Tropiciel

Wydawnictwo: Genius Creations
Data wydania: 2017-12-01
ISBN: 978-83-7995-125-3
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Powieści fantasy z krasnoludkami, czarownicami i elfami zdecydowanie nie należą do moich ulubionych, ale to nie oznacza że nie ma wyjątków, dlatego też zdarza mi się po takie sięgnąć żeby wśród tego gatunku znaleźć perełki.
Sodi Yudherthardere krasnoludzki Tropiciel oraz Yasa potężny mag wyruszają w Ciemny Las żeby rozwikłać zagadkę mężczyzn którzy giną nocą a potem ludzie z wioski znajdują ich martwych i okaleczonych. Udaje im się to dość szybko a na miejscu poznają Likal, młodą czarownicę w której drzemie duży potencjał, staje się ona uczennicą maga i razem we trójkę zaczynają swą wędrówkę. Podróżują po Krainie i pomagają tym którzy pomocy potrzebują, we trójkę są niezniszczalni i chociaż dogryzają sobie na każdym kroku są dla siebie w stanie zrobić wszystko.
Przyznam się że sceptycznie podeszłam do tej książki, ale już po kilku stronach przekonałam się o tym że jest świetna, każdy rozdział to inna historia ale jednocześnie jest to wszystko spójne i ciekawe. Sodi oraz Yasa to dwaj przyjaciele którzy jednocześnie nienawidzą się i nie potrafią bez siebie żyć, mają jedną wspólną pasję "chędożenie cichodajek" i chociaż wyglądają na zbirów zawsze zwalczają zło i starają się ukarać osoby które na prawdę są winne a nie te których osądza większość. Likal to młodziutka, zbuntowana czarownica czuje że ma dużą moc ale stara się słuchać Yasy i korzysta z niej tylko kiedy trzeba, nie raz ratuje swoich przyjaciół z opresji, widać również że jest zakochana w swoim nauczycielu ale stara się tego nie okazywać chociaż bardzo denerwuje ją to że on traktuje ją po ojcowsku.
Jest to świetna historia do przeczytania na jedno popołudnie, lekka i ciekawa, można się przy niej pośmiać ale również potrafi wciągnąć tak że chce się ją przeczytać jak najszybciej. Ja jestem zadowolona że po nią sięgnęłam, spędziłam czas z dobrą książką a czeka na mnie jeszcze część druga.

Kup książkę Tropiciel

Zobacz opinie o książce Tropiciel
Magia Serbithów
Małgorzata Lisińska0
Okładka ksiązki - Magia Serbithów

Bo miłość i magia tak samo mogą ocalić, jak i zabić.Kto powiedział, że nieumarli nie mają uczuć, nie odczuwają emocji, nie tęsknią? Czy uczynek wydający...

Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;