To, co najcenniejsze

Tęsknicie już za wakacjami?
Ja tak. W tym roku jakoś zbyt szybko przeleciały 😟
Ale miałam okazję je sobie przedłużyć i to dzięki najnowszej książce Samanthy Young. To kolejna już część serii Hart's Boardwalk, w której Autorka zabiera nas do malowniczego nadmorskiego Hartwell. I wcale nie trzeba znać poprzednie powieści z cyklu, żeby się odnaleźć. Krótkie wspomnienie wydarzeń zastosowane przez Autorkę pozwala czytelnikowi bez problemu zrozumieć wydarzenia z przeszłości i wejść w historię kolejnych bohaterów.
Samantha Young stworzyła bardzo ciepły, ale nie pozbawiony zwrotów akcji i elementów sensacyjnych romans. Jeżeli znacie jej twórczość, to z pewnością zgodzicie się, że lubi poruszać ważne tematy społeczne, a jej powieści przepełniają emocje.
Tym razem poznajemy historię Jacka, znanego z poprzednich części antybohatera, i Emery, skrytej dziewczyny prowadzącej księgarnio-kawiarnię. Znają się się od 9 lat, odkąd Emery pojawiła się w Hartwell. Obydwoje pochodzą z rodzin, w których pieniądze i władza, a nie bliskość i oddanie wiodły prym. Obydwoje skrywają swoje tajemnice, które jak się okazuje, potrafią przekreślić szanse mającej się ku sobie parze na wspólną przyszłość.
Autorka po raz kolejny udowadnia, że za każdą życiową decyzją kryje się ważny powód i tylko otwarcie się na drugiego człowieka, wybaczenie i zrozumienie oraz uświadomienie sobie, że trzeba czasem zaryzykować i wziąć sprawy w swoje ręce, spowoduje, że znajdziemy swoje szczęście.
Ta historia zawładnęła mną do takiego stopnia, że sięgnęłam po poprzednie części tej serii. I wcale mi nie przeszkadzało, że znam już zakończenie. Chciałam pozostać w tym klimacie, dającym czetelnikowi psychiczny spokój i odpoczynek pomimo trudnych i bolesnych tematów poruszanych przez Autorkę.
Ta książka jest jak pigułka na jesienne rozdrażnienie i chandrę, jest jak spotkanie z przyjacielem, które poprawia humor i daje nadzieję. Przynajmniej na mnie tak podziałała.

Informacje dodatkowe o To, co najcenniejsze:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: The Truest Thing
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Zobacz opinie o książce To, co najcenniejsze

Kup książkę To, co najcenniejsze

Żyj szybko, kochaj głęboko
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Żyj szybko, kochaj głęboko

Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia? Ona była najfajniejszą dziewczyną w mieście, on właśnie się sprowadził z rodzicami i...

To, czego o mnie nie wiesz
Samantha Young0
Okładka ksiązki - To, czego o mnie nie wiesz

Kolejny tom bestsellerowej serii o nadmorskim Hartwell. Nie zaznasz miłości, jeśli nie uporasz się z przeszłością. Dahlia McGuire, złotniczka i właścicielka...