Terytorium

Jaka ostatnio przeczytana książka wzbudziła w was mnóstwo emocji? W moim przypadku jedną z takich książek jest najnowszy thriller autorstwa Agnieszki Pietrzyk. Czytałam kilka książek autorki, ale jeszcze żadna nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, jak „Terytorium”.

W lesie przy granicy polsko – rosyjskiej dochodzi do tragedii. Kapral Derkacz z Wojskowej Obrony Terytorialnej przekonany, że ma przed sobą uzbrojonego mężczyznę oddaje śmiertelny strzał w stronę cywila.

Na miejscu pojawia się policja, jednak terytorialsi nie zamierzają z nimi współpracować. W dodatku kobieta, która przebywała w aucie z zastrzelonym mężczyzną, staje się cenna zarówno dla wojskowych, jak i policjantów. Nie wiedzą jednak, że ona ma swój cel do zrealizowania i z pewnością nie jest nim pomoc żadnej ze stron.

Agnieszka Pietrzyk potrafi stworzyć historię, która wciąga czytelnika od pierwszych stron I trzyma w napięciu do samego końca. „Terytorium” przeczytałam w zasadzie w jeden wieczór. Już po kilku przeczytanych stronach czułam, że to historia, której nie odłożę,, nim nie poznam zakończenia. Ile nerwów kosztowała mnie ta historia, to tylko ja wiem. Nie mogłam wyjść z podziwu dla autorki dla pomysłu poprowadzenia fabuły. „Terytorium” to thriller, w którym autorka w mistrzowskim stylu buduje napięcie, co chwilę, zaskakując nas kolejnymi zwrotami akcji, z, w których aż kipi od emocji. Ogromne brawa za wykreowane postaci pod względem psychologicznym — dla mnie to niemal mistrzostwo.

„Terytorium” to thriller, w którym dostaniecie to, czego fani mrocznych i dusznych historii oczekują od tego gatunku. To historia, w której tempo nie zwalnia nawet na moment. Muszę też wspomnieć o zakończeniu — autorka dosłownie wbiła mnie w fotel. Mimo iż cała historia potrafi wzbudzić w czytelniku mnóstwo negatywnych emocji, to zakończenie, jakie zaserwowała pani Agnieszka, dosłownie mnie zszokowało.

Jeżeli szukacie mocnego thrillera, takiego, od którego nie będziecie mogli się oderwać, choćby na moment, to polecam Wam sięgnąć po „Terytorium”. Jestem przekonana, że fani gatunku będą usatysfakcjonowani!

Informacje dodatkowe o Terytorium:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2023-01-25
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Zobacz opinie o książce Terytorium

Kup książkę Terytorium

Pół Polski wyśmiewało wojsko terytorialne. Czytał te obrzydliwe wpisy w internecie. Wszyscy terytorialsi zapoznawali się z obśmiewczymi komentarzami, choć major mówił, aby tego nie robili. Byli nazywani: kotami prezesa, antkami i kaczuszkami. Sugerowano, że biorą kasę za nic, bo nic nie potrafią i nic pożytecznego nie robią.

Młodszy aspirant Nikita Sokołow był nakręcony jak zabawka na gwiazdkę.

Czas na miłość, czas na śmierć
Agnieszka Pietrzyk0
Okładka ksiązki - Czas na miłość, czas na śmierć

Są polowania, w których to człowiek staje się ofiarą. Zora Radke nie miała łatwego życia. Pochodząca z rozbitej rodziny, trafiła do więzienia za...

Zostań w domu
Agnieszka Pietrzyk 0
Okładka ksiązki - Zostań w domu

Rasowy thriller. Akcja jest tak gęsta, że nie odłożycie tej książki przed świtem”. Marta Guzowska Jak bezpiecznie czujesz się we własnym mieszkaniu...