Tryjon

Mila byłaby zwykłą nastolatką, gdyby nie zaniki pamięci, które towarzyszą jej od lat. Pewnego dnia budzi się w ciemnej celi oskarżona o zabójstwo swojego męża i popełnienie samobójstwa. Bohaterka jest przerażona, przecież ona nie męża!Okazuje się, że trafiła do Tryjonu - krainy, która podzielona jest na trzy krainy: Sylon, w których wodach egzystują Samotnicy, którzy wypierają się popełnionych uczynków; zachodnią część wyspy, tam gdzie mieszkają Ci, którzy szczerze żałowali za grzechy oraz Wyspę Zbawionych, gdzie trafiają niewinni. To czy mówi prawdę osądzi Arbiter. Okazuję się, że w Mila nie jest sama, co jakiś czas jej ciało przejmuje jedna z pięciu osobowości, które narodziły się pod wpływem nie radzenia sobie dziewczyny z silnymi emocjami.
Bohaterka wraz ze swoim Pretorem Zacharym (opiekunem w Tryjonie) wyruszają w pełną niebezpieczeństw i przygód podróż by odkryć swoją tożsamość.
Wszystko brzmi skomplikowanie, ale gwarantuję, że gdy wciągniecie się w świat wykreowany przez autorkę nie odłożycie książki aż do jej skończenia.
Temat podjęty przez panią Darwood strasznie mnie zaintrygował, jeszcze nie spotkałam się z tą tematyką w książkach (owszem są bohaterowie, którzy mają tzw. drugą twarz, ale o pięciu nigdy nie słyszałam).
Styl autorki jest lekki, a jednocześnie niesamowicie obrazowy - pięknie opisany świat wykreowany i bohaterowie. Na pierwszy plan wysuwa się Zachary - widzimy jego przemianę i to jakim ,,człowiekiem" się staję. Mila to taka bohaterka, którą trudno jest mi  polubić, naprawdę nie wiem dlaczego. Po prostu to nie mój typ bohaterki. Jednak nie rzutuje to na moją opinie o całej książce.
Na uwagę zasługuje również piękne wydanie i okładka.
Podsumowując: to książka dla tych, którzy od literatury młodzieżowej wymagają czegoś więcej, a ,,Tryjon" z pewnością im się spodoba.
Napewno sięgnę po inne książki tej autorki. Polecam!

Informacje dodatkowe o Tryjon:

Kup książkę Tryjon

Mój szef. Mój AS dwa i pół
Melissa Darwood 0
Okładka ksiązki - Mój szef. Mój AS dwa i pół

Trzeci tom fenomenalnej, bestsellerowej serii Mój szef. Dowcipne dialogi, zabawne sytuacje, namiętne sceny, moc wzruszeń i niepowtarzalni bohaterowie....

SurvivaLove starcia
Melissa Darwood0
Okładka ksiązki - SurvivaLove starcia

Potyczki słowne, burzliwe starcia, elektryzujące slow burn i hate-love. Pikantna komedia romantyczna, która rozpali Twoją wyobraźnię i będzie trzymać...