To, co najcenniejsze

Chyba już każdy zna pióro Samanthy Young. Jej książki mają swój nieodparty urok i potrafią oczarować . Co prawda nie da się przeoczyć w nich pewnej schematyczności jednak nie potrafię się im oprzeć dlatego po raz kolejny dałam się pochłonąć historii przez nią stworzonej.

Czytałam wcześniejszy tom tej serii przez co na początku miałam wrażenie, że coś mi nie pasuje, że chwyciłam za książkę, którą już czytałam .Ale to tylko streszczenie wydarzeń z poprzedniego tomu mnie zdezorientowało. Kolejna z kręgu przyjaciółek zamieszkujących Hartwell jest główną bohaterką tego tomu - Emery . Pojawiła się w tej małej miejscowości 9 lat temu. Tajemnicza , piękna , młoda i nieśmiała. Niesamowicie wręcz nieśmiała. Przez te 9 lat stopniowo dopuszczała do siebie kolejne osoby lecz nie ma ich wiele. Jednak już w pierwszych dniach swojej obecności oczarowała jego - Jacka . Zobaczył ją i przepadł. Ale niestety nie jest to love story jak z bajki.

Emery otworzyła swoją kawiarnio - księgarnię, zmieniła nazwisko ,żeby nikt nie kojarzył jej z majątkiem jaki posiada. Zdecydowała się wieść zwyczajne życie , mimo że jest miliarderką. Jack postanowił stopniowo zdobywać jej zaufanie. Chciałby i serce ale coś stoi na przeszkodzie... Postanawia dla jej dobra nie angażować się. Czy ona to zrozumie ? Czy mimo wszystko ich uczucia się nie rozwiną ? Czy jednak mają szansę na szczęście mimo wszystkich tajemnic i niebezpieczeństwa jakie są z nimi związane ?

Po raz kolejny , historia stworzona przez autorkę mnie urzekła. Dużą zaletą w moim przekonaniu jest to ,że książki Samanthy nie skupiają się tylko na dwójce głównych bohaterów. Tu też mamy nie tylko historię Emery i Jacka ale też wiele informacji na temat ich przyjaciół i zawsze mnie to cieszy. Bohaterzy wykreowani przez autorkę mają wokół siebie za każdym razem oddanych , lojalnych i wiernych przyjaciół. Kolejną tradycją jest też opis wydarzeń nie tylko teraźniejszych ale wraz z naszą parą cofamy się o te 9 lat i przeżywamy w raz z nimi wszystko co się przez ten czas wydarzyło i tym samym wiele nam to wyjaśnia. Tym bardziej, że rozdziały pisane są zarówno z perspektywy Emery jak Jacka , więc żaden szczegół nam nie umyka jak i nie ma żadnych niejasności.

Ta książka ma w sobie dużo emocji. Nie brak poruszających wydarzeń, chwil namiętności, nutki humoru . Autorka pozwala nam przeżywać wszystkie wzloty i upadki wraz z bohaterami, cieszyć się i płakać wraz z nimi , bo nie mają łatwo . Wiele dylematów przed nimi. Ciężko zdobyć zaufanie, jeszcze trudniej je odzyskać gdy zostało utracone... Ciężko również wyzbyć się uprzedzeń . Wszystko to czeka naszą dwójkę bohaterów. Jak myślicie ? Będzie szczęśliwe zakończenie ?

Warto się przekonać . Polecam

Informacje dodatkowe o To, co najcenniejsze:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: The Truest Thing
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Zobacz opinie o książce To, co najcenniejsze

Kup książkę To, co najcenniejsze

Ostatnia szansa
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Ostatnia szansa

Hannah Nichols nie potrafi się uwolnić od bolesnej przeszłości i przyjąć tego, co niesie przyszłość. Po raz ostatni widziała Marca D'Alessandro pięć długich...

Wbrew zasadom
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Wbrew zasadom

Jocelyn Butler pragnie tylko teraźniejszości, ale przyszłość czeka. Wkrótce wszystkie jej sekrety ujrzą światło dzienne... Kilka lat temu Jocelyn...