga się z wieloma rozterkami, co nie jest łatwe, kiedy do jej życia powraca osoba z przeszłości. Chcąc uchronić braciszka przed wisząca w powietrzu tragedią, postanawia zaufać mężczyźnie i powierzyć w jego ręce ich bezpieczeństwo.

Dziękuję wydawnictwu @waspos za egzemplarz recenzencki, a autorce raz jeszcze gratuluję wczorajszej premiery.

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2022-05-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

Bardzo czekałam na kontynuacje ,,Teija" pierwszy tom ,,Teija. Czarna róża" skradł moje serce i identycznie się stało przy tomie drugim ,,Teija. Krótko i nieszczęśliwie".

Czytając dosłownie nie mogłam oderwać się od książki, jeden wieczór i przeczytana od deski do deski. Autorka zafundowała również w drugiej części fabułę pełną zwrotów akcji oraz rollercoaster emocji, które trzymały do ostatniej strony.

Teija tym razem swoje działania skupia na May. Kobieta stara się żyć normalnie, ale cały czas na karku czuje swojego prześladowcę. A przeszłość coraz bardziej zagłada przez okna i puka do wszystkich drzwi.

A w tle rozwija się powoli relacja pomiędzy Jase i May. Mężczyzna stara otoczyć ochroną i zapewnić bezpieczeństwo May i jej bratu. Ale Teija niejednokrotnie wyciąga ręce po kobietę.

Kto wygra w tej walce? Czy związek Jase i May przetrwa próbę czasu?

Przez całą książkę starałam się zgadnąć kto ukrywa się pod kapturem i maską. Niestety nic mi z tego na ten moment nie wyszło. Zakończenie zostawiło po sobie więcej pytań i odpowiedzi.

Jeśli szukacie książkę, w której tajemnice, gonią tajemnicę, a emocje nie odpuszczają do ostatniej strony to musicie  sięgnąć po tą serię.

,,Teija" czeka na Was za rogiem.

Polecam!!!

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-05-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Teija krótko i nieszczęśliwie'' to drugi Tom cyklu Teija.

May nie może sobie poradzić po stracie swojej najlepszej przyjaciółki. Czuje się niepewnie, bo Teija nadal jest tuż obok niej i zagraża jej życiu. Dotychczasowe spokojne życie May w Charleston wali się niczym domek z kart.
Jedmak Teija nie jest jedynym problemem May. Sekrety przeszłości i trauma też nie dają o sobie zapomnieć.

"Byłam zdana tylko na siebie, bo to była moja wojna. Moja walka, którą ja zaczęłam, więc i ja musiałam ją skończyć".

Widząc to Jase postanawia pomóc dziewczynie i zostać jej promykiem słońca w całej ciemności ktora ją otacza.

"W życiu trafisz nieraz na ludzi, którzy mówią zawsze odpowiednie słowa w odpowiedniej chwili. Ale w ostatecznym rozrachunku musisz ich sądzić po czynach. Liczą się czyny, nie słowa''.
To świetna historia. Ogromnie mnie wciągnęła i nie mogłam się od niej oderwać.
To powieść pełna bólu, cierpienia, strachu. Od początku mamy zbudowane niesamowite napięcie, a wydarzenia wywołują ciarki.
Dziękuję Autorce za możliwość przeczytania tej opowieści.

Teija to nie jedyny problem jaki zaprząta głowę May. Dziewczyny musi poradzić sobie z trudną przeszłością, która coraz bardziej daje o sobie znać. Pomimo wielkiego wsparcia ze strony Jasego dziewczynie trudno jest zaufać innym ludziom. Wierzy, że nikt nie jest w stanie udźwignąć tego co ją spotkało. Oboje muszą przejść długą drogę by ich wspólne ,,długo i szczęśliwe'' było możliwe. Jednak Teija nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Czy May uda się uwolnić od swojego prześladowcy? Czy odkryje kim jest tajemniczy człowiek, który prześladuje ją od jakiegoś czasu? Pierwszy tom cyklu Teija zakończył się mocnym akcentem. To sprawiło, że przez długi czas nie mogłam dojść do siebie i kiedy emocje nieco opadły zaczęłam zastanawiać się kim była tytułowa Teija. Niestety, autorka tak drobiazgowo dopracowała fabułę, że nie potrafiłam wskazać jednej konkretnej postaci, która mogłaby być czarnym charakterem. W końcu zaczęłam podejrzewać o to prawie wszystkich bohaterów. Liczyłam, że zmieni się to dzięki kolejnej części. Rozczarowałam się. Oczywiście sobą, bo pomimo wskazówek, które podrzucała nam autorka, w dalszym ciągu nie potrafię wskazać kto kryje się pod pseudonimem ,,Teija''. A tak liczyłam na to, że tym razem poznam tożsamość osoby, która uczyniła tak wiele zła. Autorka jest osobą młodą. W związku z tym mogłoby się zdawać, że jej warsztat literacki nie będzie jeszcze w pełni ukształtowany a to przełoży się na jakość książki. Okazało się, że młody wiek nie jest znacznikiem jakości literatury, która wychodzi na rynek wydawniczy. Świetnym przykładem jest właśnie cykl Teija, który zrobiła na mnie ogromne wrażenie i jest jedną z lepszych serii jakie udało mi się przeczytać. Teija. Krótko i nieszczęśliwie trzyma czytelnika w napięciu już od samego początku. Gra, którą z May prowadzi Teija sprawia, że nie możemy być pewni jego kolejnego kroku. Po chwili spokoju ten atakuje dziewczynę po raz kolejny. Tak było wielokrotnie aż stało się jasne, że każda chwila spokoju zaczynała być złowrogą cisza przed burzą. To sprawiło, że czytelnik pragnie jak najprędzej dowiedzieć się czy May i Jase poradzą sobie w momencie gdy jeszcze raz będą musieli zawalczyć o swoją miłość, spokój nawet życie. Teija. Krótko i nieszczęśliwie to historia pełna emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, sprawiających niejednokrotnie, że czytelnikowi mocniej zabije serce. Za mocną stronę książki uważam starannie zaplanowaną fabułę oraz zagadkę tożsamości Teiji, którą pomimo podpowiedzi znajdujących się w środku, nie potrafimy odgadnąć. Ta książka sprawia, że czytający przepadnie bez reszty gdy tylko zetknie się frapującą fabułą i posiadającymi liczne tajemnice bohaterami. Polecam tę książkę z całego serca i jednocześnie zapewniam, że jeśli ktoś zdecyduje się po nią sięgnąć, podobnie jak ja, będzie chciał jak najszybciej poznać dalsze losy wycofanej May i czarującego Jasego.
Teija. Czarna róża
Alexandra Claire0
Okładka ksiązki - Teija. Czarna róża

Przeprowadzka z bratem do nowego miasta. Pójście na studia i do wymarzonej pracy. Ucieczka od przeszłości. Rozpoczęcie nowego rozdziału. Dla May Shannon...